106 psów trafiło do schroniska

Udostępnij
Tweet

106 psów z nielegalnej hodowli w Aleksandrii (gm. Brzeziny) trafiło do schroniska. Nagłośnienie sprawy przez media zapewne pomogło wójtowi podjąć taką decyzję, choć nie była ona łatwa. Wójt zapewne był zorientowany z jakimi kosztami wiąże się taka akcja.

+

Krzysztof  Niedźwiedzki z PSL pełniący na co dzień funkcję wójta w gminie Brzeziny miał stwierdzić, że psom nic nie dolega i on nie ma zamiaru ponosić kosztu zabrania gromady psów. Innego zdania była kaliska policja, Powiatowy Lekarz Weterynarii z Kalisza, przedstawicielki Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Help Animals, a także właściciel schroniska w Wojtyszkach.

Początkowo wójt zgodził się na zabranie tylko 25 psów. Gdy jednak na miejsce przybył przedstawiciel schroniska i zobaczył stan psów, natychmiast udał się do włodarza gminy. Obu panom udało się dojść do porozumienia. Ostatecznie zabrano wszystkie psy. W schronisku w Wojtyszkach zostaną zaszczepione, poddane sterylizacji oraz przygotowane do adopcji.

Pieski, które do niedawna można było kupić za kilkaset złotych, wkrótce będą do pozyskania za darmo. Obecnie przebywają w prawdopodobnie największym schronisku dla psów w Europie. Obecnie przebywają w nim aż 4 tysiące psów. Kilka lat temu jedna z redakcji odważyła się użyć określenia porównującego je do obozów z czasów II Wojny Światowej.

Koszt utrzymania psa wynosi 5 zł/dobę. Po normalnych stawkach gromada psów z Aleksandrii kosztowałaby gminę 15 tysięcy na miesiąc. Stąd zapewne wynikała początkowa niechęć ze strony Wójta Gminy chcącego racjonalnie gospodarować finansami publicznymi.

Widok satelitarny na schronisko w Wojtyszkach

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
7 lat temu

W kazdym miescie regionie sa ludzie ktorzy maja odpowiednie srodki finansowe na opieke nad zwierzetami ,nie wydawac prosze PAN i PANOW na swoje potrzeby

Aga
7 lat temu

Właściciel powinien ponieść koszty doprowadzenia tych piesków do porządku. To On dopuścił do rozmnożenia się tych stworzeń więc powinien zapłacić wszelkie koszty związane z utrzymaniem piesków aż do czasu znalezienia nowych właścicieli. Może gdyby tak stało się raz, drugi, trzeci to zastanowiłby się jeden z drugim nad zakładaniem takich pseudohodowli.

Kamilla
7 lat temu

A mozna bylo poszukać tym pieskom domów tymczasowych tylko trzeba chcieć

qr
7 lat temu

wielka prośba do help animals, by na interwencjach widzieli wszystko, a nie tylko to, co „chcą” bądź „muszą” … ze względu na obecność szefa

anonim
7 lat temu

a ciekawe co na to jej siostrunia, wielka hodowczyni?, bo jak dla mnie to tez jest skonczona

Psiarek
7 lat temu

Dlaczego nie lubię wieśniaków…

Aleksandra
7 lat temu

Dlaczego Wojtyszki? Nie można było podzielić na Kalisz, Ostrów i przykładowo Pleszew? Mam nadzieję, że szybko znajdą domy, bo wszyscy wiedzą, że Wojtyszki to kołchoz…
http://www.obrona-zwierzat.pl/wojtyszki.html

mateusz koniuszko
7 lat temu

Potem nie ma co sie dziwić że Psy atakuja jakieś 6 letnie bechory. Człowiek zawsze jest winny a nie pies, nie żal Mi nikogo pogryzionego przez PSA. Ja mam i dbam o psy. W Piatek 31 Marca, czyli jutro, po godzine 21 zapraszam pod elewator na wódeczke, jak Co roku od 2013 roku. Pozdrawiam

youreviltwin
7 lat temu

Czy ktoś wie przez kogo jest opłacane Help Animals? Dlaczego oni nie mogą biednych piesków wziąć do siebie pod swoje schronisko?. Bo wolałbym żeby pieniądze szły na np remonty dróg a nie utrzymanie takiej ilości zwierząt.

mateusz koniuszko
odpowiada  youreviltwin
7 lat temu

Kościół ma tyle kasy brudnej, niech oni zapłaca za drogi

Anna
odpowiada  youreviltwin
7 lat temu

A ja bym wolała żebyś się nie odzywał. Help Animals nie prowadzi schroniska. Ma status stowarzyszenia OPP utrzymuje się mi.in z dobrowolnych datków i przekazywanego 1% podatku.

Joanna
odpowiada  youreviltwin
7 lat temu

No widzę,że nie wiesz na jakich zasadach działa Help Animals (i ile robi w przeciwieństwie do władz, które biorą za to pieniądze). Dla mnie logiczne jest, że gmina na terenie której doszło do zdarzenia jest zobowiązana do zajęcia się tymi psami czyli oddania do gminnego schroniska (nie ma podstaw prawnych do wydania ich po różnych okolicznych schroniskach), bo na ochronę zwierząt każda gmina dostaje i przeznacza pieniądze. Ale wolą zostawić je i przeznaczyć na coś innego, a nie na „jakieś tam zwierzęta”. Poza tym dodajmy, że gdyby powiatowy lekarz wcześniej ruszyła skutecznie tyłek, to teraz takiej tragedii i kosztów by po prostu nie było. Doradzam wsparcie choćby 1% help animals zamiast zrzucić na nich odpowiedzialność za zajęcie się psami, czyli wyręczanie gminy z jej „psich” obowiązków.

Anna
odpowiada  Joanna
7 lat temu

To na jakich zasadach działa ta organizacja? Prowadzi schronisko? Kasę z gminy dostaje?

14
0
Napisz co o tym sądziszx