Place zabaw czekają na dzieci

Udostępnij
Tweet

Karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice czekają na najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Wszystkie zamontowane urządzenia są zakonserwowane i nasmarowane. Place zostały uprzątnięte po okresie zimowym, wykonano też konieczne naprawy, by dzieci mogły bezpiecznie spędzać czas.

+

W piaskownicach został wymieniony piasek, a wszystkie zamontowane urządzenia są po przeglądach technicznych. Ich teren jest wyczyszczony i wyprofilowany pod mechanizmami. W Ostrowie Wielkopolskim większość placów zabaw administrowanych jest przez Miejski Zakład Zieleni.

– W ubiegłym roku podjęliśmy decyzję, by ostrowskimi placami zabaw zarządzała miejska spółka. Wcześniej były one administrowane przez różne podmioty. Dzięki tej zmianie obiekty są w tym samym czasie przygotowywane do sezonu, a pracownicy spółki mają za zadanie sprawdzać ich stan przez cały rok – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Pracownicy spółki przeprowadzili szereg prac przygotowawczych. Poza samymi pracami porządkowymi teren został odchwaszczony, uzupełniono piasek oraz wykonano niezbędne naprawy, których po okresie zimowym było sporo. Obecnie place są przygotowane do użytkowania i czekają na użytkowników, tym bardziej, że pogoda zachęca do takiej aktywności. Warto pamiętać, że z przygotowanych przez MZZ obiektów mieszkańcy korzystają nieodpłatnie.

– Przeglądy placów zabaw są wykonywane na bieżąco. Niemal codziennie pracownicy spółki kontrolują je pod względem sprawności i czystości – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes MZZ.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginął spadając przy szpitalu
Subskrybuj
Powiadom o

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iskra
6 lat temu

Połowa z tych placów nadaje się do generalnego remontu.Pani prezydent sama pójdzie i dokładnie obejrzy bo albo ktoś jest ślepy albo udaje że nie widzi.Zapraszam na kościuszki 9A zobaczyć jaki wspaniały jest plac zabaw i ten też jest pi przeglądzie? Bo jeśli tak to sprawa do prokuratury się nadaje.

Przetargi
6 lat temu

Jakość materiałów z jakich zostały wykonane te prace jest tragiczna. Po 3 latach drewno jest tak spękane że aż strach. Ktoś powinien się tym zainteresować. Tak to jest jak przetargi wygrywa najniższa cena.

Teo
6 lat temu

Może to nie miasto, proszę zwrócić uwagę na plac zabaw na Topoli Osiedle miedzy ulicami Żwirową a Prezydencką, niestety został on mocno zniszczony :/

500+
6 lat temu

Świetna okazja zwiać z doma z dzieckiem
by obalić browara.

mateusz koniuszko
odpowiada  500+
6 lat temu

Ja Tak robie jak moja daria mnie wkurzy, biore bechora, piwko i wio

Mieszkanka
6 lat temu

Ale denny komentarz Mateusza Moniuszko. Moja córka i wszystkie jej koleżanki zawsze wybiorą wspólną zabawę niż telefon czy tablet. Denerwuje mnie to uogolnianie. Lubię zwierzęta i im często pomagam ale place zabaw są niezbędne. Przy okazji zapytam co z rozbudową Ogródków Jordanowskich, co tak szumnie zapowiadano?

uśmiech konia :
odpowiada  Mieszkanka
6 lat temu

Mieszkanka – jeżdziłaś kiedyś na koniku?

Telewidz Proart
6 lat temu

Szukam wątku pod którym mógłbym wyrazić oburzenie na zachowanie Mileny Kowalskiej. Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radna PO wykazała, że Pani Prezydent posługuje się językiem polskim dwa razy dłużej niż ona. Milena ten czas wobec siebie oszacowała na 25 lat, Poza tym cytowała z encyklopedii znaczenie słów:
zrealizowane, zapłacone, tak jakby ktoś tych słów nie rozumiał.Radna PO w zawoalowany sposób pokazała, różnicę wieku pomiędzy nią, a panią Prezydent. Myślę, że miała w tym interes, bo wg mnie pani Prezydent wygląda przynajmniej na jej rówieśniczkę. Idąc dalej myślę, że radna Milena Kowalska jest mało dobrze wychowaną osobą, żeby nie użyć bardziej stanowczych słów, bo przecież już się ją przeprasza.

szambonurek
odpowiada  Telewidz Proart
6 lat temu

A za co są te przeprosiny? Bo na konkurencyjnym portalu coś wisi, ale nie podają za co niby.

mateusz koniuszko
6 lat temu

Nie wiem po Co w dzisiejszych czasach wydawać kase np na place zabaw, rozpuszczone bechory siedza na iphonach a nie na placac zabaw, rodzice gdzieś to maja, chca mieć spokój od dzieci i mieć +500, dzieciaki to strata kasy i czasu, radze wspomóc schroniska dla psów! To karygodne Co sie tam dzieje! W Piatek 31 Marca zapraszam po godzinie 21 na wódeczke pod elewator z okazji 4 rocznicy

Mama
odpowiada  mateusz koniuszko
6 lat temu

Sam jestes bachor a nie bechor tak jak piszesz. Gowno wiesz gowno widziales i w czarnej dupie byles. Zastanow sie Ty skoczku co piszesz. Glabie Ty.

11
0
Napisz co o tym sądziszx