Przez ropuchy zamknięto drogę

Udostępnij
Tweet

Przyzwyczailiśmy się, że drogi zamykane są na czas remontów czy wydarzeń sportowo/kulturalnych. Jest jednak w Ostrowie Wlkp. odcinek nie dający się przejechać. Wszystko przez ropuchy szare – łac. Bufo bufo.

+

Na Sesji Rady Miejskiej radna Milena Kowalska wystąpiła z wnioskiem o rozważenie zwiększenia barier uniemożliwiających przejazd drogą i uśmiercanie ropuch pełzających do zbiornika wodnego na godowisko.

Ulice Winna i Górnicza znajdują się pomiędzy bazą paliw ORLEN oraz składowiskiem węgla Węglozbyt. W ostatnich latach odnotowywano tam rozjeżdżanie kilkudziesięciu osobników tego gatunku ropuchy. Jak zauważyła radna Milena Kowalska, barierki można swobodnie ominąć i wjechać pod zakaz.

– Efekt widoczny jest na opublikowanych na fanpage’u „Chrońmy lokalną przyrodę”  zdjęciach. Na ok. 300 metrowym odcinku 16 martwych ropuch szarych. Jesteśmy świadomi, że omijanie szlabanów przez kierowców jest łamaniem prawa, ale mając na uwadze dobro płazów zwracamy się z wnioskiem o uszczelnienie szlabanów i ustawienie ich w sposób uniemożliwiający wymijanie. – mówiła Milena Kowalska

Efekt jest taki, że Miejski Zarząd Dróg postawił znaki informujące o powodach ustawienia zakazu przejazdu.

Jak uważa organizacja ”Chrońmy lokalną przyrodę” : „okresowe zamykanie dróg w czasie migracji płazów to skuteczna metoda ich ochrony, z powodzeniem stosowana w wielu europejskich krajach. W Polsce stosuje się ją niezwykle rzadko.”

Ropuchom życzymy udanych godów i spokojnej migracji 🙂

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JOLA
7 lat temu

w niedziele to nie jest paraliz, maly jest ruch i nikomu to nie wadzi

olo
7 lat temu

Nie mam nic przeciwko ropuchom tylko szkoda ze wladza ma ludzi w dupie a zaby nie

@olo
odpowiada  olo
7 lat temu

Nie zgadzam się bo dla biegaczy sparaliżowano na pół dnia całe miasto tylko dlatego że wolą sobie pobiegać po centrum zamiast tam gdzie nikomu nie przeszkadzają. Fajnie że wybierają bieganie zamiast papierosów, alkoholu, kur****nia się ale mimo wszystko gdyby ktoś chciał troszkę pomyśleć a nie tylko podpisać papierek to dało się to zorganizować o wiele lepiej tak aby każdy był zadowolony. Rozumiem iście na ustępstwa obydwu stron ale niech to będą delikatne ustępstwa bo do tej pory mamy do czynienia z przesadą.

obywatel
7 lat temu

Obszerna na pewno z tatuskiem by obronila kazdego obywatela bufo bufo

?
odpowiada  obywatel
7 lat temu

????????????

suzuki
7 lat temu

Pani Mileno tak trzymać, pani ma zazwyczaj słuszne spostrzeżenia co świadczy, że jest pani blisko obywatela, przy okazji wyborów ma pani mój głos, a co do ropuch to w dniu dzisiejszym zauważyłem niestety dużo osobników rozjechanych na ulicy Odolanowskiej .

marko
7 lat temu

całkiem popie***olo juz kilkanascie lat ropuchy były odrazu milion sie nie pojawiło zamknijcie drogi bo komar leci debile nic wiecej

Czytelnik
7 lat temu

Co do zakazu ruchu to Pani Kowalska ma racje jak jest zakaz to zakaz w lepić mandat jednemu czy drugiemu to za ras sie bydło nauczy

Lucyfer
odpowiada  Czytelnik
7 lat temu

w lepić, za ras ….
na pijmy się, pa nowie

novak
7 lat temu

może niech Pani Kowalska tam stanie i kieruje ruchem tak jak przy szkolnych przejściach dla pieszych, będzie wychodzić ze znakiem STOP jak będzie przechodzić ropucha ?

youreviltwin
7 lat temu

żeby na śmierć się nie zaru_hały…

frog
odpowiada  youreviltwin
7 lat temu

A co? Zazdrościsz ??

12
0
Napisz co o tym sądziszx