38-letni ostrowianin próbował przekupić policjantów

Oleśniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w terenie zabudowanym poruszał się ze zbyt dużą prędkością. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze mieli obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującego i skierować sprawę do sądu. Jenak kontrolowany próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wobec takiego postępowania policjanci zatrzymali kierującego, celem przedstawienia zarzutu o wręczaniu łapówki. Grozi za to do 8 lat pozbawienia wolności.

+

Policjanci oleśnickiej drogówki wykonując czynności służbowe z wykorzystaniem wideorejestratora i radiowozu nieoznakowanego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault Master, który przekroczył dozwoloną prędkość. W terenie zabudowanym, na docinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 108 km/h, czyli o 58 km/h za szybko. W takich przypadkach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy i kierują sprawę o wyznaczenie odpowiedniej kary do sądu.

Tak było i w tym przypadku, jednak 38-letni kierujący usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i nie zatrzymywanie blankietu. Pomimo informacji od funkcjonariuszy, że wręczając łapówkę popełnia przestępstwo w dalszym ciągu próbował przekonać policjantów, aby nie zatrzymywali prawa jazdy w zamian za wręczane pieniądze. Mundurowi działając zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali 38-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który usłyszał już zarzut wręczenia łapówki.

Za przestępstwo które popełnił kontrolowany mężczyzna grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna zostanie ukarany również za popełnione wykroczenie drogowe mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pkt karnych.

CZYTAJ  Diecezja przymusi młodzież do jedności z parafiami?

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZAL
5 lat temu

A te psy sami prywatnie jak jeżdza autami….znam paru to widze!!!! ale kto co pieskowi zrobi…..i do 8 lat za takie cos no to tylko w chorej pierd….polsce!!!!

nocny piesek
5 lat temu

Kare poniesie,bo jednak jechał na wariata,ale kodeks to ustalają typowe DEBILE,bo grozi za to do 8 lat.Pojebało tych głupków zupełnie.Za zabicie,czy morderstwo niskie kary,czy uniewinnienia,a tu ……paka.Naprawdę żyjemy w popierdolonym kraju,i wstyd przed całym swiatem.

dobry rok
5 lat temu

Złamał przepisy i finito o czym wy tu jeszcze gadacie nie ma zlodziejstwa skonczylo sie

panDa
5 lat temu

Kieedyś było jak dasz to masz,a teraz ile dasz tyle masz:-) no co łaska była za mała ?

Kkkkk
5 lat temu

H…pier… Tych co maja karac to nie karaja psy pier… Razem z tym pisem sie nadawaja. Jedni i drudzy po jednych pieniadzach caly czas brali w łape a teraz świeci bo chca sie wykazac bo do emerytury brakuje h… Pier… Bo inaczej nie mozna.

Kkkkk
5 lat temu

H… Pier…. Jak by ku..Milion ukradl. Policja to h… I taka jest prawda. Tych co maja karac to nie karaja. Teraz swieci a tak to do lapowek pierwszi pisiory pier..

wot
5 lat temu

A to cymbał jeden , mógł się dogadać z kimś z epidiaskopu .Groźba klątwy zdziałałaby cuda .

Laus
5 lat temu

Pewnie nieoznakowana Skoda Octavia RSIII złapała biedaka na DK25, odcinek Oleśnica – Międzybórz…

Lutek
odpowiada  Laus
5 lat temu

podaj nr, rejestr, tej skody, czesto tam popier,,,,,,am, bmwiczką

Lutek
5 lat temu

na wroclawskiej kiedys taki grubas kolo zntk bral 50zl, i final

old dziad
5 lat temu

gdyby uczciwie dał po stówce za kilomrtr to by załatwil a tak se nagrzebał
hehe

16
0
Napisz co o tym sądziszx