Kolorowe dywany kwiatów

Udostępnij
Tweet

Bordowe, granatowe, białe, a także żółte bratki upiększą nasze miasto. Wiosenne nasadzenia kwiatów rozpoczęły się w pierwszy dzień wiosny na Placu Kilińskiego i Placu Bankowym. W sumie w tych dwóch miejscach posadzonych zostanie ponad 9500 tys. sadzonek.

+

Na ostrowskich skwerach, parkach i ulicach wkrótce pojawią się kolejne kolorowe dywany kwiatów. W dalszym ciągu rabaty będą sadzone na Placu 23 Stycznia, Placu Rowińskiego, skwerze Krotoszyńskim, a także na ulicach: Chopina, Powstańców Wielkopolskich i Grabowskiej.

Pojemniki i donice z kwiatami ustawione zostaną przy: Paderewskiego, Starotargowej, Partyzanckiej, Kościuszki, Chopina, Gimnazjalnej, Wolności, Głogowskiej oraz w okolicach Banku Ochrony Środowiska.  Gazony ogrodowe pomogą uatrakcyjnić Rynek, Parki Miejski i 3. Maja. Donice stojące pojawią się na ulicach: Głogowskiej, Wrocławskiej i Wojska Polskiego. Kwietnik kaskadowy z kwiatami postawiony zostanie na ulicy Kolejowej. Skwer Sybiraków i pętle MZK przy ulicy Grabowskiej, a także Rondo Wyszyńskiego ozdobione zostaną kaskadami stojącymi. Ukwiecone kule i ciekawe kompozycje z kolorowymi kwiatami pojawią się również na Placu 23 Stycznia. Powierzchnia, która zostanie ozdobiona kwiatami wynosi ponad 1000 metrów kwadratowych.

Nasadzenia bratków oraz kwiatów letnich na terenie Ostrowa Wielkopolskiego wykonują pracownicy spółki Miejskiego Zakładu Zielni.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roman
7 lat temu

To nagroda do Pani Ewy zawieloletnia wspaniala prace

Panie Romanie :-)
7 lat temu

Nieprawda, że nikt nie docenia. Nie znam Pani Ewy, ale jeśli jest to Pani, która tym wszystkim kieruje, to proszę przekazać, że te kolorowe nasadzenia to jedna z niewielu rzeczy, które Ostrowowi wychodzą pięknie. Co roku zachwycam się ja, moja rodzina i wielu znajomych tymi pięknymi klombami, otoczeniem fontanny przy Głogowskiej i całym kolorowym miastem. A najbardziej podobają mi się klomby i wozy obsadzone kwiatami na rondzie przy Placu Bankowym. Może powinniśmy tutaj swoimi komentarzami pokazać Pani Ewie, że zauważamy te kwiaty i doceniamy. 🙂 Ja doceniam i dziękuję, że mogę cieszyć nimi oko. 🙂

Pani Ewo od kwiatow
odpowiada  Panie Romanie :-)
7 lat temu

Też uważam, że te kwiaty na kazdym klombie, skwerku i w parkach to najlepsza i najladniejsza rzecz w Ostrowie. Dobra robota! 🙂

brat pita
7 lat temu

A gdzie w Ostrowie jest PLAC Kilińskiego panie „redaktorze”?

Roman
7 lat temu

Od lat jedna Pani w zieleni za to odpowiada, wspaniala robota Pani Ewo szkoda ze nikt docenić tego nie umie tak naprawde. Bez Pani wiosny w Ostrowie by niebylo.

czytelnik
7 lat temu

Gdyby sadzili np drzewa to potraktowano by to
jako działalność antyrządową!!!!

WOT
odpowiada  czytelnik
7 lat temu

Przecież żeby wyrosła sosna wystarczy
POSADZIĆ szyszkę no nie?

7
0
Napisz co o tym sądziszx