6-latek makabrycznie pogryziony przez psa

Udostępnij
Tweet

6-letni chłopiec został makabrycznie pogryziony przez psa na terenie jednej z posesji we wsi Dubin, gmina Jutrosin, powiat rawicki. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 16:00.

+

Sąsiadka, będąca świadkiem ataku psa zrelacjonowała nam: „Chodząc po podwórku usłyszałam krzyk. Ale taki inny niż jakby bawiły się dzieci. Nie słyszałam ani płaczu, ani szczekania. Pomyślałam, że może samochód potrącił. Spojrzałam przez szklane drzwi i zobaczyłam psa i trzepanie nogami. Zdziwiłam się, że przecież jest tak zimno, a chłopiec się kula po ziemi. Kiedyś te dzieci bawiły się, ale nigdy z tym dużym psem. Nie dawało mi spokoju. Poszłam i zobaczyłam jak pies trzyma za szyję chłopca zwiniętego w kłębuszek. Chcąc zawołać pomoc, dostrzegłem mężczyznę idącego z rowerem. Powiedziałam do niego: ratuj dziecko, a ja lecę kogoś zawołać. Wtedy ten mężczyzna wziął rower i nim uderzył. Pies wystraszył się tego i uciekł.

Najpierw na miejsce akcji dotarł posterunkowy z Jutrosina. Kiedyś jeździł pogotowiem jako ratownik. On jako pierwszy udzielił pierwszej pomocy chłopcu. On miał otwarte oczka, ale nic nie mówił do nas. Po jakimś czasie przyjechało pogotowie, a następnie śmigłowiec. Chłopiec był cały obłocony i zakrwawiony.
Gdy przybiegł właściciel psa, to to zwierzę było bardzo spokojniutkie. On przebywał z tyłu posesji.”

Jak udało się nam ustalić, dziecko przywiezione w krytycznym stanie zostało przetransportowane śmigłowcem do ostrowskiego szpitala. Tutaj trafiło na blok operacyjny, gdzie lekarze przez ponad 4 godziny walczyli o jego życie. U 6-latka stwierdzono rozległe rany kąsane twarzy, potylicy i szyi. Odsłonięte były mięśnie, a także zęby z przodu głowy. Dziecko było we wstrząsie, także każda minuta była na wagę jego życia. Jego ciśnienie było zanikające. Po operacji dziecko zostało zaintubowano i przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii Chirurgii Dziecięcej. Rany są zakażone i rekonwalescencja będzie przebiegać dość długo. Nadal istnieje ryzyko zakażenia i powikłań z tym związanych.

CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
magda
5 lat temu

pies powinien być zastrzelony w trybie natychmiastowym a właścicielowi powinny być postawione zarzuty!!!

fhfhfgh
6 lat temu

JA pierdziele ale tragedia, własciciel powinien trafic do wiezienia. Dzieko pewnie sobie szlo a pies zaczal zaczepia, niby co dzieko mialo zrobic, pewnie zaczelo uciekac wystraszone. Ja pierdziele, zęby odłonięte, Wy to widzicie? To dziecko było obdarte ze skóry, prawie zmarło, to gorsze niż tortury a Wy się zastanawiacie czy drażniło psa… ja pierdziele co za ludzie… bestie a nie ludzie, bydlaki z was!!!!

asd
7 lat temu

Ogromna tragedia, ale do takich sytuacji dochodzi, kiedy obie strony ignorują istniejące zagrożenia.

Z jednej strony właściciel – ma zasrany obowiązek zabezpieczyć psa (niech sobie będzie ułożony, nieułożony, niestabilny, spokojny, agresywny – ma być zawsze zabezpieczony), mocne ogrodzenie, furtka na klucz – pies nie ma prawa stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia.

Z drugiej strony rodzice i dzieci. Mój pies nienawidzi dzieci i na sam widok zbliżających się dzieci włączam mu się „tryb obronny”. Nie chce żeby do niego podchodziły ani zaczepiały. Dlaczego? Dlatego, że rodzice uważają, że ich pociechom wszystko wolno i tego też ich uczą. Ile razy rzucały w pieska kamieniami przez ogrodzenie i dla zabawy prowokowały. Na spacerach oddalają się od rodziców na 10 metrów i radośnie podbiegają, nawet kiedy wręcz schodzę z chodnika na trawnik z psem będącym na smyczy i w kagańcu, żeby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji. Wystarczyłoby żeby rodzice też uczyli dzieci odpowiednich zachowań, a zmniejszyłoby się ryzyko niebezpiecznych sytuacji

vv
7 lat temu

pies nie jest winny ale czlowiek . 25% w piesaku to dziki zwierz a reszte to juz zalezy od czlowieka .
Lancuch, kojec, brak stalego kontaktu ze zwierzeciem i trgedia.

Starszy ostrowianin
7 lat temu

A co z właścicielem? Najprawdopodobniej organa stwierdzą że to nie jego wina. Wczoraj podano informację że za znęcanie się nad psem sąd orzekł rok bezwzględnego więzienia. Dokąd zmierzamy ?

×××
7 lat temu

Teraz niestety nastały czasy ze psy sa traktowane lepiej niz dzieci ! W glowie sie nie miesci ! Wracaj do zdowia chłopczyku …

Pies nie jest winien
7 lat temu

Człowiek rozummy zrozumie że pies nie jest winien.
Dziecko też mogło nie być.
Nikt nie wie jak ta sytuacja wyglądała
Bo mogło dziecko drażnić psa
Albo pies może mieć przykrą przeszłość z zwierzetami

Starszy ostrowianin
odpowiada  Pies nie jest winien
7 lat temu

Czy za morderstwo skazuje się rodziców lub opiekunów?

rakarz
7 lat temu

Pies przegryzł siatkę ogrodzenia i zaatakował dziecko. Psy nerwowo reagują na dzieci nawet jak dzieci ich nie drażnią. Wystarczy, że dziecko będzie przechodziło obok i to wystarczy do ataku. Psy nie tolerują dzieci, bo dzieci jak to dzieci zachowują się po swojemu robią niekontrolowane ruchy, zmieniają ton głosu, a to psa drażni. Pies nawet z odległości widząc takie zachowanie bawiącego się dziecka zaatakuje.

88
0
Napisz co o tym sądziszx