OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Firma spuszczała szambo, które wpłynęło na Piaski-Szczygliczkę!!!

W sobotę 11 marca 2017 r. udało się dotrzeć do źródła zanieczyszczeń wpływających do zbiornika Piaski-Szczygliczka. Szambo było spuszczane do głównego zbiornika rekreacyjnego ostrowian przez firmę z Franklinowa, która m.in. trudni się wywozem nieczystości płynnych. Mamy nadzieję, że przedsiębiorcę spotka zasłużona kara z odebraniem koncesji włącznie.

+

Jeden z wędkarzy w sobotnie popołudnie zauważył niepokojący kolor wody wpływający tzw. Rowem Franklinowskim do małego zbiornika koło stanicy harcerskiej. Woda była bardzo mętna i cuchnęła. Na miejsce zadysponowano straż pożarną z zastępem rozpoznania chemicznego oraz funkcjonariuszy policji.

Po wstępnych oględzinach wody postanowiono dotrzeć do źródła. Od mostku do mostku i strażakom udało się namierzyć punkt zrzutu szamba. Przed wspomnianą wyżej firmą woda jest krystalicznie czysta. Niestety, na terenie firmy stały dwa beczkowozy do wywozu szamba. Z jednego z nich jeszcze wyciekała wodna substancja. Tuż przy pojeździe leżała rurą, którą wypompowywano nieczystości wprost do rzeczki. Cała zawartość płynęła wprost do Piaski-Szczygliczki. Dodajmy, że identyczny zapach był już wyczuwalny 10 stycznia 2017 r.

Przez lata tłumaczono, że zakwit sinic i inne problemy związane z nieczystością wody wynikały z dużej ilości nawozów spłukiwanych z pól. Dzisiejsze odkrycie rodzi wiele pytań czy była to właściwa diagnoza. Obecnie policja prowadzi postępowanie i liczymy na to, że do akcji wkroczą odpowiednie instytucje, które nałożą odpowiednie kary i odbiorą przedsiębiorcy licencję. Brak słów!

285 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mmm
odpowiada  Małymały
3 lat temu

Popieram do tego sa trzy osoby

Opl
3 lat temu

A gdzie szefostwo jeziora szamba w usta nabrał ten biały ? To on odpowiada za jezioro i co cisza to bardzo ciekawe!!

Pływak
3 lat temu

Teraz MZZ musi wyłowić ryby i zawieść do parku do zbiornika wodnego by wyczyścić piaski a po wyczyszczeniu z powrotem przywieść na piaski by strat nie było jak by wodę spuszczali!

Eee
3 lat temu

Bilbo popieram sku….ny jebane

na.
odpowiada  Blue
3 lat temu

co za pierdoly

ortograf
odpowiada  anaana
3 lat temu

Co to na litość boską jest KOMPIELISKO?? Ludzie jak już się wypowiadacie w sieci, to używajcie w miarę poprawnej polszczyzny. .

Kaliszanin
odpowiada  Rst
3 lat temu

Czepiacie się gościa byłem na wymianie opon i będę tam jeździł bo lepszej wulkanizacji niema szybko i sprawnie chłopaki wiedzą co robią !!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bilbo
3 lat temu

Kara finansowa 1 mln złotych + 5 lat prac na rzecz powiatu dla CAŁEJ PIER.. rodziny oszustów. Jak nie mają tyle, to zarekwirować wszystko. Polaczki jeb… kur. kombinatorki wsiowe! Będę tam przejeżdżał, to kur. zobaczycie! Moje dzieci tam się kąpią!

285
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x