Natychmiastowa reakcja i uratowane życie

Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Z pewnością zdecydowana i szybka reakcja strażnika pozwoliła zapobiec tragedii. Zdarzenie miało miejsce w czwartek na wiadukcie odolanowskim.

+

Funkcjonariusz Straży Miejskiej, będąc po służbie, o godzinie 16:20 szedł ulicą Kopernika w stronę przystanku autobusowego przy Odolanowskiej, aby dojechać do domu.

– Zbliżając się do wiaduktu zauważyłem mężczyznę stojącego na chodniku pomiędzy filarami mostu, którego zachowanie wzbudziło we mnie pewne zaniepokojenie. Mężczyzna wykonywał dziwne ruchy, rozglądał się nerwowo podchodząc, co chwila do barierek zakończonych siatką zabezpieczającą. W pewnej chwili mężczyzna wszedł na przęsło ochronne mostu, a następnie chwytając rękoma za siatkę próbował wejść na górne ogrodzenie i skoczyć na torowisko – tłumaczy Przemysław Ciepły ze Staży Miejskiej.

Strażnik natychmiast podbiegł do mężczyzny i łapiąc go za odzież ściągnął na chodnik. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się, że chce skoczyć i w ten sposób zakończyć swoje życie. Następnie ponownie odwrócił się i próbował wejść na ogrodzenie, jednak strażnik trzymając mocno mężczyznę dalej uniemożliwiał mu sforsowanie ogrodzenia.

– W trakcie dalszej rozmowy próbowałem nakłonić mężczyznę do odstąpienia od zamiaru odebrania sobie życia, wykonując w tym czasie telefon do dyżurnego Straży Miejskiej i informując o zdarzeniu – dodaje funkcjonariusz.

Na miejsce skierowany został partol Straży Miejskiej. Strażnicy po przyjeździe przejęli nadzór nad osobą do czasu przyjazdu funkcjonariuszy Policji.

CZYTAJ  Oferty pracy - marzec 2023 - cz. 3

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
S M
6 lat temu

Ostrowianin posluchaj Mnie jak taki baran zadzwoni na 112 lub 997 jak ON DOSTAL OD FIRMY SPRZET FIRMY LOKI TOKI z zasiegiem SZEF i ON ubranie buty plus kalesony ipanterke bo zimno zeby gdzies na placu 23 stycznia nie zamarznac NIE NAWIDZE SEPOW BO CO MOZESZ WIEDZIEC JESLI SKONCZYLES PODSTAWOWKE ZAOCZNIE DOSTALEM KIEDYS MANDAT I ODWOLALEM SIE TO NIE WIEDZIELI CZYJTO PODPIS I CZY JEST OBECNIE W PRACY BRAWO SM brawo ja przepraszam za pisownie ale mnie oni wkur …ja

Do SM
6 lat temu

Dostałem od nich mandat jak chcesz już wiedzieć. Od parkingowych też. Bros za słaby. Kończę tą dyskusję bo to jest bez sensu.

S M
6 lat temu

do SM widze ze ty jestes bez ograniczen powinni ci kiedys doj…c nieslusznie wtedy zmienil bys zdanie ale najprawdopodobnie ty tez jestes jednym z tych pasozytow ana takie sepy to tylko TOKSAN I TO Z BROSA BO

Do S M
6 lat temu

Do S M

Widzę że jesteś bardzo ograniczony jeżeli nie rozpoznajesz Strażników Miejskich od Pracowników Biura Strefy Płatnego Parkowania którzy podlegają pod Miejski Zarząd Dróg, bo to oni siedzą szalecie (WC ) oraz na placu 23 stycznia. To nie są Strażnicy Miejscy Brawoooooo.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

S M
6 lat temu

DOSTANIE ORDER OD JARKA ZA BOHATERSTWO I WYSOKA EMERYTURE W KWOCIE 580 PLN O ILE DOZYJE A ZYCZE MU TEGO ZRESZTA TAM W STRAZY I TAK SAMI EMERYCI DOBRZE ZE MAJA LAWKI I WC NA PLACU 23 STYCZNIA BO GDZIE BY SIE SCHOWALI ZOSTALA JESZCZE STAROPRZYGODZKA TAM JEST CICHO WIDZE ICH TAM CZESTO JAK W AUTACH W ALA GLUPA CHYBA ZE SMIECI PILNUJA TYLKO NA NICH EMILA A W ZASADZIE ONI SA NIE POTRZEBNI A GDZIE SA POTRZEBNI TO ICH NIE MA A PRO PO ORDERU TO PO SMIERTNIE

zygmunt
6 lat temu

guma milycyjna to zaraz by odechcialo by mu się skokow

kefir
odpowiada  zygmunt
6 lat temu

Od kiedy to jesteś właścicielem czyjegoś życia? Raczej Ciebie bym przeciągnął tą milicyjną pałą przez garbinę. Koleś chce skakać to niech skacze, Tobie nic do tego!

uśmiech
odpowiada  zygmunt
6 lat temu

guma szturmowa Zomo jest bardziej skuteczna

Bee
odpowiada  zygmunt
6 lat temu

Wydajesz opinie na temat o którym nr masz pojęcia.

longer koniuszko
6 lat temu

Jakby chciał popełniła samobójstwo to by wyszedł na elewator jak mateusz2013

Ostrowianin
6 lat temu

Dlaczego „strażnik” od razu nie zadzwonił po policję. Przedłużyło to tylko czas dojazdu policji/pogotowia.
Chciał się pochwalić przełożonemu?

max
6 lat temu

nie rozumiem jak można chcieć odebrać sobie życie i tego nie zrobić. czyli liczył na zwrócenie na siebie uwagi i to mu się udało. zresztą miejsce też słabe, nie gwarantujące „sukcesu” w sprawie. równie dobrze mógł próbować rzucić się z krawężnika na jezdnię

Ona32
6 lat temu

Nooo to gdzie sprzedawają te cuda z pieśnia na ustach?. No i polecam naukę pisania słowa wyrazu hot dog.

26
0
Napisz co o tym sądziszx