OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Straż Miejska odpali Twoje auto na mrozie :)

Przekręcasz kluczyk i nic…, akumulator nie potrafi sprostać, większemu niż zazwyczaj, zapotrzebowaniu samochodu na energię elektryczną. To zdarza się zwłaszcza w okresie zimowym. By pomóc w tego typu sytuacjach pojazdy ostrowskiej straży zostały wyposażone w kable rozruchowe, a jedna z jednostek w przenośny akumulator rozruchowy.

+

Choć dopiero zima tak naprawdę się zaczyna, to dała się już we znaki kilku kierowcom na terenie naszego miasta.

Jedna z ostatnich takich sytuacji przytrafiła się kobiecie, która przed udaniem się do pracy musiała jeszcze odwieźć dziecko do przedszkola, jednak słabo naładowany akumulator przy niskiej temperaturze uniemożliwił jej uruchomienie samochodu – wspomina Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Podobne sygnały i prośby o pomoc kierowane do straży miejskiej miały już miejsce w okresie ubiegłej zimy. Wówczas strażnicy nikomu nie odmawiali pomocy w takich sytuacjach.

W obecnym sezonie zimowym jest podobnie i dlatego doposażono wszystkie pojazdy służbowe w kable rozruchowe oraz wyposażono jednostkę straży w przenośny akumulator rozruchowy umożliwiający uruchomienie pojazdu między innymi w warunkach, gdzie nie ma możliwości podjazdu autem służbowym i uruchomienia go za pomocą typowych kabli – tłumaczy komendant straży.

Trzeba jednak pamiętać, że w okresie niskich temperatur, najlepiej auto parkować w taki sposób, aby w razie jakichkolwiek problemów możliwy był łatwy dostęp do silnika.

Strażnicy będą starali się reagować na każde takie zgłoszenie w godzinach pracy wydziału, ale należy pamiętać, że w pierwszej kolejności załatwiane są sprawy i interwencje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia oraz porządku publicznego, dlatego apelujemy o wyrozumiałość w przypadku, gdy trzeba będzie dłuższą chwilę poczekać.

Kontakt do Straży Miejskiej: Dyżurny : (62) 738 89 40

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
BezGadania
3 lat temu

Jak macie problem z telefonem do SM to wymieńcie sobie aku i dbajcie o niego. Problem z głowy. Mam tak już przeszło 8 lat ze swoim jenoxem

whatt
4 lat temu

tak czy inaczej straz miejska powinna zostac zlikwidowana!

Mc Giwer
odpowiada  Mechanik
4 lat temu

A może lepsza od twojego kieszonkowego Power Banku jest …zapalniczka piezoelektryczna???zastanów się.

kot prezesa
4 lat temu

Obsługa fotoradaròw szuka zajęcia.

won
4 lat temu

Takiej propagandy i ocieplania wizerunku tych darmozjadów nie powstydziła by się sama Mazurek –naturalne… też Beata.

mm
4 lat temu

Przestańcie jazgotać. Od tego się wam lepiej nie zrobi. Patrząc obiektywnie strażnicy to też ojcowie czy głowy rodzin. A że taką funkcję wybrali no cóż z różnych powodów. A że z podatków są utrzymywani… znam większych nierobów za nasze 🙂 oby się wam strażnicy przydali jak sąsiad zadymi albo auto nie odpali. Przestańmy sobie skakac do oczu to juz będzie ciut lepiej!!

Mechanik
4 lat temu

W dzisiejszych czasach są dostępne urządzenia “Power bank” mieszczące się w damskiej torebce. Nieumiejętny rozruch silnika za pomocą kabli rozruchowych jest niebezpieczny dla dawcy. Poza tym czy takimi rzeczami powinna się zajmować straż miejska? Może jeszcze przy okazji będą dokonywać wymiany oleju w silniku albo sprawdzaniem ciśnienia w oponach i jego wyrównywaniem?

Gracjan tarchały
4 lat temu

jezeli ktos dba o auto!!! to zadna interwecja z ich strony nie bedzie potrzebna!!!! Polacy sa nauczeni kupowac rzeczy używane …. nawet i akumulatory które kupują po 150zl który wytrzyma im rok… !!!!!! NOWY 250 nawet za 200 nie waznej jakiej marki ale wytrzyma by najmniej 5 LAT w tym 2 lata gwarancji…. aleee sami wiecie jak jest…

Wacław
odpowiada  straż won
4 lat temu

Won!

;)
4 lat temu

,,Strażnicy będą starali się reagować na każde takie zgłoszenie w godzinach pracy wydziału” -czyli po godzinach ,,urzędowania”- radź sobie sam ;))

16
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x