OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pożar domu w Droszewie

W czwartek doszło do pożaru domu w Droszewie (gm. Nowe Skalmierzyce). Strażacy zostali powiadomieni o godzinie 14:29. Na miejsce zadysponowano 5 wozów gaśniczych i drabinę, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że budynek objęty pożarem ma dwa piętra. Po przyjeździe na miejsce, ogniem objęta była kotłownia wewnątrz budynku oraz sąsiednie pomieszczenie.

+

Strażacy po ubraniu aparatów ochrony dróg oddechowych weszli do zadymionego pomieszczenia gdzie rozpoczęli od gaszenia płonących przedmiotów. Następnie wygasili wnętrze pieca i przystąpili do likwidacji płomieni wewnątrz komina. Okazało się, że to właśnie przez pożar sadzy w kominie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na pomieszczenia.

Strażacy zweryfikowali kamerą termowizyjną czy nie ma jeszcze innych zarzewi ognia, niewidocznych gołym okiem. Straty wyceniono wstępnie na 50 tys. zł. Nikt z lokatorów nie odniósł obrażeń.

Jak często powinniśmy czyścić komin, by spać spokojnie o swój dobytek?

Przepisy mówią by osoby palące węglem, dokonywały przeglądów i czyszczenia kominów nawet 4 razy w roku. Nie oszukujmy się, mało kto sobie tym zaprząta głowę, a do tego typu pożarów dochodzi naprawdę często. Właściciele budynków opalanych gazem powinni dokonywać takich konserwacji raz na pół roku, a lokale gastronomiczne mają normę przewidzianą na comiesięczne czyszczenie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x