TIR osunął się do rowu. W pole wyprowadziła go nawigacja i CB-Radio

Wieczorem w środę samochód ciężarowy marki Scania osunął się do rowu we wsi Stary Staw. Kierowca chciał dojechać z przewożonym ładunkiem do pobliskiej firmy Melle produkującej kosmetyki do aut K2. Mężczyzna twierdził, że to koledzy z CB-radia niewłaściwie go poprowadzili, a okoliczni mieszkańcy twierdzą, że nie on jeden został źle pokierowany przez nawigację.

+

I faktycznie przez długi czas siedziba firmy zlokalizowana była wśród pól, a zawodowi kierowcy ufający bezgranicznie wskazówkom dojazdu wpadali w tarapaty. Tym razem kierowca wykonując manewr skrętu w prawo nie zmieścił się i naczepa z prowadzonej przez niego ciężarówki osunęła się do rowu. Szczęśliwie towar nie wypadł i oszczędził pobliski krzyż oraz choinkę.

Do wyciągnięcia Scanii niezbędna była pomoc dźwigu, który dopiero dziś rano o 10:00 zakończył z sukcesem swoją powinność.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JA
7 lat temu

Ciekawe czy Ci wielcy cwaniacy komentujący całe zdarzenie byliby tacy cwani jakby pojechali w nieznane miejsce dużym samochodem …
Naprawdę dużo miejsc i firm w Polsce jest nie oznakowana lub źle oznakowana, trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości żeby jeździć samochodem ciężarowym po naszym kraju.
Wystarczy źle oznakowana droga lub chwila nie uwagi żeby zabłądzić lub źle skręcić, osobówką nawrócimy praktycznie w każdym miejscu, ciężarówką nie jest to już takie proste i trzeba szukać odpowiedniego miejsca do zawrócenia lub cofać nie rzadko kilkaset metrów …
Nie można się śmiać z kogoś błędu bo to przydarzyć mogło się praktycznie każdemu kierowcy, chwila nie uwagi, ciemna noc, stres i nieszczęście gotowe.
CB radio naprawdę bardzo dużo pomaga w znalezieniu adresu lub firmy w obcym mieście, nawigacja nie zawsze doprowadzi nas do samego końca.
Po prostu nie można ślepo ufać i wierzyć nawigacji czy podpowiedziom z CB radia, trzeba na bieżąco analizować i podejmować decyzje samemu.
Kierowcom życzę jak najmniej takich zdarzeń.

mj
odpowiada  JA
7 lat temu

JA nie widziales tego zdazenia to sie nie wypowiadaj,
przejechal obok firmy i pojechal dalej

on
7 lat temu

Szofer. Chyba kunia z bryczka. Ze koledze sie takie cos przytrafilo. To tylko i wylacznie chwila nieuwagi. Zla widocznosc przy zlamanym koniu i w dodatku bylo juz ciemno. A nie ze radio cb lub nawigacja zal mi takich ludzi. Jak szofer i kto mysli ze kierowca tira ma latwo wszedzie trafic to sie myli. Poprostu kto nie jezdzi tirem to niech sie tutaj nie wypowiada

marzena
7 lat temu

nie ważne kto kieruje ale czy kierowca nie ma własnego zdania??????? urządzenia mogą zawieść TAK czy NIE???!!!

Marian
odpowiada  marzena
7 lat temu

Nie!

marzena
7 lat temu

Będziecie dalej marudzić a czy każdy kierowca zna dobrze obce miasto nawet nie używając CB czy NAWIGACJI!!!

szofer
7 lat temu

Pytał przez CB RADIO o „dróżkę” to go na nią nakierowali..che che..

marzena
odpowiada  szofer
7 lat temu

SZOFER taki jesteś dobry w obcym mieście???????????

JA
7 lat temu

Jest to tak napisane jakby to nie kierowca kierował pojazdem tylko nawigacja lub CB radio …

mj
7 lat temu

haha jak mozna nie zauwazyc tak duzej firmy

10
0
Napisz co o tym sądziszx