Komentarze do budżetu na 2017 r.

Udostępnij
Tweet

W czwartek uchwalono budżet na 2017 r. 13 radnych poparło projekt wydatków przygotowany przez prezydent Beatę Klimek. Dziesięcioro radnych było przeciwnych. Poniżej przedstawiamy komentarze do wizji rozwoju miasta na 2017 r.


Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.:
Budżet Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2017 został uchwalony. To budżet bezpieczny, ale i proinwestycyjny. Sporo pieniędzy przeznaczamy w tym roku na inwestycje w ostrowskich przedszkolach, które przez wiele lat były zaniedbane i wymagają modernizacji. W przyszłym roku rozpoczynamy również prace przy dwóch nowych obiektach przedszkolnych.
Rozpoczynamy także prace nad powrotem gabinetów stomatologicznych do szkół. Chcemy zadbać o zdrowe zęby ostrowskich dzieciaków!

Wojciech Matuszczak, radny niezależny:
Projekt budżetu poparłem. Głównie dlatego, że były tam zawarte inwestycje dofinansowane z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które będą dofinansowane do 85%. Są to tematy rozpoczęte w poprzedniej kadencji i realizowane obecnie (VIVAT Pan Zenon Kiczka) i nie można ich wstrzymywać (Empik – Biblioteka multimedialna), Muzeum 3D, inwestycje w transport, termomodernizacja przedszkoli itd. WPF – przemawia do mnie przez zaplanowanie budowy hali w 2018/19, trudno być przeciw. Ubolewam nad rzeczywiście zmniejszonymi inwestycjami drogowymi czego jestem sam przykładem. W 2017 roku tylko 160 000, w 2018- 250 000 zł, w 2019 – 0 w moim Osiedlu Odolanowskie.

Milena Kowalska, Platforma Obywatelska:
Do budżetu złożyliśmy wiele wniosków-zarówno przed komisjami, na merytorycznych komisjach jak i na sesji Rady Miejskiej. Uwzględniały one przede wszystkim potrzeby i wolę mieszkańców, ale także były wynikiem dbałości o zrównoważony rozwój całego miasta, a nie tylko niektórych jego części. Pani Prezydent w jednych osiedlach inwestuje kwoty milionowe, a w innych nie wywiązuje się z danych obietnic. Nie były to wnioski odrealnione. Nie wyobrażam sobie również głosowania za budżetem, w którym znajdują się zadania oprotestowane przez mieszkańców i zupełnie z nimi nieskonsultowane.

CZYTAJ  Motocyklista wjechał w osobówkę

Marian Herwich, radny niezależny:
Odnosząc się do planowanego budżetu przez pryzmat Wenecji, stwierdzam, że dla mnie to jest prowizoria, a nie budżet. Nie uwzględniono dokończenia ulicy Kujawskiej, która prowadzi do szpitala, kościoła, szkoły, przedszkola. Wykonano tylko jezdnię bez oświetlenia. Rodzice z dziećmi chodzą tamtędy w ciemnościach. Idą jezdnią, bo nic więcej nie ma. O ile Urbaniak przeznaczył część pieniędzy, to Pani zabrała jeszcze 120 tys. zł. Chodnik niepotrzebny, bo po co. Ulica Danysza ma zaplanowane tylko 100 tys. Ma długość 150 metrów i parking. Znowu nie starczy na chodnik i deszczówkę. Ulica Mazurska – tydzień temu ją oddano. Nie uwzględniono jej w budżecie na 2017 r. Był plan na dodatkowe chodniki. Zabrano 40 tys. Nie poinformowano gdzie te pieniądze poszły. Ulica Warmińska – Ciąg pieszo-jezdny kosztuje przeciętnie 270 tys. na 300 metrach. Kanał deszczowy 110 tys. razem 380 tys., a przeznaczono tylko 200 tys. Niech się mieszkańcy cieszą, że cokolwiek zapisano. Ul. Północna, nie dokończono około 100 metrów. Ulica Modrzewskiego – jedyna ulica łącząca osiedle z przedszkolem. Droga wjazdowa i wyjazdowa bez chodnika. Na koniec dodam, że nie ma żadnego projektu na jakąkolwiek ulicę na Wenecji.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
7 lat temu

Pan Herwich posłużył się przykładem jednego osiedla pokazał jak nie powinien wyglądać budżet, gdzie zaniża się koszty inwestycji drogowych żeby wykazać jak jest dużo i nie kończy się ich w całym mieście a nie tylko na tym osiedlu.Osiedle Wenecja dostało najwięcej pieniędzy w porównaniu z innymi osiedlami ale np.po co wydawać 3,3 mln na nikomu niepotrzebny w najbliższych latach odcinek drogi w polu 500 metrów przy takich dużych potrzebach miasta Wykazał brak w budżecie dla całego miasta odpowiedniej ilości projektów inwestycji drogowych w 2017r co jest niegospodarnością bo przetarg na początku roku 2018r były by tańsze nie mniej jak 15-20%co przy ulicach w skali miasta skali miasta daje kilka milionów oszczędności na następne ulice.

wójt Wąchocka
7 lat temu

Dziękujemy za rewitalizację sródmiescia i parking podziemny wy płaccie matołyyyyy wysokie podatki za lokale handlowe a ja wybuduje za wasze pieniadze na Strzeleckiej lodowisko, parkingi , hale sportową , przedszkole , dwa baseny , parking przy stadionie bo tu są moi wyborcy jeszcze obiecam remont stadionu , halę i znowu mnie wybiorą to przeniose Ratusz do parku 600 lecia

prywatny przewoznik
7 lat temu

a co z przystankami

zyg zag
7 lat temu

To będzie zrobione to przebicie z Kopernika do Paderewskiego? Na grafice nic niema ale mam nadzieje ze tak. Miasto wydaje ze swojego budżetu kwotę 650tys na budowę drogi poza granicami miasta czyli połączenie Wylotowej z obwodnica, moze czas pomyśleć o przyłączeniu do miasta nowych terenów albo starać sie żeby Ostrów został miastem na prawach powiatu tak jak Kalisz czy Leszno. Leszno mimo ze jest trochę mniejsze od Ostrowa ma mieć dochód większy od Ostrowa o 100mln ale gdyby budowa ronda na Wrocławskiej z Brzozowa i Sadowa leżała w gestii miasta a nie Poznania to rondo już by było.

abcd
7 lat temu

Czy wiecie coś więcej o remoncie ul. Głowackiego?

samson
7 lat temu

Czy Ci z PO i Kolaborujący oraz wywodzący sie z powiatu ostrowskiego potrafia tylko klamac i mataczyc i manipulować w stylu udeka, uwola i pełowca usrajskiego

Drummond
7 lat temu

tylu radnych i żaden rozsądny????!!! Za kasę na autobusy i wymiane piecow można by mieć 20 autobusów LNG i stację paliw LNG. A jak by się dobrze pogadalo z PGING to pewnie ze 21 autobusów za reklamę. Ale pan Kornaszewski wolał załatwić kasę kolegąom na wymiane starych pieców w swoich domach za publiczna kasę, konfabulując iż Ostrów jest bardziej zanieczyszczony niz Kraków. A autobusy na bateryjki? Tego kretynizmu to już mi się nawet komentować nie chce. Ok takie autobusy sprawdzaja się w centrach wielkich aglomeracji, a nie w naszym z calym szacunkiem „Ostrówku”. Prawie 22 mln wywalone w błoto Ciekawy jestem jak poprawi się powietrze w Ostrowie?? Swoją drogą za zanieczyszczenie winny jest POSrajski ktory wydaje pozwolenia na dymiące domy i rejestracje starych klamotów!!!!!!!!!!! Może czas zeby się jakoś dorzucił do walki ze „smogiem”

Obserwator
odpowiada  Drummond
7 lat temu

Drummond, samson, szczerbaty czy jak tam sobie jeszcze chcesz Jasiu uważaj chamie, bo twój koniec na tym forum bliski. Najwyższy czas żebyś łobuzie wylądował za te chamskie kłamstwa i oszczerstwa w sądzie. I mała renta nie zbawi cię od solidnej kary. Dość tego. Czas na sprawiedliwość!

oo
odpowiada  Obserwator
7 lat temu

łuuuuuuuuuu.strach

Sławek
odpowiada  Obserwator
7 lat temu

A dlaczego Pan straszy innego uczestnika forum? Każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji.
Pozdrawiam

salcia
odpowiada  Sławek
7 lat temu

Przecież ci tow boja sie prawdy .

Obserwator
odpowiada  Sławek
7 lat temu

Sławku, każdy ma prawo zabrać głos w dyskusji, ale nie obrażać innych ludzi. Uważasz, że byłoby w porządku gdybym napisał, zakładając że Sławek to twoje prawdziwe imię, że ZeSławek to złodziej, oszust kłamca i idiota? Czy jest to głos w dyskusji, kiedy taki samson przekręca nazwisko starosty pisząc że mataczy, kłamie i manipuluje? Otóż najwyższy czas, żeby pomawiający, któremu wydaje się, że jest anonimowy wylądował w sądzie, gdzie będzie mógł udowodnić że napisał prawdę albo odpowiedzieć za pomówienia, tak jak to musi zrobić pani prezydent. Najwyższy czas na to, żeby ludzie dyskutowali zamiast pluć.

salcia
odpowiada  Drummond
7 lat temu

POsrajskii ma rozumiec co to smog?On nie ma włosów i papy czyli wyparowało nawet nic

szczerba ty
7 lat temu

No to fajnie PO… wywalczyli sobie strasząc smogiem wymianę pieców w swoich willach za kasę biedy z bloków!!!! To jest q…. gorsze niż socjalizm. Prawie 1 mln złotych ukradzionych społeczeństwu normalnie w białych rękawiczkach

psychiatra
odpowiada  szczerba ty
7 lat temu

Szczerbaty, może jakieś przykłady podasz? Oszuście i kłamco? Kogo nazywasz chamie złodziejem? W których to willach członkowie PO wymienili piece? Czy nie przypadkiem to pani prezydent z SLD forsuje ten projekt od początku kadencji? Łżesz jak pies, albo podaj przykłady tych co sobie załatwili!!!

do Szczerba Ty
odpowiada  szczerba ty
7 lat temu

Co za bzdury. Patrząc w ten sposób piesi mogą mieć pretensje, że wydajemy 15 mln na drogi, 7 mln na dopłaty do biletów autobusowych. Osoby powyżej 25 roku życia mogą mieć pretensje, że z Ich podatków idzie co roku 65 mln na edukację, a Oni się nie uczą.

babaloooooo
7 lat temu

W tym momencie przegrała wybory 🙂 Nie wystarczy realizować inwestycje w swojej CZWÓRCE JPII
Pominięcie Wielkiego Osiedla Wenecji było strzałem w oba kolana.To już każdy głupi by pomyślał,że aby utrzymać się u władzy trzeba z głową….ups, za dużo napisałem 😉 I niech mnie zaraz BP nie bombarduje,bo
jako wyborca, wyrażam swoje niezadowolenie. Moja rodzina już nie zagłosuje za Panią BK. A rodzina liczna,więc nie będzie 1 głos mniej,a kilkanaście.Ziarnko do ziarnka…:) Pozdrawiam

Wyborca z Wenecji
7 lat temu

Panie Herwich. Jakbyś pan się nie zajmował obniżeniem uposażenia pani prezydent, to może byś pan coś dla Wenecji ugrał. Pan się zachowujesz jak KOD i Niezależna w sejmie. Pan jesteś awanturnik, a nie samorządowiec. Ja już na pewno na pana panie Herwich nigdy nie zagłosuję.

39
0
Napisz co o tym sądziszx