Burmistrz Nowych Skalmierzyc w sprawie mobbingu zachowuje się dziwnie

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w sprawie możliwości zaistnienia mobbingu wobec szeregowych urzędników. Inspektorzy przesłuchali wszystkich podwładnych Bożeny Budzik, ale ta odmówiła podpisania protokołu kończącego kontrolę. Czyżby nie docierały do niej wnioski pokontrolne?

+

PIP rozważa skierowanie sprawy do prokuratury. Kierownictwo tej instytucji dało sobie kilka dni na podjęcie decyzji. Zgodnie z procedurą, burmistrz Bożena Budzik otrzymała wgląd do zgromadzonego materiału dowodowego. Sama zainteresowana ubolewa, że nie wzięto pod uwagę jej zdania. Pani burmistrz Nowych Skalmierzyc albo nie wie albo do niej nie dociera, że w tej sprawie występuje jako strona, a nie świadek.

Mamy nadzieję, że kierownictwo Państwowej Inspekcji Pracy starczy odwagi by skierować materiał dowodowy do prokuratury, by ta mogła sprawdzić przez pryzmat obowiązującego prawa czy dochodziło do mobbingu w nowoskalmierzyckim magistracie.

I choć prokuratura jeszcze nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia, mogłaby rozpocząć śledztwo z urzędu na podstawie medialnych doniesień.

O szczegółach tej bulwersującej sprawy pisaliśmy obszernie tutaj:

Seksualne przygody w Urzędzie Gminy Nowe Skalmierzyce?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ja
7 lat temu

wice burmistrz też podpisał przecież ona go uratowała tyle lat od bezrobocia.

gmina N.S
7 lat temu

co tutaj napisac _ stało sie P. Bmistrz , za długo siedzisz w jednym miejscu . stara d… przyrosla do fotela i tutaj jest bład. Poczekaj na decyzje SR albo rezygnacja i spoko. Moze czas na zmiane ? skoko ?
Moze ciagle wierszysz,że jesteś nie zastapiona, madra, sexowna i piekna, mloda ? moze ? Amoze jestes nie winna ? a moze faktycznie cos tam nie tak – Pani szanowna teraz juz sama wiesz jak jest. wiec ?
Jak sie ustawisz ? na tył to juz póżno .

radny
7 lat temu

Referendum i won !!

13
0
Napisz co o tym sądziszx