Burmistrz Nowych Skalmierzyc w sprawie mobbingu zachowuje się dziwnie

Państwowa Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w sprawie możliwości zaistnienia mobbingu wobec szeregowych urzędników. Inspektorzy przesłuchali wszystkich podwładnych Bożeny Budzik, ale ta odmówiła podpisania protokołu kończącego kontrolę. Czyżby nie docierały do niej wnioski pokontrolne?

+

PIP rozważa skierowanie sprawy do prokuratury. Kierownictwo tej instytucji dało sobie kilka dni na podjęcie decyzji. Zgodnie z procedurą, burmistrz Bożena Budzik otrzymała wgląd do zgromadzonego materiału dowodowego. Sama zainteresowana ubolewa, że nie wzięto pod uwagę jej zdania. Pani burmistrz Nowych Skalmierzyc albo nie wie albo do niej nie dociera, że w tej sprawie występuje jako strona, a nie świadek.

Mamy nadzieję, że kierownictwo Państwowej Inspekcji Pracy starczy odwagi by skierować materiał dowodowy do prokuratury, by ta mogła sprawdzić przez pryzmat obowiązującego prawa czy dochodziło do mobbingu w nowoskalmierzyckim magistracie.

I choć prokuratura jeszcze nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia, mogłaby rozpocząć śledztwo z urzędu na podstawie medialnych doniesień.

O szczegółach tej bulwersującej sprawy pisaliśmy obszernie tutaj:

Seksualne przygody w Urzędzie Gminy Nowe Skalmierzyce?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
radny
7 lat temu

Pracownicy powinni zablokować Urząd,nie wpuszczać carycy,załatwiać tylko mieszkańców – aż sama ustąpi ! Albo rozpisać referendum o odwołanie Pani Burmistrz. Wieloletnia władza powoduje że dama fiksuje !!!

Ruda
7 lat temu

Skoro odmówiła podpisania protokołu pokontrolnego to dla mnie oznacza, że Pani burmistrz nie zgodziła się z wnioskami pokontrolnymi. Proste, nie podpisała wyroku na siebie, tym bardziej, że miała wgląd do zgromadzonego materiału jak wynika z artykułu. Może ma rację, że lepiej nie podpisywań, niż później się odwoływać.

..
7 lat temu

ma swoje lata wiec i braki niczym nie uzupełnisz – susza w kazdym calu

Z men
7 lat temu

Szkoda Bożeny fajna babka 🙂 no cóż i na nią przyszła pora
Nic nie trwa wiecznie

Cichy wielbiciel z Odolanowa
7 lat temu

Pani Bożeno, kocham Panią.

el komendante
7 lat temu

Hurraaaaaaaa nareszcie Bożenka ktoś Ci ruszył.

ozon
7 lat temu

urbaniak i usrajski we wspolpracy z PiS(stanowiskowych} oraz bobra-krolika byrdy mohylewskiego misiek niszcza i niszcyli madrzejszych od siebie a wykonawca jest ten z hazow baran

Seb
7 lat temu

Najlepsza Burmistrz jaką mogłem znać pomogła nie jednej osobie że coś jest prawdą do kogoś boli oby była jak najdłużej wiele zrobiła dla Skalmierzyc i okolic bardzo Sprawiedliwa

Kandyday
7 lat temu

Czas na Ciebie Bożena!!! Czas najwyższy, bierz Putina i „spieprzajcie dziady”!!!

Figo
7 lat temu

Nie podpisze to oznacza że prawda o mobbingu w gminie

13
0
Napisz co o tym sądziszx