Ciężarówka z butelkami przewróciła się na obwodnicy Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Kierowca ciężarówki jadąc pierwszym odcinkiem obwodnicy Ostrowa Wlkp. wpadł w poślizg przez co przewróciła się naczepa. Samochód przewoził puste butelki szklane. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

+

W niedzielę w godzinach wieczornych samochód ciężarowy jechał od wiaduktu w Czekanowie, drogą na Poznań. Na szczycie wiaduktu, tuż za drogą Ostrów-Michałków, wpadł w poślizg, zjechał na lewy pas. Naczepa odrywając się od ciągnika, przewróciła się. Część szklanego załadunku wypadła na jezdnię. Szczęśliwie nikt nie jechał z przeciwka. Usuwanie przewróconej naczepy i załadunku trwało do poniedziałku do godziny 15:00.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowa pływalnia na ukończeniu. Tak się prezentuje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
jarek
7 lat temu

juz niedługo otworza dalsza obwodnice, ale bmka bede chodził

Kolega pana Alojzego
7 lat temu

Dzięki Bogu butelki były puste, bo jakby się miało znów zmarnować piwo, to bym kupił metr gumy do gaci i bym sobie nią strzelił w łeb!

Lech
7 lat temu

Z moich obserwacji wynika że są dwa miejsca szczególnie niebezpieczne związane z tym odcinkiem obwodnicy. Pierwsze to właśnie wiadukt nad torami. Jest on ponad 7 metrów nad terenem , w dodatku znajduje się dokładnie na ciągu wolnej przestrzeni na kierunku wschód -zachód. Nawet przy temperaturach dodatnich 1-3 stopni pow zera przy silnym wietrze następuje tam przechłodzenie i związane z tym oblodzenie. Dodatkowo na szczycie wiaduktu nieraz widziałem jak podmuchy wiatru zaskakują kierowców, niżej jest nader spokojnie co usypia czujność.
Podobnie z wiaduktem na lini Karski- ul Limanowskiego, ten sam problem.

ASz
odpowiada  Lech
7 lat temu

Dla Twojej wiadomości ekspercie opony były nowe 2 miesięczne a prędkosc nie przekroczyła 40km na godz. Wiał silny wiatr a na drodze lód bo pare kilometrów dalej kierowca z solarki wysypał 30ton soli ktura była przeznaczona na tą drogę.

pl
7 lat temu

co polsat robił dziś na krotoszyńskiej?

anonimowyknurek
7 lat temu

tragedia::( powinna być żałoba narodowa

Starsza
7 lat temu

co z zepchniętym autem?

ja
7 lat temu

Obwodnica obecnie zablokowana dla ruchu.

Haha
7 lat temu

Dlaczego droga byla nieposypana?????

kpw
7 lat temu

Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co tu dużo gadać.

.
odpowiada  kpw
7 lat temu

Trudno mówić o niedostosowaniu prędkości w samochodzie który nie przekracza 90km/h. Środek ciężkości jest dosyć wysoko ale moim zdaniem gdyby samochód miał nowe opony nie było by problemu. Nikomu nie narzucam, jeden woli wydać pieniądze na opony inny na pokrycie strat związanych z uszkodzonym ładunkiem. Prędkością bym tego zdarzenia nie tłumaczył bo nie o to chodzi żeby montować do samochodów kółka jak przy wózku sklepowym i wymagać od kierowcy żeby jechał tak aby utrzymał się na drodze, nie za szybko. Na samochodzie trzeba mieć pewność że można polegać, to nie jest zabawka o wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Tutaj nie może być mowy o oszczędnościach i ograniczaniu prędkości aby nic się nie wydarzyło. Prędkość prędkością ale najważniejsza rzecz w samochodzie – opony muszą być zawsze z górnej półki i zawsze nowe. Oszczędzać to sobie można na papierosach, imprezach, jedzeniu na mieście albo nawet na kupnie tańszego samochodu ale opony mają być nowe i dobrej firmy.

arti
odpowiada  kpw
7 lat temu

odczyt z tachografu wskazywał prędkość 40 km/h a więc to wina osób odpowiedzialnych za utrzymanie drug gdzie wyciągnięte konsekwencje ???

13
0
Napisz co o tym sądziszx