Premier i minister u ostrowskich strażaków

Udostępnij
Tweet

26 października 2016 roku do Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim przybyli premier RP Beata Szydło oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

+

Wizyta ta była doskonałą okazją aby wręczyć wyróżnienia 15 funkcjonariuszom, którzy podczas służby wykazali się profesjonalizmem, poświęceniem i ofiarnością.  Wśród nagrodzonych znaleźli się również strażacy:

  • bryg. Wiesław Pokorski z KW PSP Poznaniu,
  • mł. kpt. Bartosz Suski z KM PSP w Poznaniu,
  • mł. asp. Szymon Bochm z KP PSP w Kępnie,
  • st. sekc. Łukasz Binek z KP PSP w Krotoszynie,
  • sekc. Arkadiusz Kurkowski z KP PSP w Gnieźnie.

Następnie premier wraz z ministrem wzięli udział w odprawie z komendantami służb podległych MSWiA w województwie wielkopolskim. Na gościnnej ziemi wielkopolskiej gości przywitał wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. kpt. Andrzej Bartkowiak.

Szefowa Rządu wraz z szefem MSWiA omówili założenia projektu ustawy modernizacyjnej, przyjętego wczoraj przez rząd. Następnie głos zabrali szefowie poszczególnych służb tj. nadbryg. Leszek Suski – komendant główny Państwowej Straży Pożarnej,  komendant główny Policji – nadinsp. Jarosław Szymczyk oraz zastępca komendanta głównego Straży Granicznej – płk SG Tomasz Praga.

Przedstawicieli rządu powitali również wielkopolscy politycy w osobach: posłów – Joanny Lichockiej, Witolda CzarneckiegoPiotra Kalety, Jana Mosińskiego, Tomasza Ławniczaka, Jana Dziedziczaka, senatorów – Łukasza MikołajczykaAndrzeja Wojtyły oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Warto wspomnieć, że podczas wizyty premier Beata Szydło oraz minister Mariusz Błaszczak zwizytowali strażnicę oraz zapoznali się z nową komorą dymową funkcjonującą w ostrowskiej komendzie.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Sławomir Brandt

Pełna fotorelacja autorstwa Damiana Reslera: https://photos.google.com/share/AF1QipP6_p1ke8g0fNOohPsa06IXocWw0t9QNlUU5-juILh8bycabR8_Y3lPqX_h6mqrBQ?key=VUdaZllSVDI1c0hBSXN3R2hXTV85ckc5YUoyX3Vn

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
winter1
7 lat temu

Błaszczak podsumuj siebie co uczyniłeś dla Ojczyzny ale nie tej rydzyka !

winter1
7 lat temu

Już kilka razy przedstawiciele władzy byli w Ostrowie zawsze w dużej obstawie BOR- u , czego boją się jak lud ich tak lubii i kocha .Gierek jeżdził praktycznie bez obstawy i wchodził w tłum nie bojąc się a tu po cichu jak złodzieje i za zaproszeniami tylko swoi mogłi przybyć na spotkanie czyż się boją niewygodnych pytań . A w ogóle co to za metoda spotkań po cichu , najlepij jeszcze jak spotkali by sie tylko z proboszczami !

telewidz
7 lat temu

Jeśli osoba która nie radziła sobie na stanowisku burmistrza w gminie bierze się za rządy w średniej wielkości kraju to efekt tego obywatele odczują już nie długo.
Papuga nie ma pojęcia jak rządzić. Ona tylko powtarza to co powie jej pan i władca.

ANA
7 lat temu

Nie zdziwiło by mnie gdyby te stękania wydukał antek demolka ale kobieta????? Czy ona wie co jest dobre dla Polski? Pierwsza kobieta z ulicy jako Polka i matka wiedziała by lepiej co jest dobre dla rodaków. Ten babsztyl nie ma wstydu za grosz – widzi obywateli na kolanach i włażących w tyłek klerowi co sama robi lecz Polacy nie są głupi i myślę, że to bagno niedługo wyschnie bo ludzie mają dość obłudy i łgarstwa/m.in.500+na każde dziecko/.

SUWEREN
7 lat temu

Trzeba mówić PIS językiem :
FIGURANCI KAZNODZIEJE
EUROPA Z WAS SIĘ ŚMIEJE

Ostrowiak
7 lat temu

Lichocka,Dziedziczak,Mosiński oni mają z Wielkopolską tyle wspólnego co szambo z perfumerią.Miech żyje ciemnota która ich wybrała.

olo
odpowiada  Ostrowiak
7 lat temu

Poseł Mosiński jest z Kalisza, więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że nie ma nic wspólnego z Wielkopolską. Chyba, że wg. Ciebie Kalisz nie leży w Wielkopolsce.

Ostrowiak
odpowiada  olo
7 lat temu

Mosiński jest Lubina na dolnym śląsku.

bolo
odpowiada  Ostrowiak
7 lat temu

Mosiński jest Lubina? Mosiński nie jest żadna Lubina! Nazwiska nie zmienił.

olo
odpowiada  Ostrowiak
7 lat temu

Tak, urodził się w Lubinie ale co najmniej od 1978 mieszka w Kaliszu. Nie wiem dlaczego 19 na nie – to nie jest moja opinia, tylko fakt. Jak można oceniać negatywnie to, że ktoś podaje prawdziwe informacje.

winter1
odpowiada  olo
7 lat temu

Kalisz to nie WIELKOPOLSKA to część Israela

wyborca
7 lat temu

Dlaczego nie pokazali im jak wygląda Ostrów naprawdę czyli ZNTK , BROWAR , JEDNOSTKE WOJSKOWĄ , WINIARNIE , DROP , RZEŻNIE , SPOMASZ , STREFĘ EKONOMICZNĄ , HALĘ SPORTOWA , BASEN ITP tak jak to widzą mieszkańcy a pokazali odremontoaną Straż

JA
7 lat temu

Zaraz się zacznie wielkie najeżdżanie na PIS w komentarzach jak cały czas na tym portalu.
Żeby mnie źle nie zrozumiano, nie jestem wielkim fanem i zwolennikiem PISu i jego działań, ale uważam że PIS jest po prostu mniejszym złem niż PO.
Tym chociaż w jakimś stopniu patrzy się na ręce i ich działania, a za czasów PO była „wolna amerykanka”, pełno afer, o których większości nawet nie wiemy, okradanie i szydzenie z obywateli, nie liczenie się ze zdaniem obywateli to tylko mała część wszystkiego …
Możecie pisać co chcecie zwolennicy KODu i PO, ale niestety taka jest prawda !
Dalej, czekam na minusy pod moim komentarzem !

whatt
odpowiada  JA
7 lat temu

Taka jest prawda, ale drugą prawdą jest ze w OStrowie siedzi pełno starych ubeków i złodziei.

UB
odpowiada  whatt
7 lat temu

No i co z tego? Mają się wynieść – nie wiem – na Marsa? Siedzą i będą siedzieć.

KOD
odpowiada  UB
7 lat temu

POPIERAM

łuk
odpowiada  KOD
7 lat temu

popieram KOD hahaha – czy w Polsce jest zagrożona demokracja! Jak na razie to widać same dobre zmiany 500 plus, mieszkanie plus, odnowa posterunków policji i większe bezpieczeństwo polasków, ponad 1100 darmowych leków dla seniorów, rodzic może decydować o losie dziecka tzn czy ma isc od 6 lat czy od 7 – a nie państwo mu to narzuca! Mamy darmowe porady prawne dla młodych i starszych! Od nowego roku wzrasta płaca minimalna do 2000 zł i emerytury! PO nie zrobiła nawet części tego co PIS. Jeżeli się myle to proszę mi podać ustawy, które wprowadziła PO dla zwykłych ludzi? Dłuższy wiek emerytalny, większe podatki, likwidacja posterunków, szkół, urzędów pocztowych, a za strone internetowa antykomor.pl młody facet poszedł siedzieć …..

OLA
odpowiada  KOD
7 lat temu

A ja jestem w KOD, i jestem z tego dumna nikt mnie nie oderwał od koryta jeżdżę na rowerze jem warzywa nie noszę futer jestem emerytką dostałam 2,80 podwyżki z czego 1zł,musiałam oddać do US jestem Polką najgorszego sortu a ja i tak idę demonstrować i będę uczestniczyć
w tworzeniu państwa podziemnego jaki prawie od roku powstaje.
Po bredniach Maliniaka biorę udział w każdym ich marszu o ile jest w pobliżu. Solidarność w latach 80 też była lekceważona i sektowana przez rządzących – a jaki był finał! Jak widać i słychać nic to nikogo nie nauczyło. Wcześniej czy później naród wystawi rachunek – a może być niestrawny.

kefir
odpowiada  JA
7 lat temu

Nie głosowałem na PiS, jestem za prawicą, ale dla mnie również PiS jest mniejszym złem, ale tylko z uwagi na ich podejście (wymuszone – musieli mówić co innego niż PO) do wędrusów tzw. imigrantów. Nie mam złudzeń, pisowcy są za jednym wielkim krajem europejskim, już śp. L. Kaczyński to potwierdził podpisując Traktat Lizboński – zgodę na likwidację Państwa Polskiego. Obywatel może mieć swoje zdanie, nawet właśnie takie, za likwidacją, ale głowa państwa? No ale niech spoczywa w spokoju. W kwestii okradania – trwa niestety dalej, spółki państwowe są opanowywane, żerowanie trwa, tylko żerujący się zmieniają. Podatków przybywa – kolejne okradanie. Ładnie jednak przyznajmy opakowane – pomagają:) Podsumowując – chciałbym rządów prawicowych w Polsce, ale kiedy się ich doczekamy to nie wiem!

Ktoś
odpowiada  kefir
7 lat temu

Co????? Zgoda na likwidację Polski? Wytłumacz mi bo czegos tutaj nie rozumiem… Jesli tak było, jesli to prawda, to Smolensk jak najbardziej był dla niego zbawieniem.

wkurzeni4
odpowiada  JA
7 lat temu

Jeżeli twierdzisz, iż PISS jest mniejszym złem niż PEŁO- to chyba przerwałeś jakieś poważne leczenie? Doucz się jak oni traktowali Polskę i obywateli od czasów TELEGRAFU, PC poprzez FUNDACJĘ PRASOWĄ SOLIDARNOŚĆ z EXPRESSEM WIECZORNYM po szemrane, prywatne już spółki typu AIR-LINK i SREBRNA! NIKT tak nie okradł Polski i Polaków jak ci gangsterzy! Nawet wszyscy Pozostali RAZEM wzięci!! I to mają już chyba na stałe w genach. Nie słyszałeś o MISIEWICZACH i skoku na spółki skarbu państwa niedouczonych, miernych, ale….wiernych PISSiorów? Gdzie ty żyjesz?

ANDY
odpowiada  wkurzeni4
7 lat temu

Racja! należy jeszcze dodać że długi AMBER GOLD
wynoszą ok. 800 mln złotych tj. 5 razy mniej niż afera SKOK-ów.. W tej sytuacji należy prześwietlić SKOKI i AMBER GOLD, wg tej kolejności ze względu na wysokość strat klientów, jak też formę odpowiedzialności. A PIS zaciekle broni się przed powołaniem
komisji śledczej.

22
0
Napisz co o tym sądziszx