Ostrowska radna w TVN24BiS

Udostępnij
Tweet

Własna firma czy etat? Czy własna działalność się opłaca? Czy młodzi odczuwają zmianę na rynku pracy? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy „Debaty młodych” w TVN24 BiS: Aleksandra Piotrowska – Forum Młodych Lewiatan, Milena Kowalska – Młodzi Demokraci, Dawid Koruba – Fundacja im. Lesława A.Pagi.

+

Milena Kowalska, na co dzień radna Ostrowa Wlkp., reprezentowała Młodych Demokratów – młodzieżówkę Platformy Obywatelskiej. Radna zdobyła już tytuł magistra i obecnie rozpoczęła proces doktoryzowania na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Wypowiadając się na temat „Własna firma czy etat? Młodzi radzą”, Milena Kowalska wyjawiła, że przez 3 tygodnie pracowała w tzw. korporacji. Jednak nie spodobała się jej konieczność układania alfabetycznie dokumentów. Postanowiła wtedy otworzyć własną spółkę. Przyznała jednak, że gdybym na tym etapie życia postanowiła założyć rodzinę, szukałaby stabilizacji i zostałaby w korporacji.

Podzieliła się dość smutnym spostrzeżeniem, że pracodawcy nie mają zaufania do młodych wiekiem pracowników, dlatego stwierdziła, że dobrze jest mieć wsparcie od doświadczonych kolegów czy rodziny i właśnie wśród nich prowadzić działalność. Po chwili dodała, że zakładanie firm przez młodych ludzi obarczone jest ryzykiem. Podała przykład jednego z kolegów, który zaczął prowadzić firmę, po czym się zadłużył. Dopiero po przepracowaniu w cudzej firmie, powrócił na swój własny rozrachunek.

Radna skomentowała pomysł wdrożenia w Ostrowie Wlkp. karty przedsiębiorcy. Podmioty wchodzą w skład takiej grupy mogłyby sobie dawać zniżki. Sęk w tym, że już teraz przedsiębiorcy mogą obdarowywać się rabatami. Radna Kowalska skomentowała, że pomysł prezydent Klimek jest całkowicie odrealniony, że opiera się tylko na przekazie medialnym, a nie praktycznych korzyściach.

Kolejnym aspektem poruszonym w programie była dostępność pracy dla ludzi młodych. Radna Milena Kowalska stwierdziła, że ze znalezieniem pracy jej znajomi nie mieli żadnych problemów. Kwestią sporną jest wysokość wynagrodzenia.

CZYTAJ  Nie dojechała po pieczywo (ZDJĘCIA)

Cały odcinek można obejrzeć pod adresem: http://tvn24bis.pl/wideo/wlasna-firma-czy-etat-mlodzi-radza,1568797.html

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bolek
7 lat temu

pis tez jezdził do Brukseli jak przegrał wybory

Kamila
7 lat temu

Teraz się dowiedziałam od Mileny Kowalskiej, że nie założę rodziny, bo nie mam szansy na pracę w korporacji. Żaden chłopak na mnie nie spojrzy i mnie nie zechce chociaż jestem ładna i zgrabna, ale nie mam tego co ma radna.

Ada
odpowiada  Kamila
7 lat temu

Kamila, ty się nie martw. Jak będziesz znała alfabet w takim stopniu jak radna, to pracę w każdej korporacji dostaniesz, a wtedy w chłopakach będziesz mogła przebierać.

Donosiciel
7 lat temu

Radna Milena Kowalska pośpieszyła do TVN skarżyć na prezydenta Ostrowa, tak jak PO-wcy i KOD-zarze biegają do Brukseli skarżyć na Polskę Francy Timermansowi. Te osobniki już tak mają.

Dyktator
odpowiada  Donosiciel
7 lat temu

Radna powinna jeszcze raz pojechać do TVN-u i opowiedzieć o „arogancji” władzy w Ostrowie, kiedy to podczas ogłoszonej przerwy radni na nią wyszli zamiast słuchać podczas jej trwania wg radnej wypowiedzi osoby spoza rady, której nikt nie udzielił póki co głosu, chociaż ten został jej udzielony po przerwie. Taka to młoda demokratka.

pło
7 lat temu

usrajski ma szanse na wice sołtysa w ociążu gdy bedzie jedynym kandydatem

Forumowicz
odpowiada  pło
7 lat temu

Używasz od czasu do czasu tego co masz pomiędzy uszami, czy cię tak trzyma cały czas?

21
0
Napisz co o tym sądziszx