Policyjna akcja Truck-Bus

Udostępnij
Tweet

Policjanci na terenie powiatu ostrowskiego przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Truck-Bus”. Celem akcji była m.in. kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

+

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim akcje prewencyjne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu organizuje cyklicznie. Wczoraj przeprowadzone zostały działania „Truck-Bus”. Podstawowym zadaniem policjantów była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców.

W trakcie trwania akcji, funkcjonariusze biorący udział w działaniach skontrolowali łącznie 159 pojazdów, w tym pojazdy ciężarowe oraz autobusy. Funkcjonariusze ujawnili 76 wykroczeń, w tym policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy 23 pojazdy. Ponadto policjanci z ostrowskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań zatrzymali 24 dowody rejestracyjne.

Policja mając na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadza regularne działania ukierunkowane na eliminowanie zagrożeń występujących w tym obszarze. Dlatego akcja „Truck – Bus” będzie cyklicznie przeprowadzana na drogach miasta i powiatu ostrowskiego.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zamknięto znane miejsce rozrywki
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mic350
7 lat temu

A może by tak zająć się przeładowanymi prawie zawsze autami „do 3,5 tony” ?

rychu
7 lat temu

A powinni zaczac od dukat policyjnych

przemek
7 lat temu

Panowie policjanci Namówcie swoich kolegów z Ostrzeszowa do przeprowadzania takich akcji 🙂 Zwłaszcza skontrolować te rozklekotane wywrotki jeżdżące po mieście

jak to?
7 lat temu

Tu popieram. Wyobraźnia może tylko chyba przewidzieć jakie skutki mogą być, gdy tir nie ma hamulców, lub łyse opony ( pamiętacie sytuację w Bydgoszczy?) Jednakowoż i tak współczuję zawodowym kierowcom działającym pod presją czasu – jeszcze naszej mapy nie zasypała pajęczyna ekspresówek, a lizak łatwo zobaczyć chcąc nadgonić…

JA
odpowiada  jak to?
7 lat temu

Super, bardzo mądra wypowiedź.

5
0
Napisz co o tym sądziszx