Oszukiwał młode pary pobierając zaliczki na wesele

Kaliscy kryminalni przedstawili zarzut oszustwa zatrzymanemu 27-latkowi. Mężczyzna przez ostatnie trzy lata pobierał zaliczki na poczet usług nagrywania filmów z uroczystości weselnych i nie wywiązywał się z podpisanych umów. Pokrzywdzeni to mieszkańcy z rejonu Wielkopolski. Podejrzanemu grozi 8 lat więzienia.

+

Prosimy o kontakt z Policją wszystkie osoby, które mogły paść ofiarą oszusta i nie zgłaszały wcześniej tego faktu organom ścigania.

Jak ustalili policjanci zatrzymany 27-latek miał zarejestrowaną działalność oferującą usługi wideofilmowania. Za pośrednictwem portali internetowych ogłaszał się jako profesjonalista. Najczęściej na anonse oszusta odpowiadały młode pary. Od swoich klientów 27-latek pobierał zaliczki na poczet świadczonych usług w kwotach od 400 do nawet 2 tys. złotych, a następnie nie wywiązywał się z podpisanych umów. Mimo podjętych przez pokrzywdzonych prób, nierzetelny przedsiębiorca nie zwrócił również pieniędzy swoim klientom.

W okresie od listopada 2013 roku do czerwca 2016 roku podejrzany mógł oszukać kilkadziesiąt osób z terenu Wielkopolski. Funkcjonariusze już ustalili nazwiska ponad 20 pokrzywdzonych. Na obecnym etapie postępowania, łączna suma strat powstała w wyniku przestępczej działalności 27-latka, to kwota blisko 20 tys. złotych.

Nieuczciwy przedsiębiorca został zatrzymany 11 października br. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu oszustwa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Procujący nad sprawą policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przypuszczają, że pokrzywdzonych może być więcej. Dlatego też osoby, które padły ofiarą oszusta proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. tel.: 62 76 55 221 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 lub całodobowo pod nr 997.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lech
7 lat temu

hmmmmm, zaślubiny choć nie sfilmowane to jednak niezapomniane pozostaną….

1
0
Napisz co o tym sądziszx