Parking na Asnyka do remontu

Udostępnij
Tweet

120 tysięcy złotych kosztować będą miasto prace budowlane, które jeszcze w tym roku rozpoczną się na parkingu przy ulicy Asnyka w Ostrowie Wielkopolskim. – Parking zostanie poszerzony, a sposób parkowania bardziej zorganizowany. Powiększymy tym samym ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Przebudowa parkingu na ul. Asnyka polegać będzie na poszerzeniu istniejącego placu poprzez wykonanie wokół nawierzchni z kostki betonowej. Modernizacja pozwoli na zorganizowanie parkowania w czterech rzędach.

W tej chwili każdego dnia parkuje tam jednocześnie około trzydziestu pojazdów. Dodatkowo odbywa się to w sposób niezorganizowany, co, jak często podkreślają mieszkańcy tych rejonów, powoduje problem z bezpiecznym parkowaniem i wyjazdem. Modernizacja mająca na celu także korzystniejsze zorganizowanie parkowania powinna ten problem ograniczyć do minimum – przekonuje Beata Klimek.

Nawierzchnia bitumiczna parkingu zostanie poddana całkowitej odnowie.

Po zakończeniu robót planujemy również zamontowanie ławek i zagospodarowanie zieleni, by nowy plac wpisywał się w istniejącą wokół drzewa i krzewy. Prace wykonane zostaną jeszcze w bieżącym roku – zapewnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Łączna ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych po wykonaniu prac modernizacyjnych to około czterdzieści stanowisk. Całkowity koszt realizacji wyniesie około 120 000 zł. Prace finansowane są z budżetu miasta.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Utwory Wodeckiego w ostrowskiej Arenie
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MmMm
6 lat temu

Również uważam,że parking przy Przychodni na ul.Mertki należy koniecznie wyremontować,tam nie tylko inwalidzi mają problem z przejściem-sama zwichnęłam nogę bo nie zauważyłam wyrwy w betonie-współczuje mniej sprawnym osobom

21
0
Napisz co o tym sądziszx