Parking na Asnyka do remontu

120 tysięcy złotych kosztować będą miasto prace budowlane, które jeszcze w tym roku rozpoczną się na parkingu przy ulicy Asnyka w Ostrowie Wielkopolskim. – Parking zostanie poszerzony, a sposób parkowania bardziej zorganizowany. Powiększymy tym samym ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Przebudowa parkingu na ul. Asnyka polegać będzie na poszerzeniu istniejącego placu poprzez wykonanie wokół nawierzchni z kostki betonowej. Modernizacja pozwoli na zorganizowanie parkowania w czterech rzędach.

W tej chwili każdego dnia parkuje tam jednocześnie około trzydziestu pojazdów. Dodatkowo odbywa się to w sposób niezorganizowany, co, jak często podkreślają mieszkańcy tych rejonów, powoduje problem z bezpiecznym parkowaniem i wyjazdem. Modernizacja mająca na celu także korzystniejsze zorganizowanie parkowania powinna ten problem ograniczyć do minimum – przekonuje Beata Klimek.

Nawierzchnia bitumiczna parkingu zostanie poddana całkowitej odnowie.

Po zakończeniu robót planujemy również zamontowanie ławek i zagospodarowanie zieleni, by nowy plac wpisywał się w istniejącą wokół drzewa i krzewy. Prace wykonane zostaną jeszcze w bieżącym roku – zapewnia Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Łączna ilość pełnowymiarowych miejsc parkingowych po wykonaniu prac modernizacyjnych to około czterdzieści stanowisk. Całkowity koszt realizacji wyniesie około 120 000 zł. Prace finansowane są z budżetu miasta.

CZYTAJ  Wypasiony radiowóz trafił do Ostrowa

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MmMm
6 lat temu

Również uważam,że parking przy Przychodni na ul.Mertki należy koniecznie wyremontować,tam nie tylko inwalidzi mają problem z przejściem-sama zwichnęłam nogę bo nie zauważyłam wyrwy w betonie-współczuje mniej sprawnym osobom

nikt
6 lat temu

A może wyremontowaliby wreszcie parking przy Przychodni na ul. Mertki a nie ciągle łatali. Jak mozna na kruszący się beton lać smołę a za jakis czas to samo.

ja M
odpowiada  nikt
6 lat temu

tak tak toJEST parkingODWIECZNY!po którym jeżdzi ogromna ilość samochodów korzysta mnóstwo ludzi nie tylko sprawnych fizycznie,ale równiż o kulach,czy na wózkach inwalidzkich,ale cóż to nasze władze

zyg
6 lat temu

A co ma Miasto do prywatnych sklepów , żeby pani Klimek wydawała nasze pieniądze ???

arci
6 lat temu

Mieszkam w pobliżu – 40 miejsc to chyba na „maluchy ” !!! Pewnie będzie sporo poobdzieranych aut bo nie raz mam okazję oglądać umiejętności parkujących swoje bolidy !

.
odpowiada  arci
6 lat temu

Takie uroki miasta, nie jesteśmy w stanie wyeliminować jeżdżących jak gapy z ruchu ulicznego w dobie gdy tak niewiele potrzeba do tego aby zdobyć prawo jazdy, ludzie na prostym łuku pachołki przewracają to już jest komedia, samochód jedzie gdzie chce sam i taka osoba po nauczeniu się ile trzeba skręcić kierownicą i w którym momencie zacząć kręcić dodstaje prawo jazdy… Długo by pisać, nie warto. Po prostu trzeba uważać i trzymać się możliwie daleko od takich kierowców (przyspieszyć albo zwolnić)

kolarz
6 lat temu

Ludziska odwołajmy tą Panią Prezydent na którą sam zresztą głosowałem bo to jest pomyłka tu się nic nie dzieje pod względem gospodarki o radnych nie wspomnę od czasów likwidacji ZNTK totalny marazm

wjw
6 lat temu

Dla większości zaparkowanie równo między dwoma liniami i tak będzie stanowić problem…

.
6 lat temu

Dla 40 osób 120 tys zł, ok, nie moje pieniądze ale może by tak taką kwotę przeznaczyć np. Na dofinansowanie 50% dla młodzieży do 21 lat do karnetu np. Na siłownię albo w ogóle jakieś karty multisport dla młodzieży. Skoro do dyspozycji są takie kwoty to można zainteresować młodych sportem zamiast używkami, dla niektórych 100 zł miesięcznie na siłownię to dużo ale gdyby miasto płaciło 60 a młodzi po 40 to chętnych by się znalazło. Siłownie też mogły by pójść na rękę. Basen oczywiście to samo ale tam skupił bym się raczej na nauce pływania dla chętnych w wieku 1-3 podstawówki

Tom
odpowiada  .
6 lat temu

Młodzi niech się biorą do roboty i zaczynają już pracować a nie czekać aż na wszystko dostaną dofinansowanie, bo to się skończy później nieróbstwem i będą mówić: „po co mam pracować skoro na wszystko mogę dostać kasę”

.
odpowiada  Tom
6 lat temu

Ale dlaczego by im nie dać skoro pieniądze są? Chyba lepiej zainwestować w ludzi niż w parking

po
odpowiada  .
6 lat temu

Można jeszcze wszystkim mieszkańcom postawić lody truskawkowe,dzieciom i emerytom po gałce,a reszcie po dwie.

somesay
odpowiada  .
6 lat temu

Karnet na siłownie… Siłownia taka rozwojowa dla młodzieży… Później biało… Później dofinansować zakup BMW od Pana Niemca, Gofla, bądź innego VAGa z TDI, dofinansować złoty zegarek, żeby był respekt bo nie każdego stać… Mając 18 lat możesz iść do pracy. 2 dni w miesiącu i gwarantuje, że zarobisz minimum 100 zł i będzie na siłownie 🙂 Praca nie boli. Naprawdę.

Andrzej
odpowiada  .
6 lat temu

Do roboty i będzie na basen i siłownię!

JA
odpowiada  .
6 lat temu

Rozdawać pieniądze młodym, sprawnym ludziom, którzy są w stanie zarobić je pracując …
Tylko, że z pracą w Ostrowie jest taki jakby mały problem.

?
6 lat temu

I to zupełnym przypadkiem znowu w okręgu pani prezydent. Szczęściarze 😉

Uf
6 lat temu

Becia nie ma gdzie zaparkować? Wybuduje dziesięć dodatkowych miejsc parkingowych za 120. tys

Wacek
6 lat temu

Wreszcie jakaś ,inwestycja w Ostrowie. Brawo prezydent. Tak trzymać!

Pasażer
odpowiada  Wacek
6 lat temu

Wreszcie się coś dobrego dzieje w naszym mieście.Tam jest na prawdę trudno zaparkować nie narażając się na stłuczkę,poprawi się też wizerunek tej części miasta.Przydałoby się wyremontować jeszcze parking przy przychodni na Mertki. .Moim marzeniem byłoby zrewitalizować ulicę Kolejową od dworca PKP do centrum,bo obecnie sprawia,dla przyjezdnego i przesiadającego się,że nasze miasto to dziura.

21
0
Napisz co o tym sądziszx