OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kontrowersyjna zachcianka stowarzyszenia rowerzystów

Stowarzyszenie Re-ewolucja wymusiło na dyrektorze Miejskiego Zarządu Dróg przeprowadzenie prac modernizacyjnych na ścieżce rowerowej wzdłuż ulicy Strzeleckiej w Ostrowie Wlkp. Decyzja ta wywołuje duże kontrowersje wśród okolicznych mieszkańców, a także napotkanych rowerzystów.

+

Marcin Wieruchowski z MZD poinformował, że na odcinku od ul. Ledóchowskiego do Jankowskiego “usuwane są bariery architektoniczne”. Ścieżka rowerowa, zgodnie z wynikami audytu przeprowadzonego przez specjalistę, powinna zostać zmodernizowana. Konkretnie chodzi o odcinki, będące wjazdami do posesji, które są obecnie wykonane z kostki brukowej. Całość będzie wykonana z asfaltu.

Drogowcy usuwają kostkę, wylewają asfalt, a zbulwersowani mieszkańcy pytają się kto za to zapłaci? Oczywiście zapłacą podatnicy i trudno nie odnieść wrażenia, że była to zachcianka przedstawicieli stowarzyszenia Re-ewolucja. Kostka na tym odcinku jest gładka i nie ma żadnych nierówności pomiędzy częścią asfaltową, a nią.
Można by w ramach wspomnianej zachcianki wprowadzić “światowy” standard ścieżek, gdyby w Ostrowie Wlkp. nie było już ulic, które nie są utwardzone, a po deszczu mieszkańcy brodzą w błocie. No ale pan dyrektor MZD Marcin Wieruchowski podobno osobiście jechał rowerem tym odcinkiem i nie widział bezsensowności w wydaniu pieniędzy na ten cel.

Może jeszcze gdyby stowarzyszenie Re-ewolucja z własnych środków wyremontowało ten odcinek, można by przemilczeć to działanie. Ale publiczne środki wydane na zachciankę grupki osób zdaje się nie być trafionym pomysłem.

Został również zapytany o zdanie rowerzysta przejeżdżający wysłużonym rowerem, bez amortyzatorów. W końcu kto jak nie on mógłby odczuwać ewentualną niedoskonałość dotychczasowej ścieżki rowerowej. Mężczyzna stwierdził, że bardzo dobrze mu się jechało, a nawet lepiej po kostce. “Asfalt popęka, porobią się wybrzuszenia od korzeni pobliskich drzew.” – dodał

Z tymi wybrzuszeniami faktycznie jest problem, widoczny m.in. wzdłuż ulicy Piłsudskiego na wysokości stadionu miejskiego. Położono tam asfalt dla rowerzystów i jest już pofałdowany. Oczywiście nie jest to inwestycja pierwszej potrzeby.

Tak więc zdaje się, że stowarzyszenie Re-ewolucja zatraciło się we własnej filozofii, że już nawet dobre ścieżki chcą remontować. Oczywiście zachcianki można mieć różnorakie. Jednak to dyrektor MZD powinien swoim doświadczeniem i racjonalnym podejściem wybić im ten pomysł z głowy. Okoliczny mieszkaniec stwierdził, że na miejscu pani prezydent Klimek już dawno by go zwolnił.

34 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lis
4 lat temu

a co dziwnego w tym że tam grzebią? Przecież wg aktualnych przepisów istnieje nadrzędność ścieżek rowerowych nad zjazdami, w dodatku Strzelecka to nie byle jaka dróżka tylko droga tranzytowa jeśli chodzi o rowerzystów.
Wg mnie problem leży gdzie indziej. Reanimują trupa. Lepiej, moim zdaniem, byłoby teraz wyłożyć kasę na budowę nowej ścieżki np przy Grabowskiej a za kilka lat wyremontować gruntowne cały chodnik ze ścieżką na tym odcinku Strzeleckiej

kkk
4 lat temu

A oni nadal tam dziubią… jakas masakra

Piotr
odpowiada  Andrew
4 lat temu

Więcej nowych ścieżek to rozumiem, ale tutaj pieniądze są wywalane na coś co już istnieje. Prace które aktualnie są prowadzone przy Strzeleckiej nie przyniosą ani jednego metra nowej ścieżki rowerowej. Jedyne co do tej pory przyniosły to rozkopane wjazdy do posesji na odcinku od świateł do Mikołajczyka i zabranie około 5-6 miejsc parkingowych przy bloku Strzelecka 44 ( w związku w przerobieniem parkingu). Jakoś nikomu nie przeszkadzają auta zaparkowane częściowo na chodniku (tym samym zmuszające pieszych do poruszania się po ścieżce rowerowej) kilka bloków dalej w stronę ronda ale tutaj max pół metra samochodu nad ścieżką rowerową bardzo utrudnia ruch rowerzystom.

lili
4 lat temu

jak dla mnie wlasciciele pobliskich domow powinni zlozyc zawiadomienie do prokuratury za bezcelowe marnowanie pieniedzy publicznych

lili
4 lat temu

to co tam sie dzieje codziennie to jakas masakra, 200m remontu dobrej rownej sciezki ktora byla jeszcze potrwa z kilka tygodni z tego tam widac a znajać zycie za rok po pierwszej zimie zacznie pękać asfalt w miejscach gdzie łączy sie ze starym asfaltem. A przez tyle lat nic sie nie dzialo, to beda teraz co rok widziec swoją fuszerkę…

lili
odpowiada  olo
4 lat temu

Ty chyba nie zrozumiełeś 😛

Andrew
odpowiada  obserwator
4 lat temu

Ty się tak nie mądruj tylko zacznij działać tak jak ja!! ścieżki rowerowe są potrzebne w ostrowie i jest możliwość ich stworzenie:)

arni
4 lat temu

a jak już są ścieżki to osły jadą i tak ulicą

Andrew
odpowiada  podatnik
4 lat temu

Nie wszyscy! Ja jeżdżę ścieżkami tylko nie w każdym momencie są ulica jest dla wszystkich i rowerzysta jadący prawą stroną na pewno mie blokuje całego pasa bez przesady.

Andrew
4 lat temu

I bardzo dobrze coraz więcej ścieżek rowerowych powinno być ja jako podatnik swoją część chetnie przeznaczam na ten cel a jezeli panu redaktorowi się to nie podoba to niech idzie z kamerą płakać pod drzwiami MZDu. Niech spróbuje przejechać rowerem ścieżkami rowerowymi od Strzeleckiej do Poznańskiej albo Limanowskiego chociażby. Powodzenia

34
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x