OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Czołowe zderzenie Przygodzice-Górecznik

Na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Przygodzicami, a Górecznikiem doszło do czołowego zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym MAN. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta nie zdążyła zjechać na swój pas po wyprzedzeniu TIR-a i zderzyła się z innym samochodem ciężarowym jadącym od strony Antonina.

{openx:1}

Kobietę w stanie ciężkim przewieziono do ostrowskiego szpitala. Wraz z nią jechało około roczne dziecko. Po zdarzeniu zajmował się nim jeden ze strażaków, próbując je uspokoić.
Na miejsce wypadku, zaraz po zderzeniu, dojechał kierowca z OSP Czarnylas, który powiadomił pozostałe służby.
Droga była zablokowana przez ponad godzinę.

Policja, przekierowywała ruch nie tylko osobowy, ale również ciężarówki po drogach do tego nieprzystosowanych przez Pardalin/Janków Przygodzki/Dębnicę.

0 0 głos
Oceń temat
46 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
4 lat temu

a wiadomo co z ta kobietą bo doszły mnie słuchy że zmarła?

BB
odpowiada 
4 lat temu

Kobieta żyje jej stan jest stabilny piszą o tym w gazecie ostrzeszowskiej.

ada
odpowiada 
4 lat temu

po co pisac takie glupoty, ze zmarla, jesli sie nie wie na 100 procent?? podpytujesz?? oby zyla 100 lat!!!

BB
4 lat temu

‘Był tam ” najpierw naucz się czytać artykuły a potem pisz komentarze. jest napisane ze zatankować auto jechał Strażak z OSP Czarnylas i najechał na ten wypadek i podął akcję ratunkową a w korku w innym aucie był Strażak z Kalisza który jechał do pracy i wspólnie działali wraz z innymi uczestnikami wypadku. Pierwszą akcje ratunkową podjął Strażak OSP a strażak z Kalisza jest zawodowym strażakiem który jechał do pracy osobówką. Nie myl pojęć i zdarzeń człowieku. Wracał po zatankowaniu paliwa w GBA i dlatego był dostępny sprzęt (łom) do wyciagnięcia dziecka i zabezpieczenia auta. Strażak z Kalisza nie miał nic w aucie ale też pomagał jak i inni. Dla wszystkich podziękowania się należą

byl tam
4 lat temu

Co wy piszecie kierowca z ochotn8czej strazy z kalisza to on wszystkim kierowql a tego co z wozem byl to pie4wsze slowa ze on tylko jedzie zatankowac,ochotniczy z kalisza to on bohaterem jest.

Domi
4 lat temu

Moim zdaniem podziekowania naleza sie wszystkim czy to strazak wuja czy ciotka czy zwykly kierowca a nie z jednego robicie bohatera jest strazakiem to zachowal zimna krew ale inni pomagali chociaz zwykli kierowcy a teraz takie wytykanie wazne ze pomogli wszyscy ktorzy byli na miejscu mimo ze pewnie strach nie jednego paralizowal w takiej sytuacji

Wow
4 lat temu

Zobaczcie dokładnie na ostatnim zdjęciu z uratowanym dzieckiem widać strażaka stojącego tyłem w czapce który łomem otworzyl drzwi samochodu umożliwiając wydobycie dziecka z fotelika. Więc dzięki niemu to dziecko zostało wydostane a dopiero później inni pomogli. Całą akcją od początku kierował jeden człowiek i to jemu należy sie uznanie. Wiem bo tam byłem i widziałem jak zachował zimną krew gdyby nie on dziecka z auta tak szybko nie udałoby się wydostać !

Widz
odpowiada  Wow
4 lat temu

Raczej na codzien nikt w aucie łomu nie wozi miał to dal I pomogł drzwi wywarzyc ale dziecko z tego co widziałem to facet na biało ubrany wyciagal chyba ze slepy jestem

kierowca
4 lat temu

Bo wyprzedzać trzeba dynamicznie, rozpędzając się już na swoim pasie ruchu i manewr trzeba ukończyć jak najszybciej. Nie ma takiego tłumaczenia że ktoś nam nie zwolnił- nikt nam nie musi zwalniać a nawet głupio jest wpuszczać taką sierotę przed siebie co wyprzedzi i jedzie 5km/h szybciej od nas jeszcze hamując na zakrętach przez co nie można jechać płynnie

azja
4 lat temu

Ten co się wypowiada o kobietach jakimi to jesteśmy złymi kierowcami powinien się zastanowic! Bo statystycznie kobiety powodują mniejsza ilość wypadków! Jak tirowcy jeżdżą wszyscy wiemy,hamstwo na drodze i tyle!

kierowca
odpowiada  azja
4 lat temu

Tir nie pojedzie więcej niż 90 a przy wyprzedzaniu trzeba się streszczać i na moment zapomnieć o ekonomii

kierowca
odpowiada  kierowca
4 lat temu

Po pierwsze po co użyłeś mojego podpisu, a po drugie mało wiesz i raczej nie jesteś kierowcą jak się podpisałeś, bo są tacy co zdejmą blokadę i jadą więcej. Więc nie mów że TIR nie pojedzie więcej.

SSSS
odpowiada  azja
4 lat temu

Jak jedzie chłop z babą w aucie to kto kieruje ?? No chyba że chłop pijany ….. Teraz wiesz dlaczego kobiety robią mniej wypadków.

LKW
odpowiada  azja
4 lat temu

Dziwne rozumowanie… Z tekstu wynika, że żaden samochód ciężarowy nie był winowajcą tego zdarzenia… Ale nie trzeba zaraz napisać “TIRy” to zabójcy i kierowce ukamienować, że tam jechał.

Ten
4 lat temu

Bardzo wielkie podziękowania dla Pani Cioci ( obca kobieta a tyle dobroci) i Pana który …. oni wiedzą dla kogo !!! Mam dla Państwa wielki szacunek i podziw za to co zrobiliście …

Pani ciocia
odpowiada  Ten
4 lat temu

Bardzo dziękuję ale myślę że każdy raczej w takiej sytuacji by pomógł zwłaszcza dziecku.Sama mam dwójkę i nie wyobrażam sobie żeby ktoś w takiej sytuacji im nie pomógł.Mam nadzieję że z malutką wszystko w porządku.Dużo zdrówka dla Niej i dla mamy również niech wracają szybko do zdrowia.Podziękowania należą sie również wszytkim którzy pomagali przy tym wypadku służbom ratunkowym i każdemu kierowcy który pomagał uwolnić mamę oraz Panu który uwolnił malutką i przekazał ją mnie pozdrawiam Panów!!!

aa
odpowiada  Pani ciocia
4 lat temu

Służba ratunkowa to na początku był jeden człowiek który zachował zimną krew dopiero później wykazali się inni ale to on wydobył dziecko i ratował matkę później pojawił się strażak z Kalisza i wspólnie działali

Obserwator
odpowiada  aa
4 lat temu

Kobietę nie ratował tylko ten strażak tylko kilku panów moim zdaniem nie tylko temu strażakowi należą się podziękowania owszem miał łom wezwał pomoc zachował zimną krew ale sam tam nie był dlatego podziękowania należą się każdemu z panów którzy tam byli.

aa
odpowiada  Ten
4 lat temu

A może wielkie podziękowanie dla strażaka który wydobył dziecko i zabezpieczał samochód przed zapaleniem się i za ratowanie kobiety

46
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x