OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Jeden biznesmen sfinansował pas startowy w Michałkowie

Właściciel jednej z największych firm w powiecie ostrowskim, o ile nie największej, ma na wyposażeniu mały samolot. Denerwowała go konieczność dokonywania dość częstych i kosztownych wymian elementów zawieszenia. W tym celu, jak relacjonuje nasz informator, przyszedł do aeroklubu ostrowskiego i powiedział…

+

Biznesmen: Słuchajcie, chciałbym żeby zbudowano utwardzony pas startowy na lotnisku w Michałkowie. Ja daję 500 tys. Czy ktoś dorzuci drugie tyle? Przedsiębiorca widząc, że nie ma chętnych, miał stwierdzić. Dobra, sam wyłożę milion złotych. I tak też się stało.

Przez ostatnie miesiące montowano specjalną kratkę. Ta, gdy zarośnie trawą będzie niewidoczna na pierwszy rzut oka. Będzie można normalnie kosić całą przestrzeń do lądowania samolotów. Ta technologia umożliwi start i lądowanie samolotów nawet po silnych opadach deszczu. Skorzystali z niej uczestnicy trwających jeszcze zawodów szybowcowych.

Utwardzenie pasa startowego realnie powoduje rozwój tego uznanego w Polsce aeroklubu, mające mocno rozwinięte poszczególne sekcje. Dodajmy, że w niedalekiej przyszłości powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trawa
4 lat temu

na miejscu inwestora teraz kasował bym mały procent opłaty za uzytkowanie pasa, skoro klub czy miasto sie nie dorzucilo do inwestycji a napewno bedzie korzystac na tym

lekarz
4 lat temu

DO
:)) JA SIĘ WYUCZYŁAM ZA LEKARZA ALE TYLE JAK PISZESZ ” POLACZKU CEBULACZKU ” NIE ZARABIAŁ PRZYJDZ MASZ BEZPŁATNĄ WIZYTĘ ZAPRASZAM

INKA
4 lat temu

poczekajmy na ministra ZIOBRĘ

w
odpowiada  INKA
4 lat temu

Jak wyląduje w Michałkowie a nie „polegnie” to skłonny jestem wypić nawet „ziobrówkę”.

trunkowy
odpowiada  w
4 lat temu

A fe nie pij, przecież to jest lichy ”Advokat” do tego na kaczych jajach.

Jb
4 lat temu

Kto nie ważne. Ważne natomiast ,że miał gest i dał na to pieniądze. Uważam,że jak poprawia to bezpieczeństwo to należą mu się wielkie podziękowania .

Maria
4 lat temu

Super!

JAN SERCE
4 lat temu

A gdzie jest taki zakład że się taką fortunę zarabia a nie 1000 zł a można wiedzieć ile biznesmen ma lat ?? a jego pracownicy po ile zarabiają zawsze mówili 1 milion musisz ……….???

:))
odpowiada  JAN SERCE
4 lat temu

trzeba sie było polaczku cebulaczku uczyć i umieć zaryzykować to byś nie pracował za 1000 tylko miał 1000 pracowników

Xd
odpowiada  :))
4 lat temu

Nie jeden po studiach kible sprząta a jak by tak każdy się uczył to nie było by komu robić i biznesmen musiał by sam za***rdalac co do ryzyka się zgodzę ale nie trzeba być wielce uczonym ze by coś osiągnąć .

JAN SERCE
odpowiada  :))
4 lat temu

ale prawda boli

Jan
odpowiada  :))
4 lat temu

A Ty niby kim kuźwa jesteś? polaczku?? Identycznym polaczkiem. Po tej wypowiedzi, a raczej po tych wypocinach stwierdzam fakt żeś głupi jak but.

gutek
odpowiada  JAN SERCE
4 lat temu

szkoda mi ciebie

PKO
4 lat temu

Ja myślałem że to będzie jakiś betonowy pas a to takie badziewie… Lepsze to niż nic 😉

sss
4 lat temu

wiadomo kto com40

czy
4 lat temu

To jest p.Kaczmarek lub p.Błaszczyk?

Mariola
odpowiada  czy
4 lat temu

A pan Błaszczyk to z jakiej firmy?

Mike
4 lat temu

Brawo ?

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x