OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Jeden biznesmen sfinansował pas startowy w Michałkowie

Właściciel jednej z największych firm w powiecie ostrowskim, o ile nie największej, ma na wyposażeniu mały samolot. Denerwowała go konieczność dokonywania dość częstych i kosztownych wymian elementów zawieszenia. W tym celu, jak relacjonuje nasz informator, przyszedł do aeroklubu ostrowskiego i powiedział…

+

Biznesmen: Słuchajcie, chciałbym żeby zbudowano utwardzony pas startowy na lotnisku w Michałkowie. Ja daję 500 tys. Czy ktoś dorzuci drugie tyle? Przedsiębiorca widząc, że nie ma chętnych, miał stwierdzić. Dobra, sam wyłożę milion złotych. I tak też się stało.

Przez ostatnie miesiące montowano specjalną kratkę. Ta, gdy zarośnie trawą będzie niewidoczna na pierwszy rzut oka. Będzie można normalnie kosić całą przestrzeń do lądowania samolotów. Ta technologia umożliwi start i lądowanie samolotów nawet po silnych opadach deszczu. Skorzystali z niej uczestnicy trwających jeszcze zawodów szybowcowych.

Utwardzenie pasa startowego realnie powoduje rozwój tego uznanego w Polsce aeroklubu, mające mocno rozwinięte poszczególne sekcje. Dodajmy, że w niedalekiej przyszłości powstanie baza Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wafel
odpowiada  jan
4 lat temu

a można wiedzieć na której linii albo na jakim dziale to się przeniosę??

jan
4 lat temu

widzisz u tego pana nie zarabia się 1000 tylko 3tyś -4 wiem bo pracuje !!!

sie chwalisz,czy żalisz?
4 lat temu

W temacie powiem że mi to koło dooopy lata.

trunkowy
odpowiada  w
4 lat temu

A fe nie pij, przecież to jest lichy ”Advokat” do tego na kaczych jajach.

w
odpowiada  INKA
4 lat temu

Jak wyląduje w Michałkowie a nie „polegnie” to skłonny jestem wypić nawet „ziobrówkę”.

Darek
4 lat temu

jak napisane w naglowku “remontuje bo sam londuje” nie chce mu sie na czesci wydawac ma facet glowe zawiecha do awionetki to nie ten sam koszt co do punta czy innego ustrojstwa….szybko mu sie zwroci jak duzo lata a procent napewno jakis bedzie ial…chocy darmowe korzystanie z lotniska lub cos tam….

trawa
4 lat temu

na miejscu inwestora teraz kasował bym mały procent opłaty za uzytkowanie pasa, skoro klub czy miasto sie nie dorzucilo do inwestycji a napewno bedzie korzystac na tym

Jan
odpowiada  :))
4 lat temu

A Ty niby kim kuźwa jesteś? polaczku?? Identycznym polaczkiem. Po tej wypowiedzi, a raczej po tych wypocinach stwierdzam fakt żeś głupi jak but.

lekarz
4 lat temu

DO
:)) JA SIĘ WYUCZYŁAM ZA LEKARZA ALE TYLE JAK PISZESZ ” POLACZKU CEBULACZKU ” NIE ZARABIAŁ PRZYJDZ MASZ BEZPŁATNĄ WIZYTĘ ZAPRASZAM

INKA
4 lat temu

poczekajmy na ministra ZIOBRĘ

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x