Narzekają na drogę we Franklinowie. „Zrobili nam skocznię narciarską”

Udostępnij
Tweet

We Franklinowie trwa obecnie inwestycja, która polega na założeniu dywanika asfaltowego przy ulicy umownie nazywanej Zieloną. Sposób jej realizacji budzi sprzeciw pewnej grupy mieszkańców. Jak twierdzą, drogowcy zafundowali im przed domami… skocznię narciarską.

+

Temat został nam zgłoszony przez jednego z mieszkańców Franklinowa. Do naszej redakcji wpłynął anonim o następującej treści:

W naszej pięknej miejscowości jest wreszcie po wielu lat starań zakładany dywanik asfaltowy tj. Franklinów ulica umownie nazywana zieloną. Problem jest jeden – z racji małego budżetu przeznaczonego na dywanik firma wykonująca chce to zrobić po kosztach lub na granicy kosztów. Krawężniki są położone w jednym prostym ciągu, brak zaniżeń we wjazdach. Brak korytowania, tylko krawężniki i kamień nałożony na starą drogę co daje podniesienie terenu o 40 do 60 cm! I każdy mieszkaniec ma piękny wyjazd pod górę jak skocznia narciarska.

Mieszkaniec skarży się, że mimo zgłoszenia zaistniałego faktu do Wójta Gminy Ostrów oraz nadzoru budowlanego czy też lokalnego radnego Waliszewskiego nikt się sprawą nie zainteresował i nie zareagował. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak wygląda sytuacji i ilu mieszkańców nie jest zadowolonych z prowadzonej na ich ulicy inwestycji.

Okazuje się, że większość z nich nie ma zastrzeżeń. Wjazdy na ich posesje nie są strome. Problem jest jednak widoczny na pojedynczych działkach, zwłaszcza znajdujących się na końcu ulicy. Jeden z mieszkańców rzeczywiście ma prawo powiedzieć, że przed jego domem powstało coś na wzór skoczni narciarskiej. Wyjazd z posesji jest dla niego sporym problemem. Do tego, żeby podwozie samochodu zahaczyło o podłoże brakuje naprawdę niewiele. Mężczyzna zwrócił nam również uwagę, że wjazd jest zbyt wąski dla większych samochodów i powinien zostać poszerzony. Co na ten temat sądzą przedstawiciele Gminy Ostrów?

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Jak się okazuje, nie podzielają obaw mieszkańców i przekonują, że projekt został wykonany przez fachowca. Cała inicjatywa miała być konsultowana z radnymi z danego terenu. W tamtym czasie o wszystkim wiedzieć miał pan Wiesław Płóciennik. W 2015 roku w budżecie gminy znalazło się 300 tysięcy złotych na wykonanie dwóch dróg we Franklinowie. Radni wprowadzili jednak poprawkę i omawiane zadanie zostało zdjęte.

– Wtedy pan Wiesław Płóciennik był bardzo wzburzony decyzją radnych. Wcześniej sam zabiegał o podbudowę dla tej drogi. Dziś jest ona wykonana z tłucznia. Pan Wiesław twierdził, że w tej sytuacji wystarczy warstwa wyrównująca, asfalt i drogę mamy gotową. Tak zostało to zaprojektowane. Doprowadziliśmy jeszcze krawężniki na długości, gdzie są posesje. W ten sposób ułatwiliśmy odwodnienie. Woda ma spływać do rowu po prawej stronie, bo jezdnia będzie mieć kształt daszkowy. Całość zostanie wyniesiona około 15 centymetrów, 10 stanowi tłuczeń, a 5 asfalt. Proszę jednak zwrócić uwagę, że nie możemy dostosować drogi do wysokości każdej posesji, bo wyglądałoby to dziwnie. Każdy chce, żeby wjazd na jego teren był idealny. Nie da się tego jednak zrobić, jeśli wcześniej posesje były tworzone według własnych potrzeb mieszkańców. Różnice są czymś naturalnym. A jeśli chodzi o poszerzenie wjazdu, o którym mówi niezadowolony mieszkaniec, to nie ma naprawdę problemu. Dostosujemy to do jego potrzeb – tłumaczy Antoni Hadryś Zastępca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

źródło: ostrowska.tv

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

31 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam
7 lat temu

ten Hadryś chyba nie wie co mówi. Skoro przekrój jezdni będzie daszkowy to nie ma opcji żeby woda z lewej połówki spłynęła do rowu po prawej stronie. No chyba że porobili przy krawężniku ściek i wpusty z przykanalikami do rowu – na zdjęciach ich nie widać ale wątpię żeby przy takiej prowizorce o tym pomyśleli.

M
odpowiada  Adam
7 lat temu

Zdziwisz sie… Nie oceniaj przed końcem.

xyz
7 lat temu

Temu panu mieszkańcy franklinowa lewkowca i starego stawu podziękowali

xyz
7 lat temu

temu panu mieszkańcy podziękowali skutecznie blokował rozwój Rejonu

obserwator
7 lat temu

Ten pan od pisania anonimów to były radny. Często donosił do prokuratury, ale z marnym skutkiem. Dotychczas jakoś nic się nie potwierdzało a wielu ludzi tylko traciło czas na wyjaśnienia. Dobrze było tylko wtedy gdy sam był u władzy, potem już wszystko zawsze było źle. Jak mieszka na końcu to to co zrobili przed jego domem rozebrać w cholerę. Ludzie już się na nim poznali i podziękowali temu panu podczas ostatnich wyborów. W niektórych poprzednich komentarzach jest tyle jadu, nienawiści i chamstwa, że podejrzewam, iż sam to pisał bo to jego styl.

hirek
odpowiada  obserwator
7 lat temu

Donosów były radny nie pisał bo się pod pismami podpisywał imieniem i nazwiskiem nie jak ty szujo.Zarzuty się nie potwierdzały bo peeselowska sitwa łeb temu ukręcała i to tyle.

Janek
7 lat temu

Ten PAN TO BYŁY RADNY, który skutecznie wójtowi ostanie lata patrzał na łapska. Niestety nowe wybory nie pozwoliły na dalsze pilnowanie porządku i kontroli nad tym co robi Pan wójt. Nowi Radni to żołnierzyki Wójta którzy tak skutecznie trzymają mu palec w d…pie że czuć ich z daleka – ten zapach kupy. Większości z nich nie da się nawet słuchać takie pierdoły gadają na sesjach. A reszta siedzi grzecznie cicho.

popieram mieszkańców
7 lat temu

WALCZCIE O SWOJE ZGŁOŚCIE SPRAWĘ WYŻEJ BO WAM PODWÓRKA BĘDZIE PO ULEWACH ZALEWAĆ !!

xd
7 lat temu

Do Małysza mu daleko.Niech piszę o dotację o „terenówkę”

gosia
7 lat temu

Jaki wojt kuroszczyk i hadrys orraz zajebiscie smiejacy sie przewodniczacy takie drogi budowanie

Turysta
7 lat temu

Zdjęcia nie pokazują problemu. Byłem rowerkiem na wycieczce zobaczyć te cuda. Porobiłem trochę fotek dla potomnych. Nie wygląda to dobrze. Robotnicy robią jak by za karę.Odnoszę wrażenie że nikt tam nad tym nie panuje. Są posesje gdzie jest dobrze. A są takie gdzie jest dość wysoko. Nie wiem ale pewnie zrobią im jednokierunkową bo ta droga dość wąska się wydaje.

Antoni Hadryś
7 lat temu

Ja tu problemu nie widzę.

31
0
Napisz co o tym sądziszx