Elektorat Klimek oczekuje przywilejów na Piaskach

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy seniorzy są poruszeni faktem, że Miejski Zakład Zieleni nie przewiduje dla nich żadnych udogodnień w postaci ulg lub zwolnień dla osób niepełnosprawnych i posiadających Ostrowską Kartę Seniora, chcących zaparkować samochód przy Piaskach.

+

Teren stanowi własność spółki Miejski Zakład Zieleni. Opłata za parking wynosi tam od pięciu do siedmiu złotych. Dla wielu starszych osób, których emerytury nie są wysokie, to spora kwota, którą można by wydać inaczej.

Mieszkańcy mieli już wcześniej zwrócić się w tej sprawie do Urzędu Miejskiego, ale jak twierdzi radny Jakub Paduch otrzymali wtedy odpowiedź lekceważącą, która polegała w praktyce na skopiowaniu informacji uzyskanej od spółki na temat obowiązujących obecnie taryf.

W związku ze sprzeciwem seniorów pojawiły się propozycje rozwiązania problemu. Jedna z nich zakłada zawarcie porozumienia z Miejskim Zakładem Zieleni w ramach programu „Ostrowska Karta Seniora”. Na tej podstawie miałaby powstać ulga lub zwolnienie z opłaty dla osób starszych, które chcą parkować przy Piaskach.

Druga opcja to zmiana regulaminu, która miałaby spowodować, że niepełnosprawni i seniorzy zostaną wyłączeni z obowiązku płacenia za parking. Ostatnie proponowane rozwiązanie miałoby polegać na przejęciu omawianego terenu od spółki, tak żeby miasto mogło go włączyć do strefy płatnego parkowania.

Jaka powinna być reakcja miasta w tej sprawie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie żyje mężczyzna po pożarze kamienicy (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dym
7 lat temu

Ile mam zapłacić jeżeli jadę sie wykąpać i za godzinę opuszczam parking ? Dlaczego nie ma opłat na podstawie parkomatu płatne przy wyjeździe !!! Moż byc tez zróżnicowamie od 8 oo –5 żl od 12 oo — 3zł
od 16 oo — 2 zł na przykład . Bo jak jadę na godzinny spacer nie będę płacil 5 lub 7 zł !!!!

eryk
7 lat temu

te wszystkie pryszczate mądrale, którzy tu głupoty wypisują przypominam, że za moment też bedziecie seniorami

karol3414
7 lat temu

To niech autobusem jeżdżą a nie samochodami.

Kaktus
7 lat temu

Do Ula: kochana, to co ty wypracowałaś, to poszło na emerytury tych, co poszli na nie przed tobą. Dzisiaj na twoją składają się ci, co aktualnie pracują, w tym twoje dzieci (oczywiście jeśli je masz i nie pracują na czarno).

25
0
Napisz co o tym sądziszx