Mocne wystąpienia kaliszanek w Sejmie. Która mówiła mądrzej? (czekamy na opinie)

Udostępnij
Tweet

Dwie licealistki z Kalisza wystąpiły przy ulicy Wiejskiej w Warszawie w ramach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obie mówiły ostro i zdecydowanie. Jedna krytykowała rządy PiS-u, a druga Unię Europejską. Która z wypowiedzi była bardziej trafna?

+

Sejm Dzieci i Młodzieży obraduje w Warszawie od 1994 roku. Uczestniczą w nim uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zanim jedną staną na mównicy, muszą wykonać zadanie. W tym roku polegało ono na opisaniu miejsca pamięci w swoimi regionie i na zaproponowaniu działań, które miałyby zwiększyć świadomość jego istnienia wśród mieszkańców.

Pozytywnie z tym zadaniem poradziły sobie dwie kaliskie licealistki, których sejmowe wypowiedzi pojawiły się później w ogólnopolskich mediach. Obie zaprezentowały zupełnie inne poglądy dotyczące bieżących wydarzeń na scenie politycznej.

Pierwsza ze wspomnianych licealistek do Karolina Wójcicka, uczennica II LO w Kaliszu, która bardzo ostro skrytykowała rządy Prawa i Sprawiedliwości. – Jako młoda Polka i europejka chciałam wyrazić sprzeciw wobec działań partii rządzącej. Nie podoba mi się naginanie zasad demokracji, wprowadzanie ogólnego chaosu, decydowanie za kobiety w kwestiach ich moralności i podważanie opinii organów Unii Europejskiej – mówiła z sejmowej mównicy. Łatwo się zatem domyślić, jakie środowiska są bliskie pani Karolinie. Niewykluczone, że widzieliśmy się z nią na marszach Komitetu Obrony Demokracji. Przypomnijmy, że jeden z nich był niedawno organizowany w Kaliszu.

Zupełnie w innym tonie wypowiadała się druga z licealistek Agata Przepiórka, uczennica III LO w Kaliszu, która bardzo dosadnie skrytykowała działania Unii Europejskiej. Swoją wypowiedź zakończyła zresztą zdaniem „Uważam, że Unia Europejska musi zostać zniszczona”. Tak samo wszystkie swoje wypowiedzi w Parlamencie Europejskim kończy Janusz Korwin – Mikke. – Z jednej strony mówi się młodym ludziom o patriotyzmie i jego wspieraniu, z drugiej zaś ci sami ludzie służalczo oddają suwerenność naszego państwa w Brukseli. Nadszedł czas, żeby przetrzeć oczy i ujrzeć rzeczywisty stan rzeczy. Unia Europejska nie potrafi poradzić sobie z obecnymi problemami. Jest tonącym okrętem, z którego musimy się jak najszybciej ewakuować. W innym przypadku cały trud wielu pokoleń polskich patriotów zostanie zmarnowany – powiedziała Agata Przepiórka.

Która z licealistek wypadła lepiej? Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia
8 lat temu

Ludzie co Wy wypisujecie Wstyd!
Pani Karolina ma rację, Pis organicza wolność kobiet.

Ale to już było, i nie wróci więcej....
8 lat temu
o nie
8 lat temu

Myślałem ,ze tylko blonypdyna jest głupia i brzydka ale okazuje się,ze czarną tez jest głupia i brzydka ?

ta czarnom to bym wy......słuchał sam na sam fajna nawet
8 lat temu

Noooooooo

Z
8 lat temu

Po łapkach widzę, że niedowidząca uruchomiła swój „elektorat”. Trudno się dziwić, że ona prawie nic nie widzi, a do tego nie rozumie.

OSW
8 lat temu

będziesz mówił prawde w sejmie to cie powieszą jak Lepera

Ostrowianin
8 lat temu

Blondynka nasłuchała się KODrnaszewskiego.

jurgen
8 lat temu

blondynka mówi z sensem czarna mimo ze fajna dupa to troche taka kryska pawłowicz

29
0
Napisz co o tym sądziszx