OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Duże zwolnienia w II LO? Nikt nie zaprzecza

Do naszej redakcji trafił kolejny anonim dotyczący sytuacji w II Liceum Ogólnokształcącym. Tym razem dotyczy on zwolnień nauczycieli, do których miało dojść na dużą skalę w ostatnim czasie. Co w tej sprawie ma do powiedzenia dyrektor i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim? Niewiele.

+

Dyrektor II LO w akcji. Dał kolejne wypowiedzenia nauczycielom. Nie wiem dokładnie, ale chyba ośmiu osobom i to nauczycielom, którzy pracują może od początku jak powstało te liceum. Szkoda tych dzieci, które są albo przyjdą do tego liceum. Pan dyrektor doprowadzi do upadku dobre liceum. Jedna z pań została bez pracy, a ma na utrzymaniu trójkę albo czwórkę dzieci – czytamy w anonimie.

Nie wiedzieliśmy, czy informacje zawarte w anonimie są prawdziwe, więc postanowiliśmy zweryfikować je u źródła. Udaliśmy się zatem do sekretariatu II Liceum Ogólnokształcącego. – Pan dyrektor nie ma i nie będzie mieć dla was czasu – usłyszeliśmy od jednej z pań, która zapytała Karola Marszała o możliwy termin spotkania.

Informacji szukaliśmy zatem w Starostwie Powiatowym. Pytania w tej sprawie złożyliśmy na ręce Janusza Grzesiaka. Odpowiedź otrzymaliśmy, ale tak naprawdę nie wnosi ona nic do tematu. – Ze względu na trwający nabór do szkół, na pytania dyrektor K. Marszał udzieli odpowiedzi w terminie późniejszym. Mogę domniemywać, że ruch kadrowy, o którym pan wspominał wiąże się z dostosowaniem zasobów kadrowych (ilości godzin) do liczby uczniów uczęszczających do naszej szkoły. Dziś najważniejsze jest budowanie dobrego klimatu wokół placówki, od poziomu nauczania po inne obszary, bo finalnym efektem finalny tych działań jest właśnie ilość uczniów, a co za tym idzie godzin, które można zaoferować nauczycielom – czytamy w odpowiedzi Starostwa Powiatowego. Dodamy, że prezentujemy oryginalną pisownię (łącznie z błędnym zastosowaniem słowa ilość).

Precyzyjnej odpowiedzi zatem nie ma, aczkolwiek stanowisko Starostwa Powiatowego wskazuje, że coś jest na rzeczy. Nikt nie zaprzecza, że do zwolnień doszło. Mieszkańcy nie dowiedzą się jednak dlaczego, a takie informacje są kluczowe, zwłaszcza w okresie trwającego naboru do szkół. Rodzice i młodzież powinni mieć pełną wiedzę o danej placówce, której wybór jest niezwykle istotny w kontekście dalszego rozwoju.

Na koniec odrobina statystyk. Warto kliknąć w link –> https://nabor.pcss.pl/ostrow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/?service=page%2FeduHighInfo%3AUnitPopularity

Jak wygląda aktualnie nabór do ostrowskich liceów? Różnie, ale w II LO zdecydowanie najsłabiej. Niestety, nie dowiemy się dlaczego, bo dyrektor i Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim wolą schować głowę w piasek i uznać, że problem rozwiąże się sam. Życzymy powodzenia.

źródło: ostrowska.tv

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klamot
4 lat temu

Grubaśnica rozpowiada, że II LO będzie zlikwidowane, a kurdupel, że z tego liceum zostanie utworzone muzeum. Jedno i drugie nie ma nic wspólnego z prawdą, no chyba, że sami staną się legendą tej szkoły, to chociaż ta druga wersja stanie się prawdą w co bardzo wątpię, aczkolwiek?

Mariusz
odpowiada  Obserwator
4 lat temu

Po obejrzeniu materiału zdałem sobie sprawę z tego kto w tej szkole jest inteligentem, a kto prymitywem.

pytanie
odpowiada  Obserwator
4 lat temu

Obserwatorze- nie pisz. Każdy kto odsłuchał wypowiedź pani wicedyrektor zrozumie, że próbowała pomóc. Ze strony dyrektora tylko się słyszy oskarżenia. Winne są anonimy, jacyś nieznani wrogowie itd… Panie dyrektorze, a może zamiast oskarżać innych warto byłoby pomyśleć co robić, żeby naprawić? Może nie warto się angażować po stronie swoich zwolenników? Może warto zobaczyć u przeciwników dobre strony, wyniki i pochwalić? Może po prostu warto być sprawiedliwym? Nie pochwalam anonimów, nie pochwalam wciągania uczniów i rodziców w rozgrywki wewnątrz grona. Ale może warto się zaangażować, a nie szukać innego miejsca pracy? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. wierzę, że szkoła wyjdzie z tego kryzysu. Nie jestem nauczycielem- jestem rodzicem, bardzo zadowolonym z pracy nauczycieli, ale z niepokojem słucham tych wszystkich wrogich wypowiedzi. One w większości nie mają odbicia w rzeczywistości, ale może warto zacząć rozmawiać ze wszystkimi? Trzymam kciuki za szkołę, bo na prawdę warto!

Obserwator
4 lat temu

Co ja będę wielce pisał. Wystarczy obejrzeć ten materiał w szczególności od 3:22 – 4:36 jak to pozostawiona na swoim stanowisku wicedyrektora przez Marszała który wygrał konkurs pani Nowak wypowiada się na temat swojego szefa. Pewnie obiecywała stanowisko wicedyrektora swojej koleżance i była pewna wygranej w konkursie, a tu się okazało, że była zbyt mało poważną kandydatką na stanowisko dyrektora tego zacnego liceum. Stąd plucie i robienie wszystkiego przeciw tej szkole, co się prawie udało. https://www.ostrow24.tv/news/81727-anonimowa-wojna-w-ii-lo.html

gosia
4 lat temu

Przeciez to kumpel usrajskiego wiec nauczony tylko gdy dobrze sie dzieje czyli nic nie wolno mowic chyba ze np jakas wystawa itrza otworzyc to usrajskie juz sa.

gosia
4 lat temu

Dobrze ze pan pozwala komentowac wydarzenia bo wlkp24 blokuje taka mozliwosc szczegolnie tam gdzie usrajskie lub PłO

Stalinowiec
4 lat temu

Można powiedzieć, że w tym liceum nie było walki o stanowiska dyrektorskie ale rozgorzała taka wojna o zgodę, że nie pozostał kamień na kamieniu.

logik
odpowiada  kwojczyńska
4 lat temu

Pani kwojczyńska- ma pani rację. Doradca bredzi, sam sobie zaprzecza byle dokopać szkole.

logik
odpowiada  logik
4 lat temu

Pani kwojczyńska, czy ja dobrze przeczytałem? Pani uważa, że błąd popełnił organ prowadzący szkołę, czyli gmina? A w którym miejscu? W ogłoszeniu o konkursie? Napisali, że politolog może być? To kandydat powinien wiedzieć, czy jego kwalifikacje są wystarczające do pracy w danym typie szkoły. Koperty składa się zamknięte i otwiera na konkursie. Przecież pan i na niejednym konkursie była. Nie wie pani tego? Dziwne. Dyrektor szkoły składa dokumenty na konkurs na dyrektora podstawówki i nie potrafi sprawdzić, czy może uczyć w podstawówce? Albo to z pani strony żart, albo jaja sobie pani robi z czytelników tego forum. Moim zdaniem to było publiczne przyznanie się do tego, że pan dyrektor sobie nie radzi. No ale to moje zdanie i pewnie dużej części grona pedagogicznego. No i myślę sobie, że teraz panu dyrektorowi będzie dużo trudniej kierować szkołą.

kwojczyńska
odpowiada  logik
4 lat temu

nie wiem kto w sytuacji którą pan opisuje wykazał się brakami w znajomości prawa w tym zakresie, czy pan dyrektor czy organ prowadzący ową szkołę ale uważam, że to nie miała być ucieczka lecz zupełnie coś innego-może kapitulacja pod naporem oskarżeń poprzez anonimy? ,każdy jest tylko człowiekiem z określonym poziomem siły do walki z niewidoczną ręką autora, autorki absurdalnych pomówień i twierdzeń o II LO, nie wszyscy podejmują pracę biorąc pod uwagę prestiż stanowiska lecz na podstawie zupełnie innych, może bardziej pospolitych wartości- spokój i uczciwe warunki współpracy z gronem nauczycielskim, nie pytałam pana dyrektora ale dla mnie np. to jest ważne.

51
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x