„Rodzina 500 plus”: Miasto zatrudni nowych urzędników

Udostępnij
Tweet

1 kwietnia ma ruszyć wypłata 500 zł na dziecko. Przygotowuje się do niej również Ostrów Wielkopolski. Już teraz wiadomo, że miasto będzie musiało zatrudnić nowych urzędników.

+

W Ostrowie Wielkopolskim dzieci do 18 lat jest 11706. – Przypuszczalna liczba rodzin mogących skorzystać z programu „Rodzina 500+” wynosi 6000 – informuje Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnimy, że program będzie realizowany przez gminy, ale te mogą zlecić zadanie swoim jednostkom. W Ostrowie Wielkopolskim wypłatą świadczeń ma zająć się się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W „Ocenie skutków regulacji” dołączonej do projektu ustawy 500 plus pojawił się zapis, że jej realizacja może spowodować wzrost zatrudnienia w samorządach. Wyliczono, że będzie to blisko 7 tys. etatów więcej. Jakie zmiany nastąpią pod tym względem w naszym mieście? – W Ostrowie szacujemy, że konieczne będzie utworzenie 6-7 etatów – wyjaśnia Artur Kołaciński.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada wypłatę świadczenia w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (przy niskim kryterium dochodowym oraz w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym również na pierwsze dziecko).

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zabytkowy rajd już w ten piątek!
Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
single
8 lat temu

a ja jestem singielka i mam wyje…na to 500 i na to że zdaniem niektórych nie będzie miał kto robić na moja emeryturę. .
żeby każdy zarobił na swoją emeture to by nie było problemu ale jak się w domu siedzi i tylko dzieci rodzi i liczy na 500 plus to później na emerytury nie będzie.

ala
8 lat temu

NIESPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!
DLACZEGO DZIECI , KTÓRE NIE MAJĄ RODZEŃSTWA MAJĄ BYĆ POKRZYWDZONE ?
POD JAKIM WZGLĘDEM SĄ GORSZE ?
TERAZ PATOLOGIA DOPIERO BĘDZIE SOBIE ROBIĆ DZIECI.PO CO PRACOWAĆ JAK MOŻNA BRAĆ KASĘ OD PAŃSTWA …CIEKAWE TYLKO ILE TYCH PIENIĄŻKÓW PÓJDZIE NA TE DZIECI ?

xxxx
8 lat temu

pewnie.najlepiej dawać kasę nierobom , które narobiły sobie dzieci.
będzie więcej dla tatusia na chlanie…

uczęSię
8 lat temu

Kto będzie obsadzał nowe stanowiska? Na jakiej zasadzie można się dostać do urzędu na takie stanowisko, gdzie będzie ogłoszony konkurs ? Proszę o ujawnienie takich faktów, jak również o to kto tam się dostanie, czyli jakie posiada kwalifikacje i jakie stanowisko piastuje !

Zbychu
8 lat temu

Urzędników jest i tak za dużo. Powinni sobie poradzić nie zatrudniając nowych, a na dobrą sprawę to i tak zwolnić kilku nierobów. Liczba urzędników jest za duża, przybyło ich strasznie dużo. No ale cóż. Nic się nie zrobi.

Fela
8 lat temu

Z tym zatrudnieniem będzie tak jak z biletami na Dzień Kobiet

Kot Maciek
8 lat temu

Brawo rząd! W końcu jakieś profity dla tych dzięki którym będzie miał kto robić na nasze emerytury. Najbardziej płaczą tak modne teraz single dla których liczy się tylko to żeby się dorobić

single
odpowiada  Kot Maciek
8 lat temu

niektórym to się nie podoba z tego względu ze pewnie podatki podniosą itp. żeby dać innym 500 plus. ale nie martw się prawdziwe single nie płaczą bo to ich decyzja a pozatym kasa jest na dzieci
a nawet single wiedzą że to 500 to tylko na pampersy i mleko starczy .. a później jak się przyoszczedzi to dziecku na studia ..ale tak naprawdę na nic więcej. .
co z ta kasa zrobi tzw patologia to już inna sprawa..mówi się trudno

Urzędas 500-
8 lat temu

Stać nas na zatrudnianie kolejnych urzędasów?

....
odpowiada  Urzędas 500-
8 lat temu

a stać nas na 500+ ?

kefir
odpowiada  ....
8 lat temu

Każdy program „pomocowy” to zatrudnianie kolejnych urzędasów. Na tym polega cała heca, że obdarowani pomocą myślą że państwo im pomaga, kiedy pomaga tylko zatrudnionym przez siebie urzędasom. W sumie im też szkodząc, bo mogliby normalnie i więcej zarabiać, a nie przeszkadzać innym w zarabianiu.

Organizator pracy
8 lat temu

Ciekawy jestem, czy znajdzie się miasto które 500+ obsłuży swoimi siłami bez drenowania budżetu poprzez przyjmowania nowych urzędników?

Daro
odpowiada  Organizator pracy
8 lat temu

Oczywiście, ze nie, bo i z jakiej racji? Z budżetu państwa, poza kasą na świadczenia dla rodziców, będą też środki na obsługę programu, więc tez na wypłaty dla ludzi, którzy będą ten program obsługiwać. Dlaczego samorządy miałyby rezygnować z tych pieniędzy? Poza tym to zawsze kilka miejsc pracy więcej.

kefir
odpowiada  Daro
8 lat temu

Z jakiego budżetu? Z naszych kieszeni. I jakie miejsca pracy szanowny panie?! Urzędnik generuje tylko straty. Więc jaka korzyść z takiego miejsca pracy? Chyba tylko dla urzędnika, ale też pozorna. Dla podatników każdy urzędnik to konkretne koszty, konkretne straty.

kefir
odpowiada  Daro
8 lat temu

Może wszystkich zróbmy urzędnikami? Będą miliony miejsce pracy.

Anna Grodzka
8 lat temu

żądam 500zł na moje piersze dziecko!

Gibki Józek
odpowiada  Anna Grodzka
8 lat temu

To sobie rządaj, trzeba było postarać się o rodzeństwo dla pociechy i nie musialabys wylewać swoich żali

Bolo
odpowiada  Gibki Józek
8 lat temu

Takim poziomem wypowiedzi tylko się kompromitujesz. Kolega (koleżanka) wyżej chce spełnienia wyborczych obietnic broszki, która obiecywała 500zł na KAŻDE dziecko

Magdalena
odpowiada  Bolo
8 lat temu

Najbardziej parszywymi ludźmi są rodzice jednego dziecka, którzy z przyczyn lenistwa tzn. mniejszych kłopotów i większej wygodny mają jedno dziecko i z pogarda patrzą na rodziny wielodzietne widząc w nich tylko patologię, a teraz wielce chcą dostać kasę, trzeba było sobie zrobić więcej dzieci a nie iść na łatwiznę!!!

do tzw matki polki magdaleny
odpowiada  Magdalena
8 lat temu

kim ty jesteś żeby wszystkich ludzi mających jedno dziecko posadzić o pójście na łatwiznę. co to w ogóle za określenie? ! to ze ktoś racjonalnie ocenia to czy go stać na kolejnej jest pójściem na łatwiznę? a to takim ludzia z jednym dzieckiem nie nie może kiedyś zabraknąć kasy nawet na to jedno dziecko?! za jedną lub dwie najniższe krajowe to ciężko jest nawet jedno dziecko utrzymać wiec się nie dziwię ze ludzie chcą sprawiedliwości …albo wszystkim albo nikomu. .tak powinno być.
Mam 3 rodzeństwa i nikt nie patrzył na nas jak na patologiczne rodzinę bo najzwyczajniej w świecie rodziców było stać na nas czworo bez żadnych zasiłków i żadnego 500 plus. .albo teraz każdy uważa za patologie bo ludzie jak sepy czekają na 500 zl bo przecież należy im się za wyczyn posiadania kilku dzieci..

Katarzyna - do Magdaleny
odpowiada  Magdalena
8 lat temu

Chyba nie wiesz ile dziecko kosztuje, szkoła, zajęcia dodatkowe, studia itd. Nie poszłam na łatwiznę mając jedno dziecko, bo pracuję i sama na wszystko muszę zarobić. Nie latam do mopsu po rodzinne, po dodatki, czy zapomogi. Szkoda, że takich ludzi się nie docenia tylko mówi, że są parszywi i wygodni ! Jak chce się mieć dziecko to trzeba samemu na nie zarobić a nie brać od państwa !

Kowal
odpowiada  Magdalena
8 lat temu

Pani Magdaleno…nie wszyskich wrzucać do jednego worka i nie krytykować. Pani wypowiedź świadczy o zupełnym braku kultury i żłosnym hamstwie jakim się Pani kieruje. i pewnie co niedziela chodzi pani d kościólka modlić się w pierwszych ławeczach hhihihhi to co jest napisane to żałosne. pozdrawiam Kowal z Ostrowa

Bolo
odpowiada  Magdalena
8 lat temu

to cóż teraz oto pokazałaś to wszystko co drzemie w zakompleksionych mózgach polskich „katoliko-pisiorów” Jak można kogokolwiek tak nazywać? Ale najważniejsze że ma dzieci i chodzi do kościoła. Ja pierdolę co za kraj, co za ludzie

...
odpowiada  Gibki Józek
8 lat temu

zrob sobie nawet 10 dzieci żeby miały rodzeństwo a ty 500 plus.. razy 10. jeśli takim ludzikm ktorym zalezy tylko na kasie należy się 5 tys to dlaczego innym miałoby się nie należeć 500??

53
0
Napisz co o tym sądziszx