„Rodzina 500 plus”: Miasto zatrudni nowych urzędników

Udostępnij
Tweet

1 kwietnia ma ruszyć wypłata 500 zł na dziecko. Przygotowuje się do niej również Ostrów Wielkopolski. Już teraz wiadomo, że miasto będzie musiało zatrudnić nowych urzędników.

+

W Ostrowie Wielkopolskim dzieci do 18 lat jest 11706. – Przypuszczalna liczba rodzin mogących skorzystać z programu „Rodzina 500+” wynosi 6000 – informuje Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnimy, że program będzie realizowany przez gminy, ale te mogą zlecić zadanie swoim jednostkom. W Ostrowie Wielkopolskim wypłatą świadczeń ma zająć się się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W „Ocenie skutków regulacji” dołączonej do projektu ustawy 500 plus pojawił się zapis, że jej realizacja może spowodować wzrost zatrudnienia w samorządach. Wyliczono, że będzie to blisko 7 tys. etatów więcej. Jakie zmiany nastąpią pod tym względem w naszym mieście? – W Ostrowie szacujemy, że konieczne będzie utworzenie 6-7 etatów – wyjaśnia Artur Kołaciński.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada wypłatę świadczenia w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (przy niskim kryterium dochodowym oraz w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym również na pierwsze dziecko).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie dojechała po pieczywo (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Natalia
7 lat temu

Beznadziejna ustawa. Socjal nie jest dobry i nigdy nie będzie! Żeby komuś dać to trzeba komuś zabrać nie rozumiecie tego? 500+ najbardziej skorzystają rodziny patologiczne. Czy ktoś kto ma z wyboru trójkę dzieci pójdzie do mopsu? Jeśli tak to ktoś bardzo nieodpowiedzialny.

iwo
7 lat temu

Zastanowcie sie co piszecie to ze ktos ma troje dzieci. TO patologia puknijcie sie

Andrzej
7 lat temu

A czy jak zostanę rodzicem zastępczym, to czy oprócz pieniędzy na każde dziecko dostanę również te 500+?

soloż
odpowiada  Andrzej
7 lat temu

Dostaniesz, biegnij po dziecko…tzn dzieci!!

karol3414
odpowiada  soloż
7 lat temu

Niech się śpieszy bo mu wykupią te dzieci i co zrobi 🙂

karol3414
odpowiada  Andrzej
7 lat temu

A jak za czas jakiś zlikwidują ten program 500+ to co zrobisz z tym dzieckiem? Oddasz bo niepotrzebne?

Andrzej
odpowiada  karol3414
7 lat temu

Wystarczy, że skończą 18 lat i fora ze dwora!

Do Anny Grodzkiej
7 lat temu

Anno wstrzymaj się z rodzeniem i wystąp o 500 zł. dodatku na uzupełnienie wiedzy w zakresie pisowni języka polskiego, żebyś nie pisała „piersze dziecko” tylko PIERWSZE,

ciekawy
7 lat temu

Panie radny Paduch dlaczego zatrudniac nowych urzedników niech pan interweniuje z kolegami

zuzia
odpowiada  ciekawy
7 lat temu

Niestety żaden radny tu nic nie pomoże, to leży w gestiach prezydenta- rozdęcie administracji pod hasłem oszczędności. A ciemny lud nadal to kupuje…

kefir
7 lat temu

Najlepiej na 500+ wyjdą kolejne pierdzące w obrotowe krzesło urzędniki. Pensyjki pewne za przewracanie papierami i oczami. Urzędnik = szkodnik.

ostrowianka
7 lat temu

Wielodzietne , patologiczne rodziny będą sobie robiły jeszcze więcej dzieci żeby dostawać pieniążki.
Tylko co z tych pieniędzy będą miały te dzieci.?
Najgłupszy program o jakim słyszałam !

Karol
odpowiada  ostrowianka
7 lat temu

Najgłupszy komentarz jaki czytałem. Zlikwidować dopłaty, bo na świecie istnieje patologia. A słyszałaś o tym, że rodziny patologiczne mają być sprawdzane i w razie czego pieniądze (pieniążki jak piszesz) mają być zastąpione produktami lub czymś innym?

motocyklista2
odpowiada  Karol
7 lat temu

Jak MOPS nie potrafi skontrolowac na co są wydawane ich pieniądze wypłacane jako niby zasiłki na utrzymanie to pewnie powstanie w urzędzie komisja do sprawdzania takich sytuacji….i zamienią 500+ na węgiel który po godzinie zostanie sprzedany….za 600+….

karol3414
odpowiada  Karol
7 lat temu

Już ja wiem jak to sprawdzanie wygląda w rzeczywistości. Przyjdzie taki kontroler do patologii, usłyszy spier…., dostanie kamieniem, zobaczy siekierę i napisze że wszystko jest OK, Pójdzie do rodziny normalnej, sfrustrowany, zły i z chęcią odreagowania, zobaczy butelkę po piwie i wpisze, że patologia.
To tak jak z US, kontrolerzy idą do wielkiej firmy z prawnikami i Ci prawnicy 9lepiej wykształceni i opłaceni) mieszają kontrolerów z błotem, a Ci bezradni później idą do małego interesu i tam się mogą wyżyć, bo gość cały czas sam zawiania z pracownikami i nie ma czasu ogarnąć przepisów.

Olo
odpowiada  ostrowianka
7 lat temu

Najlepiej to w ogóle ni którym (wg. ciebie) nie powinno się płacić bo przepiją. Czy wokół ciebie jest tylko patologia? Część komentarzy tylko o tej patologi, tak jakby 90 % ludzi to nieroby, darmozjady, które czekają na zasiłek. W jakim wy świecie żyjecie?

ola
7 lat temu

MAGDALENA Ty pewnie masz sporą gromadkę dzieci skoro krytykujesz rodziny z jedną pociechą.
niektóre rodziny nie mogą mieć więcej dzieci chociaż bardzo chcą…
I to nie z lenistwa…
Ten program 500 plus najbardziej ucieszy patologię która narobiła sobie dzieci a teraz nie umie ich wychować na porządnych ludzi(znam takie rodziny)

Iii
odpowiada  ola
7 lat temu

Nie dać na żadne dzieci, bo istnieje patologia. Co za lotny umysł.

Bolo
odpowiada  Iii
7 lat temu

Pewnie lepiej dać na wszystkie taka Polska bogata, ciemny lud to kupi a frajerzy opłacający podatki zapłacą. W gospodarce nie ma nic za darmo dając jednemu trzeba odebrać innym.

UK 500 plus
7 lat temu

oby te pieniązki były racjonalnie wydane …a nie szły tylko na przelew. poza tym to wszyscy Polacy sponsorują ten program bo inne podatki PiS już wprowadza czyli z kieszeni do kieszeni aby na siłę spełnić obietnice wyborcze …bo to Polska właśnie. to mówiłem ja obcokrajowiec który i tak nic nie dostanie tylko obsewuję co tu się dzieje.

Wyborca
odpowiada  UK 500 plus
7 lat temu

A w innych krajach, to nie społeczeństwo dotuje wychowanie dzieci, tylko rząd płaci na nie ze swoich kieszeni. Dobrze, że jesteś za granicą i mam nadzieję, że nie bierzesz udziału w głosowaniach w Polsce. Dobrze by było, żeby ci którzy dają ci łapkę w górę też z Polski wyjechali.

single
7 lat temu

chęć posiadania dzieci nie powinna zależeć od 500 plus. kiedyś tego nie było i dzieci były teraz też sa wiec nie wiem po co to 500.
najwazniejsze zeby dzieci mieli ludzie którzy chcą i których na to stać.. a nie ci którzy chcą 500 plus

Łociec
odpowiada  single
7 lat temu

Nie wiem czy wiesz, ale kiedyś za komuny był do pensji dodatek rodzinny.

single
odpowiada  Łociec
7 lat temu

nie wiem i pierwsze słyszę. .chyba dla najbiedniejszych bo moi rodzice tego nie dostawali mimo iz mam kilkoro rodzeństwa

53
0
Napisz co o tym sądziszx