„Rodzina 500 plus”: Miasto zatrudni nowych urzędników

1 kwietnia ma ruszyć wypłata 500 zł na dziecko. Przygotowuje się do niej również Ostrów Wielkopolski. Już teraz wiadomo, że miasto będzie musiało zatrudnić nowych urzędników.

+

W Ostrowie Wielkopolskim dzieci do 18 lat jest 11706. – Przypuszczalna liczba rodzin mogących skorzystać z programu „Rodzina 500+” wynosi 6000 – informuje Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Przypomnimy, że program będzie realizowany przez gminy, ale te mogą zlecić zadanie swoim jednostkom. W Ostrowie Wielkopolskim wypłatą świadczeń ma zająć się się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W „Ocenie skutków regulacji” dołączonej do projektu ustawy 500 plus pojawił się zapis, że jej realizacja może spowodować wzrost zatrudnienia w samorządach. Wyliczono, że będzie to blisko 7 tys. etatów więcej. Jakie zmiany nastąpią pod tym względem w naszym mieście? – W Ostrowie szacujemy, że konieczne będzie utworzenie 6-7 etatów – wyjaśnia Artur Kołaciński.

Program „Rodzina 500 plus” zakłada wypłatę świadczenia w wysokości 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dziecko (przy niskim kryterium dochodowym oraz w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym również na pierwsze dziecko).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Beata Klimek nadal prezydentem!
Subskrybuj
Powiadom o

53 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
soloż
8 lat temu

Czy to takie trudne do zrozumienia, dlaczego rodzina z jednym dzieckiem nie dostanie 500 zł. ?? Już wyjaśniam. Ano dlatego że jedno dziecko jest „tansze” w utrzymaniu niz dwoje. Na jedno dziecko wydasz 300zł a nie 600! Ojciec, matka z dwójka dzieci wydadzą wiecej pieniedzy, niz z jednym. Zgadza sie? Zgadza! Dlaczego rodzina z jednym dzieckiem miała by dostac tyle samo co z dwójką dzieci??? Widać tutaj logike i zdrowy rozsądek?? NIE!! Nie rozumiem tutaj tych pieniaczy, którzy psioczą na ten projekt. Dla tych co jeszcze tego nie rozumieją mimo iż napisane jest czarno na białym i nie po chińsku, lecz po polsku, podam inny prosty przykład. Ojciec 2jki dzieci zarabia 1500zł. matka tyle samo, a ojciec jednego dziecka zarabia też 1500 zł , matka tyle samo. Która rodzina potrzebuje tego dodatku bardziej?? Oczywiscie że z dwójką dzieci.
Czytając komentarze takich „obywateli i obywatelek” jak; natalia, ostrowianka, ala itp. krew mnie zalewa i wstyd za głupote ludzi któzy zrobią wszystko aby utrudnić życie innym normalnym. Pozdrowienia dla wszystkich normalnych!

ana
8 lat temu

Witam

Mówiąc szczerze jestem oszołomiona wypowiedziami jakie tu czytam , społeczeństwo oszalało ? czy ja oszalałam ? skąd tyle nienawiści , zazdrości ? Ja uważam że lepiej dać matkom biologicznym po 500 zł niż 1200 rodzinom zastępczym a jeśli chodzi o patologie to występuje w rodzinach wielodzietnych , ale nie tylko w różnych kręgach społeczeństwa . Mam nadzieję że są rodziny które się ucieszą z tych pieniędzy i dzieci też będą uśmiechnięte bo nie zawsze starcza na najbardziej potrzebne zakupy to zwykłej egzystencji .
Pozdrawiam wszystkie rodziny wielodzietne i cieszę się z Wami .

Heniu
8 lat temu

Piszecie ze miasto musi zatrudnić nowych urzędników ! Dawno nie bylem w urzędzie ale po ostatniej wizycie jestem zszokowany co tam się dzieje ! Wszyscy pracownicy tam sobie chodzą spacerkiem co 15 min do WC z czajnikami po wodę na kawę albo udawaja ze przenoszą jakieś dokumenty p pokoju do pokoju . Po odbiór dowodu osobistego czekałem godzinę w kolejce a w tym czasie jedna pani z Stala na korytarzu i prowadziła prywatna rozmowę telefoniczna przez 40 min . Dołożyć obowiązków urzędnikom a nie zartudniac nowych .

Gee
odpowiada  Heniu
8 lat temu

Zauwazyłem, że najwięcej ględzą tak ci, którzy najmniej faktycznie robią. Podejrzewam, że jesteś totalnym nierobem, który patrzy zeby tylko kawkę opitolić z drożdżówka i poczytać Superexpres. Godzinę czekał, no przecież straszne to. Człowieku jak była kolejka, to chyba musiałeś poczekać. Czy to miasto składa się tylko z tych wiecznie narzekających ciołków, czy są tu jeszcze jacyś normalni ludzie?

kefir
8 lat temu

alem się dziś zaj..ł. ale za swoje. więc powtorze to co mysle po pijanemu i na trzezwo tez. urzednik=szkodnik.
tak. najwyzszego szczebla tez.

53
0
Napisz co o tym sądziszx