Emeryci w urzędzie? Prezydent zaprzecza

Radny Jakub Paduch zarzucił Beacie Klimek, że pod koniec 2015 roku ta zatrudniła w Urzędzie Miejskim dwóch emerytowanych pracowników Starostwa Powiatowego. Jaka była odpowiedź prezydent Ostrowa Wielkopolskiego?

+

W ubiegłym roku zatrudniono w Urzędzie Miejskim dwóch emerytowanych naczelników Starostwa Powiatowego. Po moim pytaniu na ten temat otrzymałem informację, że decydującym kryterium było ich doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na termomodernizację. Bardzo proszę o informację, dlaczego po ich zatrudnieniu, w styczniu ogłoszono konkurs na dwa kolejne stanowiska w Biurze Obsługi Inwestora i Biurze Pozyskiwania Środków Zewnętrznych. Jaki jest koszt utrzymania tych czterech etatów? – pyta radny Jakub Paduch.

Odpowiedź prezydent Beaty Klimek w tej sprawie była natychmiastowa. Jak przekonuje, zarzuty radnego są wyssane z palca. – To nieprawda. W ubiegłym roku w Urzędzie Miejskim nie znalazło zatrudnienia dwóch emerytowanych naczelników starostwa. Warto takie rzeczy sprawdzić, zanim powie się o nich publicznie – odpowiada Beata Klimek.

Lista wątpliwości radnego jest jednak znacznie dłuższa. – Czy jest prawdą, że ze względu na zbyt wysokie wymagania w konkursie na naczelnika Wydziału Rozwoju nie zgłosił się żaden kandydat i czy osoba, która pełni aktualnie tę funkcję spełnia te kryteria? – zastanawia się radny Paduch.

Prawdą jest, że nie zgłosił się żaden kandydat. Nasze wymagania były rzeczywiście ambitnie sprecyzowane. Są one jednak jawne i można się z nimi zapoznać. Nie wydaje nam się, że oczekiwaliśmy czegoś, co nie jest możliwe do spełnienia. Stanowisko zostało powierzone pani Ewie Torzyńskiej, która od wielu lat jest pracownikiem Urzędu Miejskiego. Do tej pory odpowiadała za relacje z sektorem gospodarczym. W moim przekonaniu posiada ona odpowiednie kompetencje do kierowania powierzonym jej wydziałem – przekonuje Beata Klimek.

To kolejny już atak Jakuba Paducha na prezydent naszego miasta. Wcześniej zarzucał on Beacie Klimek między innymi słabą ofertę, którą na co dzień dysponuje Kino Komeda.

CZYTAJ  Pieniądze były zakopane w lesie
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czekający do 67 roku życia
8 lat temu

Idealny kandydat …!

Prawda o KOD
8 lat temu

„..Czy można bronić demokracji, a jednocześnie twierdzić, że Jaruzelski chciał dobrze i potrafił odpuścić?

Czy można bronić demokracji i nabijać się z czyjegoś wzrostu?

Wreszcie – czy można wychodzić na ulice, bronić demokracji, bo w nocy na facebooku zobaczyło się wydarzenie w którym weźmie udział wielu osób?

Czy to jest szczere i prawdziwe? Czy ci ludzie kochają Polskę, a może po prostu nienawidzą PiSu, bądź się opłacani? ..” puenta: Komitet Obrony Dochodów (i interesów)

k
8 lat temu

Dajcie z tym spokój !!

jurgen
8 lat temu

a kubuś jak zwykle pi….li taki mlodzik a blyszczy ,hmm drugi łurbaniok

podatnik
8 lat temu

No brawo Pani Prezydent…zatrudnienie na naczelniczym stanowisku choć zero doświadczenia w pisaniu projektów unijnych i zarzadzania ludźmi, ale nazwisko Torzyńska jest i wystarczyło, drugi strzał w 10-tkę to wiecznie nieobecny Klósak – broniony jak niepodległośc, na każdej sesji, no i ci emeryci co oficjalnie byli już przedstawiani i po korytarzu urzędowym chodzili, a teraz nieprawda niby…. Pogubi się Pani w tych kłamstwach i schedach w końcu! O Stasiu marnotrawnym wsadzonym po cichaczu do oświetlenia tez zaraz będzie głośno….tez się Pani wyprze? Obrzydliwe to wszystko!

Kiid
8 lat temu

Jakim trzeba być idiotą, żeby głosować na tego trefnisia, wymoczka?

Zbowidowiec czyli Związek Bojowników o Wolność i Demokrację
8 lat temu

Niech się Paduch przestanie zajmować pierdołami typu repertuar kina, albo emerytami. Niech się radni PO i nie tylko wezmą w kupę i założą Komitet Obrony Demokracji, bo w tym kraju już żyć się nie da! Niech na czele tego komitetu w Polsce stanie Lech Wałęsa i niech pogoni tych PiS-orów. Swoją drogą, czy gdyby Wałęsa za młodu dostał 500zł. na każde dziecko, to czy musiałby grać w Totolotka?

pepe
8 lat temu

Niech jak najszybciej skończy sie ta kadencja i tego Radnego pożal sie Boże juz mam nadzieję w Radzie nie będzie. Niech najpierw nauczy się szacunku do starszych do kobiet a później niech wytrze nos i nabierze pokory. Karierowicz uczący sie od swoich idoli z dawnej władzy.. Precz..

Starzy radni klubowi
8 lat temu

Ot cala prawda na tym zdjęciu! Jesteś piękna w swojej zadziornej kobiecości:)))!!!(zawsze w Ciebie wierzyliśmy) Tak trzymaj.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
8 lat temu

Jeżeli w związku politycznym jest coś do wybaczenia, to tak naprawdę tego związku nie było.
Albo się układa albo nie…
Problemy się rozwiązuje , ale nie bawi się w bzdurne ataki…
Piękni panowie z lokami i grzywką samorodną za dużo piją i ciuchów damskich przymierzają w ukryciu, a prowadzący ich za dużo oglądają głupawych seriali.
Jednym i drugim zalecam zejść na ziemię. 🙂

39
0
Napisz co o tym sądziszx