Polityka według PO. Zlikwidowali by przywrócić

Udostępnij
Tweet

Rozwiązywanie problemów Polaków według polityków Platformy Obywatelskiej zwykle zaczyna się od ich stworzenia. Tak było między innymi przy okazji wprowadzania zakazu sprzedaży drożdżówek w szkołach, z którego później politycy partii rządzącej zaczęli się wycofywać.

+

Podobne absurdy mają także miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Ostatnio kandydat do Senatu z ramienia PO Przemysław Krysztofiak pochwalił się otwarciem punktu obsługi klientów spółki gazowej.

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/pgnig.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/pgnig.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/krysztofiak.jpg”]

W między czasie wystosowałem interpelację do Ministra Skarbu Państwa, pismo do władz spółki. Po SZEŚCIU miesiącach, rozmów, wymiany korespondencji – ustalono pewną kompromisową sytuację, pewne dobre rozwiązanie dla mieszkańców powiatu ostrowskiego, jak również części ostrzeszowskiego i krotoszyńskiego, że do Ostrowa powrócił taki punkt, w którym mieszkańcy, odbiorcy gazu będą mogli swoje sprawy załatwić. – Przemysław Krysztofiak, kandydat do Senatu RP z list Platformy Obywatelskiej.

I kandydatowi Platformy można by przyklasnąć, gdyby nie jedna okoliczność, która ma kluczowe znaczenie w całej sprawie.

Konferencja dotyczy yyyyy otwarcia punktu yy dla klientów PGNiG. – Przemysław Krysztofiak, kandydat do Senatu RP z list Platformy Obywatelskiej.

Przypomina mi to rzeczywiście rzeczy, które do dzisiaj realizuje Platforma, bo pamiętamy kwestię dotyczącą emerytur i rent. Dziś PSL mówi – możemy to odwrócić. Przypominam zakaz sprzedaży drożdżówek. Dzisiaj mówi, że są przywracane. Coś się likwiduje, by przywrócić przed wyborami. Można chwalić się różnymi rzeczami, ale to przecież nie sam poseł tego dokonał. Musiały to zmienić władze, które wcześniej to wprowadziły. – Wiesław Szczepański, kandydat do Sejmu RP z list Zjednoczonej Lewicy

Spółka, o której mówi Przemysław Krysztofiak, należy do Skarbu Państwa. Na czele tego ministerstwa stoją politycy PO. To oznacza, że w praktyce Platforma otworzyła niedawno punkt, który wcześniej sama zamknęła. Wszystko po to, żeby jej kandydat do Senatu mógł się wykazać przed wyborami. To jednak nie jedyna rzecz, o której zapomniał Przemysław Krysztofiak.

Byłem ostatnio na spotkaniu. Podszedł pan kandydat na senatora. Miał pewne obiekcje co do moich sformułowań, pytań. Powiedziałem, że sukces ma wielu ojców. Kiedy ani on, ani władze miasta Ostrowa Wlkp. nie wiedziały, ja dwa tygodnie już działałem. Ja podpisy zbierałem firm, które były zainteresowane przywróceniem tego punktu. Dzisiaj przypisywanie tylko sobie tego przywrócenia jest dla mnie pewnym nieporozumieniem. – Alojzy Motylewski, niezależny kandydat do Senatu RP

Tak właśnie wyglądają zasługi Platformy Obywatelskiej dla naszego miasta. Niestety, od dłuższego czasu we wszystkich działaniach więcej jest zakłamywania rzeczywistości aniżeli realnych korzyści dla ostrowian.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Władek
8 lat temu

Już się zastanawiam, czy z tą obwodnicą to też nie było celowe wstrzymanie a potrem nagle budowa, .zeby pewien prezydent mógł się pochwalić że to jego zsługa?

XYZ
8 lat temu

Bo ludzie, to króliki doświadczalne. Najpierw coś się uchwala, powołuje lub likwiduje, a potem się obserwuje reakcję ludzi. Jak są protesty, to zmienia się tam gdzie protestowali. A tam, gdzie nie protestowali zostaje bez zmian. Tak działa ta władza, tj. wg zasad liberalnej gospodarki kapitalistycznej, gdzie zgodnie z zasadami SOCJALIZMU wszystko ulega koncentracji i jest zarządzane odgórnie. Ale, niestety, tak jest, gdy rządzą ludzie, którzy nie wiedzą naprawdę jakie poglądy wyznają.

Konsument
8 lat temu

Ten odwołany i ponownie powołany punkt obsługi klienta, to jest pikuś. Osiągnięciem PO było powołanie nowej firmy PGNiG dla obsługi klienta detalicznego. I znów można było dać zatrudnienie dla swoich dlatego zabrakło etatów dla tych punktów obsługi. Zabrakło etatów dla kasjerek gdzie można było bez dodatkowych opłat zapłacić rachunki i zabrakło etatów dla odczytujących wskazania gazomierza, bo robi to teraz listonosz wrzucając kartkę z nr. telefonu na który należy podać stan zużycia gazu. Kreatywność PO-wców jest imponująca.

Andrzej
odpowiada  Konsument
8 lat temu

OSZCZEDNOŚCI ! Dzieki temu prezes i kierownik mają płacę + 20%, czyli odpowiednio nie 40tys a 60tys i nie 20tys a 30tys, opłaca się restrukturyzować?

Kominiarz
8 lat temu

Pamiętam swego czasu gdy Krysztofiak był radnym jak to tłumaczył na sesji rady miejskiej kto jest dziennikarzem, a kto nie jest. Wypowiedź dotyczyła Radziszewskiego który ma odpowiednie wykształcenie do wykonywania tego zawodu. Co będzie jak zostanie senatorem? Strach się bać.

qwerty
8 lat temu

Akurat ten komentarz starego lewaka jest nie na miejscu Marek daj se siana z KOMUNISTAMI już jednej załatwiłeś posadę i co z tego masz ?

Prośba
8 lat temu

Czy redakcja może zająć się NIELEGALNIE wiszącymi plakatami niejakiego Dziedziczaka na znakach drogowych w mieście?

Marcin P.
8 lat temu

Tak właśnie wyglądają zasługi Platformy Obywatelskiej dla naszego miasta. Niestety, od dłuższego czasu we wszystkich działaniach więcej jest zakłamywania rzeczywistości aniżeli realnych korzyści dla ostrowian.” To PO rządzi tym miastem, czy z rok temu byly jakies wybory może i zmienily sie wladze?

Antonio M.
odpowiada  Marcin P.
8 lat temu

Bardzo słuszne stwierdzenia! W nagrodę berecik moherowy dla tego pana! Może nawet zestaw rodzinny 4 sztuki. Brawo!

Janusz
8 lat temu
poirytowany
8 lat temu

Dziękuję za ten materiał bo to otwarcie punktu to żenada!

34
0
Napisz co o tym sądziszx