Szukali bezdomnych

Udostępnij
Tweet

Policjanci wspólnie z pracownikami „Caritas” i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadzili wczoraj w godzinach wieczornych kontrole miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Okres jesienno-zimowy niesie dla takich osób zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia organizmu.

+

Policjanci sprawdzali opuszczone budynki, w których najczęściej przebywają bezdomni, adaptując je często na własne potrzeby mieszkaniowe. Naturalnie w takich w miejscach brak jest nie tylko podstawowych środków związanych z utrzymaniem higieny, ale przede wszystkim nie ma ogrzewania. Policjanci kontrolowali również rejon dworca kolejowego, klatki schodowe i piwnice bloków oraz kamienic.

Mundurowi przekazywali napotkanym w tych miejscach osobom ulotki profilaktyczne lub pozostawiali je w miejscach gdzie ślady wskazują na ich obecność, informujące o miejscach, w których bezdomni mogą uzyskać pomoc. Sugerowali możliwość przebywania w schroniskach dla bezdomnych. Gdy zachodzi taka konieczność policjanci ułatwiają dotarcie do placówek pomagającym bezdomnym.

Wiele z tych osób, pomimo świadomości istnienia zagrożenia, nie zmienia w tym okresie trybu życia i nie szuka właściwej ochrony przed chłodem. Problem niebezpieczeństwa wychłodzenia organizmu nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Okres ten jest szczególnie trudny również dla osób niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i zamieszkujących samotnie. Pamiętajmy o nich i pomóżmy im przetrwać nadchodzącą zimę.

Apelujemy do wszystkich, którzy zauważą bezdomnych koczujących w miejscach zagrażających ich zdrowiu lub życiu, aby nie zaniechali przekazać takich informacji do właściwych instytucji, także Policji.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ewakuacja Galerii Ostrovia
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
m
8 lat temu

Na codzień zajmuje się szeroko pojętą pomocą dla rodzin z chorymi dziećmi i miałam full ciuchów dla niemowląt i butelek, mleka itp. Więcej niż mogłam rozdzielić dla „moich” rodzin. Zadzwoniłam do mopsu żeby powiedzieć ze może jest jakaś mama z niemowlakiem w ciężkiej sytuacji to chętnie przekaże. Usłyszałam ze oni nie sa od tego żeby mi matek wyszukiwać i mam „se jechać do caritas albo postawić pod smietnik”. Chętnie zrobię zbiórkę dla samotnej starszej osoby bo ludzie chętnie pomagają ale chyba musiałabym po ulicach tych potrzebujących szukać bo instytucji do tego powołanej nie chce się udzielić informacji.

AAowiec
odpowiada  m
8 lat temu

Proszę zatelefonować:: 504 103 347

2
0
Napisz co o tym sądziszx