Uchodźcy nie chcą do Ostrowa

Temat przyjmowania przez Polskę uchodźców czy też nielegalnych imigrantów budzi bardzo wiele kontrowersji. Nikt z rządzących nie potrafi powiedzieć, w jaki sposób będą oni weryfikowani, ale mimo to zaprasza ich z otwartymi ramionami.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/uchodzcy-ostrow.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes” mobile=”https://www.ostrow24.tv/pliki/filmy/2015/10/uchodzcy-ostrow.mp4″ splash=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2015/10/imigranci-granica.jpeg”]

Inna sprawa, że te osoby nie chcą w ogóle przebywać w naszym kraju, bo celem ich podróży są inne kraje, gdzie mogą liczyć na znacznie wyższe świadczenia socjalne. Uchodźców, choć wprawdzie nie z Syrii, chciały przyjąć również władze Ostrowa.

Ewa Mielczarek z Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wlkp.: – W momencie kiedy w prasie i telewizji ukazała się informacja o działaniach wojennych w okolicach Donbasu, pani prezydent Beata Klimek podjęła decyzję i poszukała dwóch pracodawców, którzy zgodzili się złożyć ofertę przyjęcia rodzin lub osób niespokrewnionych. Wystosowaliśmy dwie oferty do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które ma taką centralną bazę ofert.

Pierwsza oferta dotyczyła zatrudnienia w naszym mieście lekarzy różnych specjalności. Druga propozycja wiązała się z pracą w firmie, która produkuje karmę dla zwierząt.

Rozmawiałam jakiś miesiąc temu z Ministerstwem. Nasza oferta nie spotkała się z zainteresowaniem.  – dodała Ewa Mielczarek

W temacie przyjmowania uchodźców podzieleni są kandydaci do Sejmu i Senatu. Odmienne zdanie mają zwłaszcza przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i PiS-u. Ci pierwsi są zdecydowanie bardziej „gościnni”. Uważają jednak, że należy rozróżnić uchodźców od imigrantów ekonomicznych i pomagać tylko tym pierwszym. Nikt nie potrafi jednak wyjaśnić, w jaki sposób zamierza dokonać weryfikacji i zapewnić, że w tym gronie nie będzie również terrorystów oraz ludzi roszczeniowych i agresywnych.

Jarosław Urbaniak – PO, kandydat na posła: – Nie znam się na wywiadach. Wiem jedno, że ma Polsce pomagać (izraelska służba wywiadowcza Mossad) i to nie Platforma Obywatelska będzie sprawdzać, który człowiek jest…

Dziennikarz: – Polacy obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Słusznie?

Jarosław Urbaniak – PO: – Myślę, że nałożenie się tego problemu uchodźców syryjskich z kampanią wyborczą spowodowało niepotrzebny wzrost ciśnienia. Przez Polskę, bo tak naprawdę bardzo rzadko kto w Polsce zostaje, przewaliła się fala uchodźców islamskich dużo większa niż ta, która nas czeka z Syrii.

Przemysław Krysztofiak – PO, kandydat do Senatu RP: – Polska we wszystkich negocjacjach zastrzegła sobie prawo do wyboru osób, które będzie przyjmować. I to już nie jest jakby rola polityków, żeby to oceniać, tylko to jest rola służb – przede wszystkim straży granicznej, a w szczególności ABW, która się tymi tematami zajmuje. Jeśli dana służba nie będzie miała pewności, że osoba jest terrorystą czy może być zamieszana w jakiś konflikt czy walczyła np. w szeregach państwa islamskiego, to taka osoba w ogóle nie powinna trafić do Polski i na pewno nie trafi.

Łukasz Mikołajczyk, PiS, kandydat do Senatu RP: – Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić kto przyjedzie do Polski. Patrząc na doniesienia światowych mediów wiemy, że część osób kupuje dokumenty i będą próbowali dostać się do Polski czy innych państw Europy z fałszywymi dokumentami. W związku z tym dziś jednoznacznie trudno stwierdzić kto w Polsce się pojawi.

Jeszcze bardziej radykalny jest Paweł Kukiz, który uważa, że Platforma Obywatelska w kwestii uchodźców działa na szkodę Polski.

3 miliony osób wyjechało. 3 miliony ludzi siedzi na walizkach, a oni Arabów nam sprowadzają tutaj. To jest przerażające…

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przedstawiciel * coli miał wypadek
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krysia
8 lat temu

To są sami młodzi mężczyźni. W ich kraju jest wojna dlaczego nie zostali aby walczyć w obronie swoich rodzin
i kraju? Czy tak się „prosi” o schronienie w obcym kraju? To raczej jest inwazja.

:)
odpowiada  Krysia
8 lat temu

bo to jest tamtejsza odmiana POwcow wyznajaca tak jak jej polski odpowiednim „nowoczesny patriotyzm”

paździoch odpowiada
8 lat temu

paździerze

Piotr
8 lat temu

Oferty pracy ?? A który z tych 70 % młodych , wyżartych mężczyzn chciałby pracować ?

zxxxz
8 lat temu

kukiz kaczyński korwin- elita nad elitami politycznymi! żerują na temacie uchodźców!nie ma sensu drążyć tematu bo tak naprawde nikt z tych imirantów nie wysiedzi w polsce dłużej niz miesiąca…a o europe niech ci trzej królowie sie nie martwią bo podobno maja ja w d*upie! antek macierewicz na ministra obrony i będzie wybuchowo śmiesznie.Wybory tuz tuż…

36
0
Napisz co o tym sądziszx