OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Gnali 120 km/h w terenie zabudowanym. Stracili prawka

Wczoraj kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Powodem zatrzymania uprawnień do kierowania było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W obu przypadkach kierowcy jechali ponad 120 km/h.

+

Przypomnijmy, że od 18 maja tego roku każdy uczestnik ruchu drogowego, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Prawo jazdy zatrzymuje bezpośrednio policjant, który ujawnił to wykroczenie. Jeżeli kierowca w dalszym ciągu będzie jeździł bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w tym okresie, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. To z kolei wiąże się już z ponownym egzaminem.

Trzymiesięczny rozbrat z prawem jazdy zafundowali sobie wczoraj na własne życzenie dwaj kierowcy. Pierwszy z nich został zatrzymany około godz. 9:00 w Czekanowie. 39-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego jechał osobowym mercedesem z prędkością 122 km/h. Kilka godzin później, tuż po godz. 18:00 w Lamkach, 33-letni mieszkaniec Krotoszyna jechał peugeotem 121 km/h.

W obu przypadkach dozwolona prędkość w tych miejscach wynosiła 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali prawa jazdy, a na kontach kierowców pojawi się też 10 punktów karnych.

Drodzy kierowcy. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jazdy to najczęstsza przyczyna wypadków i dodatkowo ma zasadniczy wpływ na ciężkość tych wypadków. W zdarzeniach, w których kierowcy jechali z nadmierną prędkością, ginie około 30% wszystkich ofiar śmiertelnych na polskich drogach.

22 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wojtek
5 lat temu

Dzisiaj dojechałem do Ostrowa z Kaszub. Niech to szlak trafi niewydolne durne urządzenia typu Nokia w nawigacji samochodowej.

kierowca
5 lat temu

witam w lamkach 120 to przesada ala przesada jest to ze tam gdzie sa chodniki i zarazem sciezka rowerowa jest ograniczenie do 50 km/h a jadac dalej w kierunku ostrowa w zacharzewie ta sama sytacja i jest tam 70 km/h

mcj
odpowiada  qwqwe
5 lat temu

Napisałem gdzieś, że jeżdżę 120? Nie? To na ch*j pie*dolisz swoje komunały? Kolejny głupio-mądry troll napinacz w internetach.
btw. Fiata nie mam, ale i on jest bardziej klasowy niż twój Golf czy inne Passeratti w TDI – wsiowy buroku.

kierowca
5 lat temu

Wystarczy przyjrzeć się jak jeździmy na drogach , jadących 50 nazywamy zawalidrogami ,jadących z większą prędkością boimy się a cała reszta jeździ szybko tylko niebezpiecznie hamują przed fotoradarami lub patrolami MO ukrywających się po krzakach .Ale kupując samochód musi mieć ponad 200 koni mechanicznych ,

Ojciec
odpowiada  ostrownianin
5 lat temu

Co konfitura! Już siusiu robisz ze cie kara spotka
Tępić cwaniaków, na odolanowskiej też, gdzie ta policja????
Powtarzam ul. Odolanowska godziny wieczorne proszę mierzyć prędkości

Ojciec
odpowiada  ci
5 lat temu

Jeszcze powinni go zpalowac do krwi

sam
5 lat temu

nie lubię Policji…ale za przestrzeganiem przepisów jestem jak najbardziej….karać karać i karać …!

olloo
5 lat temu

Kezeli to byl tzw. teren zabudowany ale brak budynkow czy ludzi (a tak jest czesto) to istna glupota z karaniem kierowcow…

qwqwe
odpowiada  mcj
5 lat temu

Na torze sie jezdzi 220…320… a nie 120…moze Jak Ty jezdzisz 120 swoim fiatem to masz juz strach w oczach, ale w normalnym samochodzie to jest optymalna predkosc…

ostrownianin
odpowiada  Piotr
5 lat temu

konfitura ! patrz na siebie !

22
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x