Kolejne ulice północnego Pruślina z kanalizacją

WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi intensywne prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie osiedla Pruślin – Północ. Odbioru robót dokonano na kolejnych ulicach w tym rejonie miasta. Wybudowano łącznie 1,67 km kanalizacji. Prace przy budowie kolejnego odcinka trwają na ulicy Osiedle Leśne.

+

24 lipca 2015 roku dokonano odbioru robót związanych z budową sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie osiedla Pruślin – Północ.

Kanalizacja sanitarna została wybudowana w ulicach:

– Jeżynowej,

– Klonowej,

– Platanowej,

– Cedrowej,

– Kalinowej,

– Przesieka (na odcinku od skrzyżowania z ul. Cisową do skrzyżowania z ul. Platanową) oraz od skrzyżowania z ul. Wiązową do wysokości działki ewid. nr 182),

– Wiązowej,

– Jaworowej.

Łączna długość wybudowanej kanalizacji sanitarnej wynosi 1,67 km. Łączna wartość inwestycji to 665,5 tys. zł

Zadania te uzyskały promesę dofinansowania w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 635 tys. zł.

Wnioski o wydanie warunków technicznych na podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej w ww. ulicach, należy składać w Biurze Obsługi Klienta mieszczącego się przy ul. Partyzanckiej 27 w Ostrowie Wielkopolskim.

W tej części Ostrowa trwają obecnie prace przy rozbudowie zbiorczej kanalizacji sanitarnej na ulicy Osiedle Leśne. Powstanie tu kanalizacja sanitarna z rur kamionkowych na długości 136 metrów, zamontowane zostaną trzy studnie betonowe oraz dziewięć wyprowadzeń kanalizacyjnych z rur PCV o łącznej długości 43,5 metra.

CZYTAJ  Wybrano młodzieżowe słowo roku

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
furion
6 lat temu

mcj jeździsz czasami po ulicach tego osiedla? Jeśli nie to się nie wypowiadaj.

Adia
7 lat temu

Ale drogi utwardzonej jak nie było tak nie będzie… A koszty zawieszenia bolą każdą kieszeń.

mcj
odpowiada  Adia
7 lat temu

Utwardzą to będzie płacz, że lamp nie ma. Dadzą lampy, to miauczenie o brak chodnika. Nigdy nie dogodzisz…

3
0
Napisz co o tym sądziszx