Najczęściej wybierali licea- wyniki naboru

Absolwenci gimnazjów niecierpliwie czekali na ten dzień. 3 lipca 2015 roku ogłoszony został nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych. 1694 uczniów przyjętych zostało do szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego. Licea ogólnokształcące cieszyły się największą popularnością.

+

Łącznie naukę w liceach ogólnokształcących rozpocznie 750 uczniów, co stanowi 44,27%. Powstanie tam łącznie 21 oddziałów. Prym wiodą I i III Liceum Ogólnokształcące, w których funkcjonować będzie po 6 oddziałów.

661 uczniów przyjętych zostało do techników a 283 do zasadniczych szkół zawodowych. Łącznie w Zespołach Szkół Zawodowych utworzonych zostanie 28 oddziałów. Największą popularnością cieszył się Zespół Szkół Usługowych, który swoją ofertą zainteresował uczniów aż 8 oddziałów.

„Cieszy fakt, że aż 370 uczniów spoza powiatu, w tym także 65 z innych województw,  zainteresowało się szkołami Powiatu Ostrowskiego. To ciekawe profile i wysoki poziom nauczania skusiły uczniów do skorzystania z naszej oferty”- powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

By podnieść atrakcyjność oferty i przyciągnąć jak najwięcej chętnych,  niektóre szkoły zaproponowały nowe kierunki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się propozycja nauki w kierunku „technik chłodnictwa i klimatyzacji”, zaproponowana przez Zespół Szkół Transportowo- Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

„Biorąc pod uwagę dane statystyczne z rocznika 1999 mamy 1587 absolwentów gimnazjów, czyli prawie o 100 osób mniej niż w zeszłym roku. To są efekty niżu demograficznego. Pomimo to ilość utworzonych oddziałów będzie porównywalna. W zeszłym roku powstały 52 oddziały, na chwilę obecną jest ich 49, ale sądzę, że dla osób, które w tym naborze nie zostały uwzględnione ponieważ nie dostarczyły świadectwa lub miały słabsze wyniki zostaną utworzone 1 lub 2 oddziały. Warto podkreślić, że demograficzny niż rekompensują nam uczniowie spoza naszego powiatu” – powiedział Wicestarosta Ostrowski Tomasz Ławniczak.

Elektroniczny nabór prowadzony był do 12 szkół, w tym 10 szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski a także do Liceum Sióstr Salezjanek i Liceum Spółdzielni Oświatowej. Do szkół z terenu Powiatu Ostrowskiego podanie złożyło łącznie 1775 osób. 30 z nich nie uzupełniło dokumentów, w związku z tym 1694 osób trafi wkrótce do ponadgimnazjalnych placówek oświatowych.

CZYTAJ  Zbiórka wielkogabarytów - kolejny rejon Ostrowa

Dziś w szkołach wywieszone zostały listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół oraz informacje o wolnych miejscach. Do 8 lipca młodzież ma jeszcze czas na ewentualną zmianę decyzji. Ostateczne wyniki poznamy 8 lipca 2015 r.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Absolwent
8 lat temu

A w jednej szkole część belfrów tak się zacietrzewiła w pisaniu anonimów na dyrektora, żeby zająć jego miejsce, że teraz muszą szukać nowych miejsc pracy z powodu słabego naboru. Mieli kurę znoszącą złote jaja, ale oni zapragnęli rosołu.

Obserwator
odpowiada  Absolwent
8 lat temu

Wynikiem tych donosów nie było to o czym kolega pisze, lecz zwykła POlityczna ustawka człowieka, który nie powinien objąć takiego stanowiska przez władze, czyli liczy się tylko kolesiostwo i układy ot cała prawda Panie P.R

.Boom
8 lat temu

Co to takiego ten oddział – odpowiednik klasy?

no
odpowiada  .Boom
8 lat temu

Klasy w liceum są trzy, a oddziałów w każdej klasie kilka np a,b,c..

Edek z matejki
8 lat temu

Tylko i wyłącznie zawodowki

suzuki
odpowiada  Edek z matejki
8 lat temu

Wybierzesz zawodówkę i całe życie będziesz tyrał w kombinezonie jak sztyft, a salony nie będą stały otworem.

Dr. Wzwód
8 lat temu

Uczcie się języka angielskiego . dobry start by skończyć na zmywaku.

Słupsk
odpowiada  Dr. Wzwód
8 lat temu

Nie ucz się angielskiego, to będziesz miał okno szeroko otwarte na świat. No chyba, że będziesz żył z tego co masz w podpisie.

Iska
odpowiada  Dr. Wzwód
8 lat temu

Następny imbecyl któremu się wydawało, że znajomość języka angielskiego, to drzwi do bogactwa i dobrego życia i nie rozumie, że w dzisiejszych czasach to konieczność, a nie żadne osiągnięcie.

hehe
8 lat temu

8 lat temu z I LO zrezygnowałem po dwóch miesiącach… a jak teraz na fb widze moich dawnych znajomych na najnizszej krajowej po kulturoznastwach itp to wydaje mi sie to moją najlepszą decyzja w życiu:)

Gimnazjalista
8 lat temu

Zależało mi na kontynuacji na jak najwyższym poziomie nauki języka angielskiego w liceum. Miałem trzy najlepsze licea do wyboru. Chcę dostać się po maturze na filologie angielską. Po szeregu rozmowach ze starszymi kolegami i koleżankami które kończyły trzy pierwsze licea w Ostrowie nie chcąc się uczyć „anglikańskiego” (tak określano naukę tego języka w jednym z liceów) miałem do wyboru I albo III. Wybrałem I.

zus
odpowiada  Gimnazjalista
8 lat temu

To nie bedziesz miał zadnej pracy po anglistyce i po 8 latach nauki!Idz na japonski,koreanski,chinski ale ty jestes idiota i pójdziesz na anglistyke i bedziesz dupek bez zawodu.

Gimnazjalista
odpowiada  zus
8 lat temu

Dupkiem i idiotą, to mogę nazwać ciebie, bo ja mam zamiar studiować nie tylko anglistykę. Poza tym mam przeczucie graniczące z pewnością, że jesteś kiepskim belfrem tracącym pracę w szkole, bo tylko tacy potrafią się w ten sposób odnosić do innych.

Magister
odpowiada  Gimnazjalista
8 lat temu

Coś na ten temat wiem, bo mnie „anglikańskiego” w pewnym liceum uczyła pani która z angielskiego miała ukończony kurs, a wykształcenie wyższe z innej dziedziny. Nie wiem czy tak jest nadal, czy może uzupełniła wykształcenie w zakresie tego języka, ale co nas zmanierowała, to nas zmanierowała.

14
0
Napisz co o tym sądziszx