OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Odpowiadają dlaczego Holdikom nadal funkcjonuje

W nawiązaniu do informacji, które ukazały się na portalu ostrow24.tv informujemy, że tak jak przewidywano, pieniędzy na bieżącą działalność spółki Holdikom SA wystarczyło do końca maja br.

+

W styczniu 2015 roku podczas konferencji prasowej poinformowano, że kondycja finansowa spółki Holdikom SA jest bardzo zła, szczególnie w zakresie braku środków finansowych na realizację zobowiązań wobec spółki OPP oraz zabezpieczenia bieżącego funkcjonowania spółki Holdikom SA. Powyższe informacje wynikały z ustaleń stanu faktycznego oraz wyliczeń, które niestety się potwierdziły.

Do końca czerwca br. spółka Holdikom wywiązała się z przekazania spółce OPP nieruchomości gruntowej oraz wkładu pieniężnego w kwocie 1,7 mln zł. Na ten cel przeznaczona została całość dywidend zebranych w 2015 roku ze spółek Grupy Kapitałowej Holdikom SA oraz pożyczka udzielona spółce przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

Tak jak przewidywano, pieniądze posiadane przez Holdikom SA wystarczyły na wydatki bieżące spółki do końca maja br. Od miesiąca czerwca spółka opłaca swoje wydatki środkami pochodzącymi z kredytu obrotowego. W związku z tym, że całość dywidendy przekazano do spółki OPP, bez możliwości pozostawianie na swoje potrzeby nawet małej części, spółka musi pilnie szukać nowych przychodów na spłatę kredytu obrotowego oraz bieżące pokrywanie swoich wydatków.

 

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
becks`a
5 lat temu

Pamiętam że za Torzyńskiego forum z inwestycjami ostrowskimi tętniło życiem, za Urbaniaka prawie umarło a dzięki Basenowej to będzie forum kabaretowe

Ostrowianin
5 lat temu

Jak mogą ludzie w Ostrowie poprawnie wybierać władzę, gdy na tapecie jedno a pod co innego. Po trupach do celu.

Koziabrodka-Wojewoda Lęczycki
5 lat temu

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ ! PIEKNO I SZTUKA ! PRZESTRASZENI URZEDNICY I MLODY WYKSZTALCONY MYSLACY PO EUROPEJSKU PREZYDENT I ZASTĘPCY ! JAK TWORZYC MARZENIA TO TYLKO W OSTROWIE WIELKOPOLAŃSKIM BO TYLKO TU SIE WSZYSTKO SPEŁNIA . NOWY EUROPEJSKI OSTRÓW I WIĘKSZOŚĆ POZYTYWNYCH RADNYCH TO JEST TO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

suzuki
5 lat temu

Ciekawe czy jak będą zwalniać pracowników spółki Holdikom otrzymają oni odprawy na poziomie tak wysokim jak w Energetyce Ostrowskiej podobno po 100 tyś.zł

autobus
5 lat temu

Mistrz od przystanków

kaczor
5 lat temu

i geniusz egzekutywy pzpr z sanoka poznania i ostrowa

wunrkdkaa
5 lat temu

I gdzie ta odpowiedź?

Józek
5 lat temu

Jednym słowem zarząd spółki Holdikom działając w zgodzie i porozumieniu na szkodę własną dokapitalizował spółkę córkę OPP i sam popadł w kłopoty. Gdyby spółka Holdikom była na giełdzie, to zarząd dostałby zarzuty prokuratorskie. Za to u nas doprowadzi Holdikom do upadłości, a wtedy pani prezydent poprosi radnych o likwidację Holdikomu. Tak wygląda sposób BK na likwidację Holdikomu. Ciekawe co na to radni?

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x