OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Fałszywy kominiarz

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli postępowanie przeciwko 28-letniemu mężczyźnie, który wykonywał usługi kominiarskie nie mając do tego odpowiednich uprawnień. Mężczyźnie może grozić do 8 lat więzienia.
+

O sprawie nieuczciwego kominiarza informowaliśmy już w kwietniu tego roku. Wówczas to na podstawie zebranego materiału mężczyzna usłyszał 39 zarzutów związanych z oszustwami. Przypomnijmy. Jak wykazało dochodzenie prowadzone przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, mężczyzna prowadził nieuczciwą działalność od stycznia 2010 roku do kwietnia bieżącego roku. 28-latek wykonywał w tym czasie różnego rodzaju usługi kominiarskie. Wszystko byłoby zgodne z prawem gdyby nie to, że nie posiadał on wymaganych uprawnień do wykonywania takich usług. Mężczyzna przeprowadzał okresowe przeglądy przewodów kominowych, jak również dokonywał odbiorów budynków, za co pobierał opłaty.

28-letni kominiarz świadczył usługi na terenie całego powiatu ostrowskiego, a wykonywane przez niego prace nie wzbudzały żadnych wątpliwości wśród korzystających z tych usług mieszkańców, tym bardziej, że pozostawiał on odpowiednie zaświadczenia i protokoły.

Czynności wykonane przez policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, doprowadziły ostatecznie do zatrzymania nieuczciwego kominiarza. Na podstawie zebranego w dochodzeniu materiału, mężczyzna usłyszał ostatecznie 1565 zarzutów związanych z popełnieniem oszustw, co zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

Policjanci ustalili również, że działalność 28-latka była możliwa dzięki pomocnictwu ze strony właściciela zakładu kominiarskiego. 61-letni kominiarz udostępnił mu pieczęcie, blankiety protokołów oraz wykaz dotychczasowych klientów. W zamian otrzymywał część pobieranych pieniędzy za wykonaną usługę. Za pomocnictwo w przestępstwie jemu również może grozić 8 lat więzienia.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
irena .
5 lat temu

irena

O 8 rano przychodzi kominiarz i żąda pieniędzy . Upaprany po całej twarzy jakby nie chciał , żeby go rozpoznano . Czuć od niego alkohol . Wyprowadza mnie to z równowagi i go wywalam na zbity pysk . Wolę się zgłosić do naszej Straży pożarnej , której jestem członkiem i oni to zrobią porządnie . Pozdrawiam .

o

irena
5 lat temu

irena . przyszedł do nas kominiarz o 8 rano upaprany po całej twarzy i żadał pieniędzy , więc mu powiedziałam , ze jak będę potrzebować wyczyścić komin to zadzwonię . Zapytałam tylko , czy ta upaprana twarz i ręce to kamuflarz czy co ? , bo

ap
5 lat temu

Przynajmniej czyścił kominy i porządnie robił robotę a nie jak inne (wiadomo – nie wszyscy ale wielu tak!) kominiarskie ochlapusy tylko biorą kasę a na dach wejść nie umieją.

suzuki
odpowiada  Adam
5 lat temu

Chłopak pracował w zawodzie kominiarza nie mając odpowiednich uprawnień ani kwalifikacji ,wystawiał rachunki ,pisał protokóły, robił okresowe przeglądy, oraz odbiory budynków, gdyby doszło z jego niewiedzy do zaczadzenia, zaprószenia czy innej tragedii kto by za to odpowiadał,podobna sytuacja może występować w wielu innych zawodach np. lekarza ktoś bez uprawnień otwiera gabinet i próbuje leczyć.

Adam
5 lat temu

Ja pier**le, co za kraj. Uczciwy chłopak, który nikogo nie oszukał, a uczciwie pracował może pójść siedzieć. natomiast oszuści, któzy z premedytacją przygotują i okradną starsze osoby sobie chodzą po wolności 🙂 Nie mam pytań.

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x