OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W OZC taniej

Od 1 lutego po raz pierwszy w historii spadną ceny za ciepło dostarczane przez Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. W zależności od grup taryfowych będzie to obniżka od 0,01% w grupie G 2 do  4,26% w taryfie G 5. To początek realizacji jednego z punktów programu wyborczego prezydent Beaty Klimek pt. „Tańsze usługi komunalne”. Obniżka cen za ciepło, to duże osiągnięcie nowych władz miasta.  Tym bardziej, że jeszcze w listopadzie 2014 r., w czasie kadencji poprzedniego prezydenta – przygotowywano wzrost cen za ciepło – blisko o 5 procent.

+

Dopiero zabiegi nowej prezydent miasta Beaty Klimek spowodowały, że planowana podwyżka nie wejdzie w życie i co więcej – ceny za ciepło będą nawet niższe. Obniżenie cen to efekt rozmów prezydent Beaty Klimek z francuskim udziałowcem OZC, a także nowego – oszczędnego podejścia w  zarządzaniu OZC, które wdraża p.o. prezesa spółki, Roman Cegielny.

Symbolicznym przykładem tych oszczędności jest decyzja o wystawieniu na sprzedaż luksusowego samochodu służbowego poprzedniego zarządu OZC. Limuzyna prezesów OZC z czasu kadencji poprzedniego prezydenta – stała się namacalnym przykładem i zamiłowania do luksusu w miejskich spółkach. Nowe władze Ostrowa chcą z tym skończyć. Stąd decyzja nowego szefa OZC o wystawieniu auta na sprzedaż. Cena wywoławcza dla przyszłego nabywcy to 70 tysięcy złotych.

Ale samochód to tylko symbol zmian, które w istocie dotyczą dużo poważniejszych kwestii. Meritum  sprawy to uwolnienie się OZC od wpływu HOLDIKOMU, pobierającego rokrocznie  z tej spółki od kilkuset tysięcy do nawet 2 milionów złotych wypracowanego przez nią zysku. Obecnie OZC odchodzi od tej praktyki, która w poprzedniej kadencji była przedmiotem wielu kontrowersji. Teraz chodzi o to, by OZC mógł pracować w o oparciu o wypracowane przez siebie środki, bez obawy, że duża część z nich zostanie pobrana przez Holdikom i uszczupli finanse OZC.  M.in. dzięki temu obniżenie cen za ciepło staje się realnie możliwe, a pozostałe wolne środki zostaną na prospołeczne inwestycje.

Mówiąc o oszczędnościach, uwzględniają one również zapowiedź stosowania wewnętrznego regulaminu przetargowego na paliwa i wszystkie inne materiały. Należy w tym miejscu podkreślić, że poprzedni Zarząd OZC, powołany jeszcze za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka, zakupił w ubiegłym roku kilkanaście tysięcy ton miału bez przetargu. Sprawą zajęła się prokuratura, a nowa prezydent miasta oraz nowy szef OZC zgodnie podkreślają, że taka praktyka jest niedopuszczalna, gdyż naraża spółkę na straty.

46 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marian
5 lat temu

I co z tego jak podnieśli stałe opłaty. Pani Prezydent chwali się ale chyba nie wie że OZC podniósł stałe opłaty

mcj
odpowiada  Ziemianin
6 lat temu

do Ziemianin A ty to się chyba z kosmosu urwałeś.

Iza
odpowiada  Ziemianin
6 lat temu

Maciek ty ziemianinie i mroźny baskecie wiem, że to ty w tych komentarzach. Już Cię nie ma u mnie, zablokowany jesteś u mnie tu http://nk.pl/#profile/9789871 i tu https://www.facebook.com/izabela.duczmal, na Y i B na szczęście Cię nie miałam. Ty opuszczaj wszechświat.

Adrem
odpowiada  ekonom
6 lat temu

płacenie przez spółkę komunalną za samochód służbowy dla członka zarządu , który jeździ nim z pracy do domu i z domu do pracy i zapewne w wiele innych, niekoniecznie służbowych miejsc, to przegięcie

Koziabrodka-Wojewoda Lęczycki
odpowiada  Wesoły debil
6 lat temu

Iza była dobrym człowiekiem. Dbała o rozwój sportu w mieście. Myślę, że nigdy nie błagałaby o nic. Cynicznie sparafrazowałem sytuację zadłużonego ostrowskiego klubu. Ot co. Ale mam na to lekarstwo praescriptio:
“Est modus in rebus! – rzecze na to Zagłoba – trzeba co najwięcej wina pić: oleum, jako lżejsze, zawsze będzie na wierzchu, wino zaś, które i bez tego idzie do głowy, poniesie ze sobą każdą cnotliwą substancję. Ten sekret mam od Lupuła, hospodara, po którym jak waściom wiadomo, chcieli mnie Wołosi na hospodarstwo posadzić, ale sułtan, który woli, by hospodarowie nie mieli potomstwa, postawił mi kondycję, na którą zgodzić się nie mogłem.”
Nocy wolnej od złodziejów mediów wszelakich życzę.

nini
odpowiada  nini
6 lat temu

Nade mną jednak.

nini
odpowiada  Wesoły debil
6 lat temu

Jaki wesołek. I 2 chamy pod spodem.

nini
odpowiada  Niezależny
6 lat temu

To tyle może kosztować.

Przyjaciel mroźnego basketu
odpowiada  Wesoły debil
6 lat temu

Iza należy do grupy ludzi, którą dobrze określa ludowe porzekadło „wyżej sra niż dupę ma”. Dość dobrze potrafię ocenić ludzi na podstawie pierwszego wpisu.

Ziemianin
odpowiada  Wesoły debil
6 lat temu

Izo mutancie genetyczny – opuść nasz wszechświat.

46
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x