CBA krytycznie o działaniu Urbaniaka

Udostępnij
Tweet

Poseł Andrzej Dera miał rację – przyznało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Chodzi o sprawę nie składania oświadczeń majątkowych przez prezesów miejskich spółek: OZC, Wodkan, Targowiska Miejskie, MZO, Ostrowski Par Przemysłowy oraz Centrum Transferu Innowacji.

+

Według pisma, które przesłało CBA do Urzędu Miejskiego oraz Urzędu Skarbowego w Ostrowie Wlkp. prezesi ostrowskich spółek komunalnych muszą ujawnić swoje majątki. Mało tego, to Jarosław Urbaniak powinien dopilnować tego obowiązku – stwierdziło CBA.

Przypomnijmy, że CBA zajęło się sprawą Ostrowa Wielkopolskiego po doniesieniu posła Andrzeja Dery. Obowiązek składania oświadczeń jest wszędzie tam gdzie miasto ma ponad 50 procent kapitału zakładowego.

Prezydent Ostrowa Wlkp. do tej pory twierdził, że majątki muszą ujawniać jedynie prezesi spółek, w których miasto ma pełny, bezpośredni udział. CBA na koniec dodało, że do 30 października każdego roku radni powinni otrzymać informację o osobach, które nie złożyły oświadczeń.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zabytkowy rajd już w ten piątek!
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obserwator
9 lat temu

A ja właśnie dla tego zagłosuję na Derę, bo nie boi sie wytkąć tego co inni omijają szerokim łukiem i zamiatają pod dywan bo tak wygodniej

klo
9 lat temu

dlatego właśnie na Derę nie zagłosuję…

damian
9 lat temu

A prezes mzk pan Marczak to czysty ******* wszystko tylko do siebie razem z żoną co siedzi w holdikomie a do pracowników to nie ma !!!! Żenada.

sit
9 lat temu

dera i ziólkowski jedna ekipa

izik
9 lat temu

A co robił poprzedni prezes Holdikomu Bartosz Z., jak rok po ustaniu zatrudnienia inkasował normalną prezesowską pensję, to było uczciwe? Może w tej sprawie poseł też powinien złożyć zawiadomienie do CBA?

..ktoś
9 lat temu

złodzieje wydało by się ile nakradli a robol najlepiej żeby robił za kromkę chleba i szklankę wody

dikej
9 lat temu

milion na koncie a dziesięć w skarpecie i już jest pi$%da…

jurek
9 lat temu

A prezes mzk to co święta krowa.

8
0
Napisz co o tym sądziszx