Napadł na policjanta z nożem – ma zarzuty

48-letni mężczyzna napadł z nożem na policjanta w lipcu br. w Antoninie. Zdarzenie miało miejsce na terenie nieczynnego campingu. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała do sądu akt oskarżenia.

+

Napastnikowi zarzucono, że w dniu 4 lipca 2014r. w Antoninie, powiat ostrowski, na terenie nieczynnego ośrodka wypoczynkowego, dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., w ten sposób, że podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, w trakcie jego legitymowania i zatrzymania, podejmując ucieczkę z miejsca czynności, trzymanym w ręce nożem zadał cios w kierunku szyi i głowy policjanta, który zasłonił się przed nim ramieniem. W opisie czynu zaznaczono, że policjant, w wyniku uderzenia nożem, w „okolicę lewego łokcia”, doznał rany kłutej z uszkodzeniem nerwu łokciowego. W dalszej części zarzutu dodano, że podejrzany, który swoim zachowaniem zmusił policjanta do zaniechania czynności służbowych, zbiegł następnie z miejsca zdarzenia.

Podejrzanemu dodatkowo zarzucono, że w czerwcu 2014r. odbywając karę pozbawienia wolności i korzystając z zezwolenia na czasowe opuszczenie zakładu karnego „w formie przepustki” nie powrócił do zakładu karnego w zakreślonym terminie.

Z zebranych materiałów wynika, że podejrzany ukrywał się na terenie nieczynnego ośrodka wypoczynkowego w Antoninie, w związku z nie dochowaniem terminu powrotu z udzielonej mu przepustki z zakładu karnego. Bezpośrednio po zdarzeniu opisanym w zarzucie (czynnej napaści) podjęte zostały przez policję działania zmierzające do zatrzymania mężczyzny. Początkowo były one nieskuteczne, a do zatrzymania podejrzanego doszło w dniu 14 lipca 2014r. na terenie województwa dolnośląskiego.

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. w dniu 15 lipca 2014r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd na posiedzeniu w dniu 16 lipca 2014r. wniosek uwzględnił i zastosował wobec wymienionego tymczasowe aresztowanie.

W trakcie śledztwa podejrzany został poddany badaniu przez biegłych-psychiatrów. W wydanej opinii stwierdzili oni, że wymieniony w czasie zarzucanego mu czynu miał w pełni zachowaną poczytalność.

CZYTAJ  Nie żyje młoda kobieta. Wypadek z udziałem BMW (aktualizacja)

Czyny zarzucane oskarżonemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 223 § 2 kodeksu karnego (czynna napaść połączona ze spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz art. 242 § 2 kodeksu karnego (nadużycie czasowego zwolnienia) zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj:

https://www.ostrow24.tv/news/68375-zaatakowal-nozem-policjanta.html

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
małopolski wojewódzki
9 lat temu

czy on był kibicem wisly kraków?

1
0
Napisz co o tym sądziszx