Kolejny pijany traktorzysta

Udostępnij
Tweet

Z nietrzeźwymi kierującymi policjanci ostrowskiej Komendy mają do czynienia każdego dnia. Policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Wydawać by się mogło, że są to tylko kierujący samochodami czy rowerzyści. W czasie takich kontroli okazuje się  również, że i „za kółkiem” ciągnika rolniczego zasiadają nietrzeźwi kierowcy.

+

Wczoraj podczas kontroli drogowej przez ostrowską drogówkę został zatrzymany nietrzeźwy kierujący ciągnikiem rolniczym. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w czasie przeprowadzania kontroli drogowej wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Nietrzeźwy traktorzysta to 43-letni mieszkaniec gminy Nowe Skalmierzyce, któremu za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu również kontrola stanu trzeźwości zakończyła dalszą jazdę traktorzysty, który miał ponad 2 promile alkoholu. Pod koniec maja został zatrzymany traktorzysta mający 4 promile alkoholu.

Przypominamy o przestrzeganiu przepisów prawa. Przeprowadzane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego akcje pod kątem sprawdzania stanu trzeźwości kierujących mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, zapobieganie wszelkim pokusom wsiadania za kierownicę po pijanemu.

Każdy nietrzeźwy kierujący musi mieć świadomość grożących mu konsekwencji i nieuchronności kar.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zginęli w lesie
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
vvxx
9 lat temu

witam – na wiochach , na ciągnikach rolniczych , nawalony producent trzody chlewnej w tym czasie to już od wieków norma .. Proszę przeprowadzić działania w rejonie Chynowy, Strzyzewa, Przygodziczki , zaścianki Mikstatu, a na 10 kontroli, 50 % to nawalony, bez uprawnień , brak ubezpieczenia- przeglądu technicznego to jest norma . Piątek – Sobota godz. ranno- popołudniowe, to już wiadomo,że na wiochach pies siedzi w budzie i sam wódę wali .

1
0
Napisz co o tym sądziszx