Kierował z 3-ma promilami

Udostępnij
Tweet

Pijani kierowcy najwyraźniej za nic mają prawo. Nie zważają też na życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Tylko minionej doby na drogach powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.

+

Niestety pomimo naszych apeli do kierowców o zachowanie trzeźwości w czasie kierowania, wciąż wielu z nich lekceważy ostrzeżenia i łamie prawo. Tacy kierowcy  najwyraźniej nie liczą się ze skutkami prawnymi, ale najgorsze jest to, że nie szanują życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko minionej doby na drogach powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali „na podwójnym gazie” siedmiu kierowców. Budujący jest jednak fakt, że coraz częściej na pijanych kierowców reagują postronne osoby. Dowodzi tego wczorajszy przykład na terenie miejscowości Lewkowiec.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym oplem astra, który stwarzał zagrożenie na drodze, zatrzymując się opodal pobliskiego sklepu. Świadek tego zdarzenia cały czas obserwował dwóch mężczyzn, którzy wysiedli z samochodu i po przyjeździe parolu wskazał policjantom kierowcę.

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkotestem potwierdziło, że 32-letni mieszkaniec gminy Raszków jest pod znacznym wpływem alkoholu. W jego organizmie stwierdzono 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili ponadto, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami do 2016 roku.

Policjanci w dalszym ciągu zapowiadają wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców m.in. poprzez organizowanie takich akcji jak „Trzeźwy poranek”. Obojętne nie pozostanie także każde obywatelskie zgłoszenie o pijanych kierowcach, co będzie świadczyć o braku społecznego przyzwolenia na kierowanie pod wpływem alkoholu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Pierwsza kolizja na nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xxx
9 lat temu

Ja juz przestalem mrugac i ostrzegac, bo moze przy okazji kontroli zlapia jakiegos debila pijanego lub naspanego.

Smakosz
9 lat temu

Ja na ten przykład mieszkam blisko stacji paliw i nigdy nie muszę wsiadać do samochodu, żeby dokupić trunku, który niespodziewanie się skończył.

driver
9 lat temu

Mam pytanie. Czy mruganie światłami jako ostrzeżenie przed łapanką jest uważane przez redakcję jako miły, budujący gest solidarności kierowców przeciwko rabunkowi przez państwo (za pomocą policji), takim obywatelskim zgłoszeniem-ostrzeżeniem, czy też uważacie to zachowanie za nieodpowiedzialne i lepiej jest nie mrugać, tylko spokojnie puszczać kierowców w zastawioną łapankę?

3
0
Napisz co o tym sądziszx