Sprawdź na co się leczyłeś

Udostępnij
Tweet

Od poniedziałku 30 września do 3 października w Urzędzie Miejskim działa  mobilny punkt wydawania danych – hasła i loginu –  umożliwiających wejście do bazy danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Dane znajdują się w  Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. Punkt jest czynny w godzinach od 9.00 do 14.00.

ZIP, czyli Zintegrowany Informator Pacjenta, jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom historyczne dane o ich leczeniu i finansowaniu leczenia gromadzone od 2008 r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Co zyskuje pacjent rejestrując się w ZIP?  Szybki dostęp do informacji o prawie do świadczeń zdrowotnych,  wiedzę o leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach oraz  informację o kwotach, które zostały przekazane na sfinansowanie leczenia pacjenta.

Aby otrzymać dane dostępowe do ZIP – tj. hasło i login –  należy okazać się dowodem tożsamości oraz wypełnić wniosek zgłoszeniowy. W oparciu o wniosek zostaną wydrukowane dane dostępowe dla danej osoby, w oparciu o które pacjent będzie mógł zalogować się do systemu.

Punkt mobilny, w którym pacjent będzie mógł otrzymać hasło i login do systemu, pojawi się w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. 
 

Więcej informacji o sytemie na stronie: zip.nfz.gov.pl

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Festiwal rockowy w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx