OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Anioł na potrąceniu

Konopnickiej – jedna z bardziej ruchliwych ulic w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie tutaj piesi przechodzą nagminnie poza wyznaczonym przejściem. Nierzadko dochodzi tutaj do potrąceń. Nie inaczej było w poniedziałkowy wieczór.

Około godziny 18:20 od strony marketu Biedronka przebiegał przez jezdnię 83-letni mężczyzna. Zdążył przebyć prawie szerokość drogi. Jednak prawym narożnikiem potrącił go mężczyzna jadący Mercedesem. 83-latek wbił się głową w przednią szybę osobówki.

W chwili zdarzenia w pobliżu był pieszy patrol policji. Ale to nie oni udzielili profesjonalnej pomocy poszkodowanemu. Ulicą MariiKonopnickiej przejeżdżała siostra zakonna, na co dzień pracująca w Caritasie. Jak udało nam się ustalić z wykształcenia jest pielęgniarką. Zakonnica  działała błyskawicznie. Po zatrzymaniu służbowego samochodu, włączyła światła awaryjne, zabrała skromną apteczkę, założyła rękawiczki po czym zaczęła opatrywać ranę na głowie mężczyzny. Siostra zakonna swoją determinacją naprawdę wzbudzała podziw. Była niczym anioł zesłany z nieba.

Gdy przyjechała na miejsce karetka, zakonnica pomagała medykom na każdym kroku. Zaniosła im nawet torbę medyczną do karetki po czym szybkim biegiem udała się do swojego samochodu. Naszym zdaniem siostra zakonna powinna dostać wyróżnienie za wzorową postawę, a w nagrodę władze miasta lub powiatu mogłyby ufundować profesjonalną torbę medyczną. W końcu siostra na co dzień służy ciężko chorym ludziom.

Poszkodowany trafił do szpitala ze złamaniem żeber, pękniętą śledzioną, urazem głowy i nogi.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x