Skatepark w budowie

Udostępnij
Tweet

Trwa budowa betonowego skateparku w Parku 600-lecia przy Al. Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim. Projekt był akceptowany przez najbardziej  zainteresowanych – przedstawicieli skatowców. Środki na to zadanie inwestycyjne pochodzą z budżetu miejskiego.

O budowę takiego betonowego placu wnioskowały środowiska ostrowskich skatowców.

–  Uznałem, że warto, by to właśnie oni akceptowali przygotowany projekt, ponieważ to im ten obiekt ma służyć. Stąd wstępne rozmowy z przedstawicielami, z którymi pierwsze rozmowy toczyły się przez facebooka.  A za chwilę będziemy mieć konkret w postaci nowego, betonowego skateparku – mówi prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak.

Nawierzchnia skateparku wykonana będzie – według założeń projektu – jako zbrojona płyta monolityczna z betonu minimum C20/25 (B-25). Na tym podłożu montowane będą  przeszkody. To między innymi: quarterpipe o nieregularnych kształtach, murek spadowy, murek łamany, podjazd o nieregularnych kształtach przechodzący w funbox, manualbox, murek wielofunkcyjny, mini funbox piramida, schody, podjazd 90st., bank-wall 90st. z campingiem, bank z grindboxem. Dodatkowo zamontowane zostaną stalowe elementy skatingowe typu: poręcz spadowa, poręcz łamana, poręcz prosta – wykonane z rur stalowych, malowanych, odpornych na korozję atmosferyczną.

Teren jest odwodniany i będzie oświetlony. Wjazd na skatepark będzie wyłożony kostką. Skatepark graniczy z istniejącym na tym terenie boiskiem typu orlik.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ewakuacja Galerii Ostrovia
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx