28-latek oszukiwał w internecie

Udostępnij
Tweet

53 zarzuty oszustw internetowych, postawili 28-letniemu mężczyźnie, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowskiej komendy. Za popełnienie tych przestępstw może mu grozić nawet do 8 lat więzienia.

Mężczyzna swoją przestępczą działalność prowadził od marca do kwietnia tego roku. Na jednym z aukcyjnych portali internetowych oferował  na sprzedaż doładowania do telefonów komórkowych różnych operatorów telekomunikacyjnych. Niejednokrotnie na swoich aukcjach posiadał doładowania atrakcyjne cenowo, sprzedając np. kartę o nominale 50 złotych za niecałe 40 złotych.

Sprawą oszusta zajęli się ostrowscy śledczy z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania 28-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego. W dalszym postępowaniu policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał w ten sposób kilkadziesiąt osób na terenie całego kraju. Na jego konto wpłynęło łącznie około 5 tysięcy złotych, lecz żaden z pokrzywdzonych nie otrzymał zakupionego wcześniej doładowania.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 53 zarzuty oszustw polegających na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat więzienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Odebrali miejskie becikowe (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx