Przyjechał pijany do dużej firmy

W nocy z piątku na sobotę zatrzymano kierowcę samochodu ciężarowego, który przyjechał do jednej z największych firm na terenie gminy Nowe Skalmierzyce.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez służby okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 35-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie prawie 1 promil alkoholu. Tym samym kierowca zdecydował się prowadzić pojazd ciężarowy w stanie nietrzeźwości, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna został zatrzymany i nie kontynuował dalszej jazdy. Teraz, co prawda uniknął wysłania na front, ale czeka go odpowiedzialność przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, czyli przy stężeniu alkoholu powyżej 0,5 promila, stanowi przestępstwo. W przypadku wyniku od 0,5 do 1,5 promila kierowcy grozi:

  • kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna,
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do nawet 15 lat,
  • a także obowiązkowa wpłata świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych i mogąca sięgać 60 tysięcy złotych

O dalszym losie 35-latka zdecyduje sąd.

CZYTAJ  Rozpoczął się festiwal gier planszowych (ZDJĘCIA)
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
9
0
Napisz co o tym sądziszx